Dziś chciałabym Wam przedstawić jedyny generator pary, który wie, co prasujesz- Philips Perfect Care 9000 PSG9040/80

A jak to jest możliwe, że generator pary wie co prasujesz?

Opera-Zrzut-Ekranu-2020-05-23-084953-Www-Phili.png

Wszystko za sprawą technologii ActiveSense – wbudowanej kamerze (w stopie żelazka) i sztucznej inteligencji, które automatycznie dopasowują wysokość temperatury i ilość pary do prasowanej tkaniny.

Trudno w to uwierzyć, ale  w pamięci żelazka zapisane są tysiące wzorów splotów włókien różnych tkanin, na podstawie których sztuczna inteligencja analizuje obraz z kamery i określa, jaki rodzaj materiału prasujemy.

4.Jpg

W przypadku wykrycia grubej tkaniny sztuczna inteligencja automatycznie podnosi temperaturę stopy oraz uwalnia więcej pary lub zmniejsza te parametry, jeśli wykryje delikatną tkaninę.

Żelazko pokazuje poprzez zmianę koloru diody na rączce, że rozpoznało tkaninę (dla grubych tkanin kolor biały, dla delikatnych niebieski).

Kamera wykonana jest z najwyższej jakości gorilla glass, stosowanego także w smartfonach, dzięki czemu jest odporna na wysokie temperatury, zarysowania czy uszkodzenia.

Inne zalety generatora Perfect Care 9000

  • Brak ryzyka przypalenia, ponieważ:
  1. Generator automatycznie dopasowuje wysokość temperatury do danej tkaniny, dzięki czemu prasowanie jest zarówno efektywne, jak i bezpieczne
  2. Możemy także zostawić włączone żelazko bezpośrednio na tkaninie. Żelazko z generatorem pary wyposażone jest w czujnik ruchu. Jeśli przez chwilę go nie wykryje, szybko schładza stopę, zapobiegając przypaleniom tkanin. Możesz bez obaw pozostawić go bez nadzoru na ubraniu lub desce do prasowania.
2.Jpg
  • Wygodne prasowanie w pionie dzięki niewielkiej wadze żelazka i wyrzutowi pary aż do 750 g: Samo żelazko waży mniej niż kilogram. Dlatego idealnie nadaje się do prasowania w pionie. Możesz z łatwością usunąć zagniecenia powstałe na firankach czy zasłonach lub na rozwieszonej odzieży.
  • Duży zbiornik wody 1,8 L – prasowanie bez konieczności ciągłego dolewania wody.

Cena generatora nie jest niska, ale to prawdziwy „mercedes” wsród generatorów pary. Jego cenę sprawdzicie TUTAJ.

Ja od siedmiu lat używam również stacji pary marki Philips Perfect CareElite GC9650, z którego jestem bardzo zadowolona. W moim modelu nie ma oczywiście technologii ActiveSense, bo to model sprzed kilku lat. Posiada technologię  OptimalTemp, dzięki której nie trzeba samemu ustawiać temperatury prasowania,  bo prasuje cały czas tą samą, optymalną i bezpieczną temperaturą dla wszystkich rodzajów tkanin, bez ryzyka przypalenia dzięki doskonałemu połączeniu temperatury i ciągłego, silnego strumienia pary.

Czy Perfect Care 9000 jest lepszy od innych generatorów pary?

Moja stacja pary nie ma czujnika Dynamiq, który wykrywa każdy ruch żelazka i automatycznie uwalnia parę, kiedy prasujesz i samo wyłącza kiedy przestajesz. Ta funkcja bardzo spodobała mi się w serii Perfect Care 9000.

No i kluczowa jest różnica, jeśli chodzi o technologię Active Sense! W generatorach pary Perfect Care 9000 wysokość temperatury stopy dopasowuje się do rodzaju tkaniny- czyli nie jest na stałym poziomie tak jak w moim modelu.

Różnicę takiego rozwiązania dostrzeżemy szczególnie podczas prasownia grubych tkanin, bo  technologia Active Sense rozpozna grubą tkaninę i dobierze wysoką temperaturę+ parę, a mój Perfect Care Elite użyje optymalnej  czyli niższej temperatury + pary. Przy takich parametrach prasowania wiadomo, że prasowanie z Perfect Care 9000 będzie jeszcze efektywniejsze i szybsze.

Na rynku są dostępne generatory pary, w których sami manualnie możemy ustawiać temperaturę, ale wtedy nie mamy pewności czy temperatura będzie bezpieczna dla danej tkaniny, a w Philipsach zarówno dzięki technologii Active Sense w serii Perfect Care 9000 jak i technologii OptimalTemp w serii CareElite ryzyko przypalenia nie istnieje!

Omawianie różnic pomiędzy tymi modelami generatorów pary jest trochę jak omawianie różnic pomiędzy modelami Porsche. Każde z nich jest świetne i jest obiektem westchnień wielu fanów motoryzacji. Prasowanie przy użyciu stacji pary zamiast tradycyjnego żelazka jest właśnie jak jazda Porsche zamiast jazdy Fiatem. Nie ważne jaki- model byle Porsche.. 🙂

Jeśli ten artykuł okazał się dla Was pomocny, będę wdzięczna za subskrypcję mojego kanału na YT!

Was to nic nie kosztuje, a mi bardzo pomaga w rozwoju mojego projektu! 

Co tydzień filmuję coś nowego! Zapraszam na KANAŁ PANI AGD NA YT


Obserwuj