Szczoteczka Soniczna Do Zębów Panasonic Ew-Dc12 - Recenzja

Szczoteczka rotacyjna a szczoteczka soniczna

Ponad roku temu zdecydowałam się na zamianę szczoteczki rotacyjnej na szczoteczkę soniczną.

Wybrałam szczoteczkę soniczną Panasonic EW-DC12 i jestem nią zachwycona.

Higiena jamy ustnej jest niezwykle istotna w zachowaniu pięknego uśmiechu oraz świeżego oddechu. Zdrowe zęby nie tylko pozwalają nam wyglądać i czuć się młodo, ale również umożliwiają odpowiednie spożywanie pokarmów i mówienie. Dobry stan zdrowia jamy ustnej jest więc bardzo ważny dla ogólnego samopoczucia każdego z nas.

Codzienna profilaktyka – szczotkowanie i nitkowanie zębów to jedno, ale ogromne znaczenie ma również wybór właściwej szczoteczki.

Do czyszczenia zębów używa się jednego z trzech rodzajów szczoteczek: szczoteczki rotacyjnej, sonicznej lub manualnej.

Jeżeli nie wiecie czym różnią się te rodzaje szczoteczek, to już wyjaśniam.

Szczoteczka rotacyjna to szczoteczka elektryczna z okrągłą główką, która wykonuje ruchy obrotowe – naprzemiennie w prawo i w lewo.

Szczoteczka soniczna to również szczoteczka elektryczna, ale jej główka przypomina szczoteczkę manualną, a silnik szczoteczki emituje drgania i fale dźwiękowe, które przenoszone są na jej końcówkę. Szczoteczka soniczna wykonuje ruchy wymiatająco-pulsujące, które ułatwiają rozbijanie płytki nazębnej i przy tym są znacznie bezpieczniejsze dla szkliwa zębów niż ruchy szczoteczki rotacyjnej.

Oprócz różnicy w budowie i działaniu, istotna kwestią jest szybkość mycia. Im szybsze ruchy wykonuje włosie tym więcej może usunąć osadu z powierzchni zębów. O ile szczoteczka rotacyjna wykonuje około 9.000 ruchów obrotowych to szczoteczka soniczna minimum 30.000 ruchów na minutę.

Sami rozumiecie dlaczego zmieniłam szczoteczkę 😁

Komu poleca się szczoteczki soniczne?

Na Zdjęciu Jest Zaprezentowana Szczoteczka Soniczna Do Zębów Panasonic Ew-Dc12

Szczoteczki soniczne poleca się szczególnie osobom, które cierpią na nadwrażliwość zębów i dziąseł, które mają krzywe, nierówne zęby, małe przestrzenie międzyzębowe, bo dzięki technologii sonicznej zdecydowanie łatwiej jest oczyścić trudno dostępne miejsca.

Szczoteczka soniczna Panasonic EW-DC12

Na rynku jest wiele różnych szczoteczek sonicznych.

Ja dziś chciałabym Wam przedstawić szczoteczkę soniczną marki Panasonic EW-DC12, która przeznaczona jest dla każdego kto chce zadbać o zdrowie zębów i dziąseł, przeciwdziałać parodontozie lub/i ma problemy z chorobami dziąseł lub nadwrażliwością.

Wyjątkowość tego modelu polega na tym, że szczoteczka nie tylko delikatnie czyści zęby, ale również pielęgnuje kieszonki dziąsłowe, co jest bardzo ważne z racji tego, że według naukowych danych to właśnie choroby przyzębia są główną przyczyną utraty zębów.

Unikalne cechy szczoteczki sonicznej Panasonic EW-DC12

Szczoteczka Soniczna Do Zębów Panasonic Ew-Dc12 - Recenzja

Szczoteczka soniczna Panasonic EW-DC 12 ma trzy unikatowe cechy:

  • Bardzo drobne włosie – o średnicy 0,02 mm, które dociera do kieszonek dziąsłowych czyszcząc je i chroniąc. Końcówki włosia mają długość 3 mm i zostały zaprojektowane z myślą o najbardziej wrażliwych zębach i dziąsłach. Docierają w kieszonkach dziąsłowych na optymalną głębokość i nie sięgają dalej.
  • Wibracje soniczne wytwarzane przez silnik liniowy – szybkość ruchów szczoteczki w trybie regularnym to 31.000 ruchów/min. Dodatkowo wibracje są niezwykle precyzyjne (amplituda wynosząca 1 mm*1) dzięki czemu skutecznie usuwają kamień nazębny z kieszonek dziąsłowych. Podrażnienie zębów i dziąseł jest przy tym zminimalizowane. Tych ruchów nie można odtworzyć ręcznie.
  • Ruchy szczoteczki w poziomie – końcówka szczoteczki wykonuje ruchy poziome wzdłuż linii dziąseł, a nie w pionie. Nie wgniata w związku z tym zanieczyszczeń głębiej w kieszonki dziąsłowe, tylko je stamtąd wymiata.

 

Szczoteczka Soniczna Do Zębów Panasonic Ew-Dc12 - Recenzja

Szczoteczka soniczna Panasonic może pracować w 3 trybach:

  • tryb regular – normalne użytkowanie,
  • tryb soft – dla początkujących użytkowników lub gdy tryb regularny będzie zbyt intensywny,
  • tryb sensitiv – trybu DELIKATNEGO można używać do szczotkowania wrażliwych zębów, gdy dziąsła są opuchnięte, krwawiące lub szczególnie czułe, bez obaw o ich uszkodzenie.

Niezależnie od wybranego trybu szczoteczka ma funkcję delikatnego uruchamiania co oznacza, że produkt stopniowo osiąga ustawioną prędkość. To pomaga przyzwyczaić się do wibracji i zapobiega rozchlapywaniu pasty.

Szczoteczka ma też funkcję pamięci trybu, czyli zapamiętuje ostatnio używany tryb, a razie konieczności jej naładowania wyświetlacz LED poinformuje nas o tym.

Moje wrażenia z testów

Ja od ponad roku używam szczoteczki sonicznej i jestem z niej bardzo zadowolona. W życiu nie wróciłabym już do mojej starej szczoteczki rotacyjnej.

Zęby są ewidentnie bielsze, nie korzystam już tak często z nici dentystycznych. Po każdym myciu mam wrażenie niesamowitej świeżości w jamie ustnej, a zęby nigdy nie były tak gładkie!

Zamiana szczoteczki rotacyjnej na soniczną wymagała ode mnie przyzwyczajenia się do wibracji w jamie ustnej, ale trwało to raptem kilka dni.

Szczoteczka soniczna marki Panasonic w porównaniu z moją szczoteczką rotacyjną ma bardziej miękkie włosie i jest o wiele delikatniejsza w kontakcie z zębami i dziąsłami. Efekt mycia jest równie satysfakcjonujący jak moją „starą” szczoteczką. Myjąc zęby nie jesteśmy w stanie zobaczyć jak te drobne włoski szczoteczki czyszczą również kieszonki dziąsłowe, pozostaje nam zaufać producentowi, że tak właśnie jest. Przy okazji następnej wizyty u dentysty nie omieszkam zapytać o ich stan!

Szczoteczkę Panasonic polecam wszystkim osobom, które chcą zadbać o swoje zęby, ale szczególnie tym, które cierpią na nadwrażliwość zębów i różne dolegliwości dziąseł.

Jeżeli jesteście zainteresowani jej ceną i kupnem, to możecie zrobić to TUTAJ.

 

Filmowa recenzja szczoteczki Panasonic EW-DC12


Obserwuj