Projekt-Bez-Tytulu-2021-11-09T104032-444.Png

Higiena jamy ustnej jest niezwykle istotna w zachowaniu pięknego uśmiechu oraz świeżego oddechu. Zdrowe zęby nie tylko pozwalają Ci wyglądać i czuć się młodo, ale również umożliwiają odpowiednie spożywanie pokarmów i mówienie. Dobry stan zdrowia jamy ustnej jest bardzo ważny dla  ogólnego samopoczucia każdego z nas.

Codzienna profilaktyka- czyli szczotkowanie, nitkowanie zębów to jedno, ale ogromne znaczenie ma również wybór właściwej szczoteczki.  Do czyszczenia zębów używa się jednego z trzech rodzajów szczoteczek: szczoteczki rotacyjnej, sonicznej lub manualnej.

Ja ponad roku temu zdecydowałam się na przejście ze szczoteczki rotacyjnej na soniczną i jestem nią zachwycona. Jeżeli nie wiecie czym różnią się te rodzaje szczoteczek, to już wyjaśniam.  Szczoteczka rotacyjna to szczoteczka elektryczna z okrągłą główką,  która wykonuje ruchy obrotowe – naprzemiennie w prawo i w lewo, natomiast szczoteczka soniczna to również szczoteczka elektryczna, alej jej główka przypomina szczoteczkę manualną, a silnik szczoteczki emituje drgania i fale dźwiękowe, które przenoszone są na końcówkę. Szczoteczka soniczna wykonuje ruchy  wymiatająco-pulsujące, które ułatwiają rozbijanie płytki nazębnej i są przy tym są znacznie bezpieczniejsze dla szkliwa zębów niż ruchy szczoteczki rotacyjnej.

Oprócz różnicy w budowie i działaniu istotna kwestią jest jej szybkość mycia. Im szybsze ruchy wykonuje włosie, tym więcej może usunąć osadu z powierzchni zębów. O ile szczoteczka rotacyjna wykonuje ok. 9 000 ruchów obrotowych, to szczoteczka soniczna min. 30 000 ruchów na minutę, więc sami rozumiecie dlaczego zmieniłam szczoteczkę 🙂

Komu poleca się szczoteczki soniczne?

Obraz-2021-11-09-103606.Png

Szczoteczki soniczne poleca się  szczególnie osobom, które cierpią na nadwrażliwość zębów i dziąseł, które mają krzywe, nierówne zęby, małe przestrzenie międzyzębowe, bo dzięki technologii sonicznej zdecydowanie łatwiej jest oczyścić trudno dostępne miejsca.

Na rynku jest wiele różnych szczoteczek sonicznych. Ja dziś chciałabym Wam przedstawić szczoteczkę soniczną marki Panasonic EW-DC12, która dedykowana jest dla każdego, kto chce zadbać o zdrowie zębów i dziąseł, przeciwdziałać parodontozie lub/i ma problemy z chorobami dziąseł lub nadwrażliwością. Wyjątkowość tego modelu polega na tym, że on nie tylko delikatnie czyści zęby, ale również pielęgnuje kieszonki dziąsłowe, co jest bardzo ważne z racji tego, że według naukowych danych, to właśnie choroby przyzębia są główną przyczyną utraty zębów.

 

Unikalne cechy szczoteczki Panasonic

Ast-1331863-Jpg-Pub-Thumb-644-644.Jpg

Szczoteczka soniczna Panasonic EW-DC ma trzy unikatowe cechy:

  • bardzo drobne włosie- o średnicy 0,02 mm, które dociera do kieszonek dziąsłowych, czyszcząc je i chroniąc. Końcówki włosia mają długość 3 mm i zostały zaprojektowane z myślą o najbardziej wrażliwych zębach i dziąsłach, docierają w kieszonkach dziąsłowych na optymalną głębokość i nie sięgają dalej.
  • wibracje soniczne wytwarzane przez silnik liniowy- szybkość ruchów szczoteczki w trybie regularnym to 31 000 ruchów/min, dodatkowo wibracje są niezwykle precyzyjne  (amplituda wynosząca 1 mm*1) dzięki czemu  skutecznie usuwają kamień nazębny z kieszonek dziąsłowych. Podrażnienie zębów i dziąseł jest przy tym zminimalizowane. Tych ruchów nie można odtworzyć ręcznie.
  • ruchy szczoteczki w poziomie -końcówka szczoteczki wykonuje ruchy poziome wzdłuż linii dziąseł a nie w pionie, czyli nie wgniata zanieczyszczeń głębiej w kieszonki dziąsłowe, tylko je stamtąd wymiata.

 

Ast-1365492-Jpg-Pub-Thumb-644-644.Jpg

Szczoteczka soniczna Panasonic może pracować w 3 trybach:

  • Tryb regular– normalne użytkowanie,
  • Tryb soft– dla początkujących użytkowników lub gdy tryb regularny będzie zbyt intensywny,
  • Tryb sensitiv– trybu DELIKATNEGO można używać do szczotkowania wrażliwych zębów, gdy dziąsła są opuchnięte, krwawiące lub szczególnie czułe, bez obaw o ich uszkodzenie.

Niezależnie od wybranego trybu szczoteczka ma funkcję delikatnego uruchamiania, co oznacza, że produkt stopniowo osiąga ustawioną prędkość, co pomaga przyzwyczaić się do wibracji i zapobiega rozchlapywaniu pasty.

Szczoteczka ma też funkcję pamięci trybu, czyli zapamiętuje ostatnio używany tryb. W razie konieczności naładowania

wyświetlacz LED poinformuje nas o tym.

Moje wrażenia z testów szczoteczki Panasonic EW-DC12

Ja od ponad roku używam już szczoteczki sonicznej i jestem z niej bardzo zadowolona. W życiu nie wróciłabym już do mojej starej szczoteczki rotacyjnej. Zęby są ewidentnie bielsze, nie korzystam już tak często z nici dentystycznych  jak wcześniej. Po każdym myciu mam wrażenie niesamowitej świeżości w jamie ustnej, a zęby nigdy nie były tak gładkie!  Przejście ze szczoteczki rotacyjnej na soniczną wymagało ode mnie przyzwyczajenia się do wibracji w jamie ustnej, ale trwało to raptem kilka dni.

Szczoteczka soniczna marki Panasonic w porównaniu z moją szczoteczką soniczną, ma bardziej miękkie włosie i jest o wiele delikatniejsza w kontakcie z zębami i dziąsłami. Efekt mycia jest równie satysfakcjonujący jak moją „starą” szczoteczką soniczną. Myjąc zęby nie jesteśmy w stanie zobaczyć jak te drobne włoski szczoteczki czyszczą również kieszonki dziąsłowe, pozostaje nam zaufać producentowi, że tak właśnie jest. Przy okazji następnej wizyty u dentysty nie omieszkam zapytać o ich stan!

Szczoteczkę Panasonic polecam wszystkim osobom, które chcą zadbać o swoje zęby, ale szczególnie tym, które cierpią na nadwrażliwość zębów i różne choroby, dolegliwości dziąseł.

Jeżeli jesteście zainteresowani jej ceną i kupnem, to możecie zrobić to TUTAJ.

Przy zakupie szczoteczki do końca listopada 2021 można wygrać irygator marki Panasonic. Szczegóły TUTAJ.

Baner.jpg

Filmowa recenzja szczoteczki


Obserwuj