Sprzęty Amica zaskakują funkcjonalnością i świetnie pasują do każdego wnętrza… Słowem, można się w nich zakochać. W PARZE jest nie tylko łatwiej, ale też efektywniej, dlatego Amica proponuje rozwiązania parowe, które pozwalają sprostać wyzwaniom dnia codziennego i mieć więcej czasu dla siebie.

Funkcje parowe znajdziesz w wielu urządzeniach Amiki, np. piekarnikach, zmywarkach, pralkach czy suszarkach.

Zapewne zauważyliście jak ogromną popularność zyskały w ostatnich latach piekarniki parowe?! Nic w tym dziwnego, bo jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, że para wodna jest najzdrowszym sposobem obróbki termicznej dla naszego organizmu. Potrawy przygotowywane na parze zachowują zdecydowanie więcej składników odżywczych, witamin i minerałów, a do tego świetnie smakują.

Para pozwala nam upiec pieczywo, tak aby miało chrupiącą, cienką skórkę, zapobiega wysuszeniu się mięs.

Dzięki parze możemy też szybko odgrzać potrawy zamiast korzystać z kuchenki mikrofalowej.

Oczywiście para w piekarniku może służyć również do gotowania na parze  w sposób tradycyjny lub metodą  sous vide (gotowania  żywności zapakowanej próżniowo).

 

Oto jeden z ciekawszych modeli piekarników parowych w ofercie Amiki:

Piekarnik Amica ED87389BA+ Q-TYPE STEAM

56976-Ed87489Ba-Steam.jpg

Piekarnika Amiki  ED87389BA+ Q-TYPE STEAM to przepiękny piekarnik z dużym wyświetlaczem graficznym TFT 4,3″, z automatycznym otwieraniem drzwi piekarnika, ale przede wszystkich z technologią FULL STEAM, która umożliwia pieczenie i gotowanie parowe. Piekarnik posiada specjalny generator pary, który wytwarza parę i  wtłacza ja do do komory piekarnika podczas pieczenia (na różnych etapach pieczenia). Para rozchodzi się równomiernie w całej komorze. Efektem są pyszne i aromatyczne posiłki, bez straty składników odżywczych. Chrupiące bułki na śniadanie, odgrzewanie wczorajszej zapiekanki, puszysty sernik czy wykwintne mięso pieczone metodą sous vide – to wszystko możesz przygotować w łatwy sposób dzięki gotowym programom parowym.

 

Gotowe programy parowe zostały stworzone przez profesjonalnych kucharzy. Dla poszczególnych potraw dobrano odpowiednie funkcje grzania i temperatury oraz zależności czasowe/wagowe, które są zapisane w pamięci programatora. Nie musisz się więc zastanawiać, jak co się piecze, bo wystarczy wlać około 0,5l wody do zbiornika w piekarniku, a następnie wybrać program gotowy i postępować zgodnie z instrukcją na wyświetlaczu.

 

Dobrodziejstwo pary docenicie również wtedy, gdy sprawicie sobie pralkę z funkcją pary  np.:

Pralka Amica WA2C814BKiSVOD

1191413-Wa2C814Bkisvod.jpg

Pralka Amiki WA2C814BKiSVOD to urządzenie o głębokości 56,5 cm, w klasie energetycznej B, o załadunku 8 kg, maksymalnej prędkości wirowania 1400 obr/min. Wyjątkową technologią w tym urządzeniu wykorzystującą parę jest Steam Power Pro.

 

Para generowana na początku cyklu prania gwarantuje perfekcyjnie czyste, w pełni zdezynfekowane ubrania. Badania potwierdziły, że wytwarzana w trakcie prania para w pralkach Amica* zabija do 99,99% wirusów i 97% bakterii, dzięki czemu odzież, pościele i inne tkaniny są sterylnie czyste. Oprócz funkcji dezynfekcji para również wygładza zagniecenia. Wystarczy wybrać program Łatwe prasowanie, a przed ostatnim wirowaniem także generowana jest para, która wnikając we włókna tkaniny, rozluźnia je i tym samym redukuje zagniecenia, a prasowanie staje się łatwiejsze.

*Badania przeprowadzone przez BBH Biotech z Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego fundacji UAM w warunkach laboratoryjnych, w których po zastosowaniu SteamPower PRO osiągnięto następujące wyniki: Redukcję liczebności komórek bakteryjnych możliwych do rozmnażania do 97%. * Badania wykonane na programie Bawełna 60 stopni z użyciem pary zgodnie z algorytmem programu z udziałem mikroorganizmów z grupy E.coli. Redukcję liczebnośći mikroogranizmów wirusowych do 99,99%. *Badania wykonane na programie Bawełna 90 stopni z użyciem pary zgodnie z algorytmem programu z udziałem inaktywowanego wirusa grypy do 99,99%.

Jeśli komuś zależy na higieniczne czystych naczyniach powinien zainteresować się zmywarką z funkcją parową, taką jak ta:

Zmywarka Amica DIM46C6EBOiTH

1191199-Dim46C6Eboith.jpg

Ten model zmywarki Amiki DIM46C6EBOiTH to urządzenie do zabudowy, o szerokości 45 cm, o pojemności 10 kompletów naczyń, w klasie energetycznej C, głośności 44 dB.

Zmywarka posiada wyjątkową funkcję Steam Power, która polega na tym, że gorąca para użyta na końcu cyklu zmywania redukuje ilość bakterii na naczyniach i w zmywarce, a także sprawia, że wyjmowane ze zmywarki naczynia są lśniące i idealnie dosuszone.

Oprócz Steam Power zmywarka posiada nowoczesny silnik inwerterowy Silent Drive 3.0, który dzięki płynnej regulacji obrotów, dynamicznie dopasowuje ciśnienie wody do programu i rodzaju naczyń, co gwarantuje wyjątkowo ciche oraz skuteczne zmywanie nawet w krótkich programach. Technologia bezszczotkowa to także oszczędność energii oraz znacznie przedłużona żywotność zmywarki.

Wielu użytkowników doceni również funkcję Open Dry, która polega na automatycznym uchylaniu się drzwi zmywarki w ostatniej fazie suszenia, dzięki czemu naczynia dosuszają się szybko i naturalnie.

Mam nadzieję, że zaprezentowane urządzenia wzbudziły Waszą ciekawość. Jeśli chcecie poznać inne urządzenia z funkcją pary, zapraszam Was na stronę Amiki.

Artykuł sponsorowany

Obserwuj