Parowe sprzęty Amica

zaskakują funkcjonalnością i świetnie pasują do każdego wnętrza. Słowem, można się w nich zakochać.

W PARZE jest nie tylko łatwiej, ale też efektywniej dlatego Amica proponuje rozwiązania parowe, które pozwalają sprostać wyzwaniom dnia codziennego i mieć więcej czasu dla siebie.

Funkcje parowe znajdziemy w wielu urządzeniach Amica, na przykład w piekarnikach, zmywarkach, pralkach i suszarkach.

Trudno nie zauważyć jak ogromną popularność zyskały w ostatnich latach piekarniki parowe. Nic w tym dziwnego, bo jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, że para wodna jest najzdrowszym sposobem obróbki termicznej dla naszego organizmu. Potrawy przygotowywane na parze zachowują zdecydowanie więcej składników odżywczych, witamin i minerałów, a do tego świetnie smakują.

Para pozwala nam upiec pieczywo tak aby miało chrupiącą, cienką skórkę, a mięso tak, żeby nie było wysuszone.

Dzięki parze możemy również szybko odgrzewać potrawy bez korzystania z kuchenki mikrofalowej.

Para w piekarniku może też służyć do gotowania na parze w sposób tradycyjny lub metodą sous-vide (gotowania potraw zapakowanych próżniowo w temperaturze niższej od tradycyjnego gotowania).

Oto jeden z ciekawszych modeli piekarników parowych w ofercie Amica:

Piekarnik Amica ED87389BA+ Q-TYPE STEAM

Parowe Sprzęty Amica, Zdjęcie Przedstawia Jeden Z Przykładów Takiego Sprzętu -Piekarnik Amica Ed87389Ba+ Q-Type Steam

Piekarnika Amica ED87389BA+ Q-TYPE STEAM to przepiękny piekarnik z dużym wyświetlaczem graficznym TFT 4,3″. Dodatkowo z automatycznie otwieranymi drzwiami, a przede wszystkich z technologią FullSteam, która umożliwia pieczenie i gotowanie parowe.

Piekarnik posiada specjalny generator, który wytwarza parę i wtłacza ja do do komory piekarnika podczas pieczenia (na różnych jego etapach). Para rozchodzi się równomiernie w całej komorze. Efektem są pyszne i aromatyczne posiłki bez straty składników odżywczych. Chrupiące bułki na śniadanie, odgrzewana wczorajsza zapiekanka, puszysty sernik czy wykwintne mięso pieczone metodą sous-vide – to wszystko możecie przygotować w łatwy sposób dzięki gotowym programom parowym.

Gotowe programy parowe zostały stworzone przez profesjonalnych kucharzy. Dla poszczególnych potraw dobrano odpowiednie funkcje grzania i temperatury oraz zależności czasowe oraz wagowe, które są zapisane w pamięci programatora.

Nie musimy się więc zastanawiać, jak co się piecze. Wystarczy wlać około 0,5 l wody do zbiornika w piekarniku, a następnie wybrać gotowy program i postępować zgodnie z instrukcją na wyświetlaczu.

Dobrodziejstwo pary docenimy również wtedy gdy sprawicie sobie pralkę z funkcją pary, na przykład:

Pralka Amica WA2C814BKiSVOD

Zdjęcie Przedstawia Pralkę Amica Wa2C814Bkisvod

Pralka Amica WA2C814BKiSVOD to urządzenie o głębokości 56,5 cm, w klasie energetycznej B, o załadunku 8 kg, maksymalnej prędkości wirowania 1400 obr./min.

Wyjątkową technologią w tym urządzeniu wykorzystującą parę jest SteamPower Pro.

Para generowana na początku cyklu prania gwarantuje perfekcyjnie czyste i w pełni zdezynfekowane ubrania. Badania potwierdziły, że wytwarzana w trakcie prania para w pralkach Amica zabija do 99,99% wirusów i 97% bakterii*. Dzięki temu odzież, pościele i inne tkaniny są sterylnie czyste.

Oprócz funkcji dezynfekcji para wygładza zagniecenia. Wystarczy wybrać program „łatwe prasowanie”, a przed ostatnim wirowaniem także generowana jest para, która wnikając we włókna tkaniny, rozluźnia je i tym samym redukuje zagniecenia, a prasowanie staje się łatwiejsze.

*Badania przeprowadzone przez BBH Biotech z Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego fundacji UAM w warunkach laboratoryjnych, w których po zastosowaniu SteamPower PRO osiągnięto następujące wyniki: Redukcję liczebności komórek bakteryjnych możliwych do rozmnażania do 97 %.

* Badania wykonane na programie Bawełna 60 stopni z użyciem pary zgodnie z algorytmem programu z udziałem mikroorganizmów z grupy E.coli. Redukcję liczebności mikroogranizmów wirusowych do 99,99 %.

*Badania wykonane na programie Bawełna 90 stopni z użyciem pary zgodnie z algorytmem programu z udziałem inaktywowanego wirusa grypy do 99,99 %.

 

Jeśli komuś zależy na higieniczne czystych naczyniach powinien zainteresować się zmywarką z funkcją parową, taką jak ta:

Zmywarka Amica DIM46C6EBOITH

Zdjęcie Przedstawia Zmywarkę Amica Dim46C6Eboith

Ten model zmywarki Amica DIM46C6EBOITH to urządzenie do zabudowy o szerokości 45 cm, pojemności 10 kompletów naczyń w klasie energetycznej C, głośności 44 dB.

Zmywarka posiada wyjątkową funkcję SteamPower, która polega na tym, że gorąca para użyta na końcu cyklu zmywania redukuje ilość bakterii na naczyniach i w zmywarce, a także sprawia, że wyjmowane ze zmywarki naczynia są lśniące i idealnie dosuszone.

Oprócz SteamPower zmywarka posiada nowoczesny silnik inwerterowy SilentDrive 3.0, który dzięki płynnej regulacji obrotów dynamicznie dopasowuje ciśnienie wody do programu i rodzaju naczyń. To gwarantuje wyjątkowo ciche oraz skuteczne zmywanie nawet w krótkich programach. Technologia bezszczotkowa to także oszczędność energii oraz znacznie przedłużona żywotność zmywarki.

Wielu użytkowników doceni również funkcję OpenDry, która polega na automatycznym uchylaniu się drzwi zmywarki w ostatniej fazie suszenia, dzięki czemu naczynia dosuszają się szybko i naturalnie.

Artykuł sponsorowany

Obserwuj