Amica FrytkownicaFrytkownice beztłuszczowe, to sprzęt dzięki któremu przygotujesz zdrowsze – bo przyrządzone bez tłuszczu – chrupiące oraz bardzo różnorodne i łatwe w przygotowaniu dania! Wszystko dzięki beztłuszczowej technologii wykorzystującej ciepłe powietrze, które równomiernie opieka produkty. Dzięki temu potrawy są chrupiące na zewnątrz i delikatne w środku. A Ty możesz cieszyć się wyśmienitym smakiem nie tylko zdrowszych frytek, ale setek innych dań, które przygotujesz za pomocą frytkownicy.

 

Ja  na co dzień korzystam z frytkownicy beztłuszczowej i nie wyobrażam sobie już gotowania bez niej. To taki mini piekarnik, który służy nam do przygotowania zapiekanek, grzanek, frytek ale przede wszystkim warzyw! Pieczona brukselka czy brokuły smakują obłędnie! Nigdy nie przygotowywałam warzyw w taki sposób, bo nie chciałam nagrzewać dużej komory piekarnika dla dwóch garści warzyw, a teraz z frytkownicą to żaden problem! Mała komora szybko się nagrzewa i warzywa gotowe są w ciągu kilku minut! Korzystamy też z frytkownicy często do odgrzania np. pizzy. Dzięki frytkownicy jest chrupka i pyszna w przeciwieństwie do mikrofali, z której wyciąga się „gumową podeszwę”.

Frytkownica to nie jest kolejny gadżet, który zajmie Ci tylko miejsce na blacie lub w szafce! Jeśli poznasz jej możliwości, pokochasz ją tak jak moja rodzina! Zanim zdecydujesz się na zakup, zerknij na listę inspirujących przepisów, które dadzą Ci wyobrażenie o możliwościach tego sprzętu – PRZEPISY.

Nowa frytkownica Amica

Jeżeli jeszcze nie posiadacie frytkownicy, to warto przyjrzeć się modelowi Amica AFD 5010. To urządzenie jest niezwykle zgrabne, jego wymiary to 35×42,6×35,6 cm (wszxgł).

Frytkownica AmicaFrytkownica ma dotykowy panel sterowania – pozbawiony pokręteł! Nowoczesny i intuicyjny moduł sterowania pozwoli Ci z łatwością ustawić odpowiednie parametry pracy frytownicy. Sensory są czułe na dotyk, dzięki czemu sprawnie wybierzesz odpowiedni program. Bez problemu utrzymasz też panel w czystości – po użyciu wystarczy przetrzeć go ściereczką.

Wyświetlacz LED

Nowoczesny wyświetlacz LED w czasie rzeczywistym pokaże Ci informacje dotyczące temperatury, czasu czy gotowości urządzenia do pracy. Dzięki alertom w odpowiednim momencie dowiesz się o koniecznych do wykonania czynnościach – np. przemieszaniu frytek. A po skończonym gotowaniu wyświetlacz z łatwością wyczyścisz. Dzięki czytelnym komunikatom masz stałą i pełną kontrolę nad działaniem urządzenia.

Regulacja temperatury

Skorzystaj z ustawień termostatu pozwalających dostosowywać temperaturę pracy urządzenia w standardowym zakresie od 80 do 200°C. Jeśli planujesz suszenie grzybów, ustaw temperaturę w zakresie od 30 do 90°C. Możesz zarządzać wysokością temperatury ręcznie, ustawiając ją za pomocą wygodnych przycisków co 5°C albo użyć programów gotowych z temperaturą ustawioną domyślnie.

Regulacja timera

Zarządzaj czasem pracy frytownicy ręcznie, ustawiając go za pomocą wygodnych przycisków albo użyj jednego z programów gotowych z czasem ustawionym domyślnie. W codziennym gotowaniu ustawiaj timer w zakresie do 60 minut (co 1 minutę), w zależności od potrzeb. A jeśli planujesz suszenie, masz do dyspozycji przedział od 1 do 24 godzin (co 1 h).

Sterowanie elektroniczne

Wykorzystaj sterowanie elektroniczne, by szybko i bezbłędnie dostosować czas, temperaturę i inne parametry pracy urządzenia do Twoich potrzeb. Wygodne sterowanie elektroniczne to większa precyzja, dzięki której zyskasz pełną kontrolę nad przebiegiem gotowania oraz wygodę użytkowania, której nie daje sterowanie manualne.

Nienagrzewająca się rączka

Chwila nieuwagi podczas gotowania wystarczy, by się poparzyć. Z bezpieczną, nienagrzewającą się rączką nie ma ryzyka poparzenia. Uchwyt frytownicy wykonany jest ze specjalnych materiałów, które nie przyjmują temperatury z urządzenia. Nie musisz używać dodatkowych akcesoriów, by bezpiecznie otworzyć urządzenie podczas jego użytkowania.

Frytkownica Amica AFM 4011

W zeszłym roku testowałam już dla Was inną frytkownicę Amica AFM 4011, która oferuje dodatkowo gotowe programy. Do wykorzystania jest ich aż 8. One pomogą Wam w użytkowaniu frytownicy i odkryciu zdrowszej wersję wielu naszych ulubionych potraw. Do dyspozycji mamy następujące gotowe programy: pieczenie frytek, opiekanie, tostowanie, podpiekanie, podgrzewanie, pieczenie, przygotowania jedzenia z mrożonych produktów i suszenie.

Jeśli chcecie poznać ją również, to zapraszam do obejrzenia FILMU.

 

Obserwuj