Opera-Zrzut-Ekranu-2022-10-25-205142-Www-Samsu.png

Zacznę od tego, że według mnie odkurzacz Samsung z linii Bespoke Jet pro extra świetnie się prezentuje, dlatego absolutnie nie przeszkadzało mi, że stał w salonie obok regału z książkami! Urządzenie wygląda na pokaźne, bo ta tuba, na którą odstawia się urządzenie to stacja czyszcząca, która jednocześnie ładuje odkurzacz. Na czym polega to czyszczeni? Po skończonym odkurzaniu wystarczy nacisnąć jeden przycisk, a zawartość pojemnika na kurz zostanie automatycznie opróżniona, bez wzbijania się kurzu w powietrze. Jedyną wadą tego rozwiązanie jest to, że musisz pamiętać, żeby przed ponownym odkurzaniem zamknąć dolną klapkę pojemnika na kurz, bo po opróżnianiu pozostaje otwarta.

Stacja czyszcząca All-in-One

Obraz-2022-10-25-205734944.Png

Wewnątrz stacji czyszczącej jest pojemnik na kurz, którego wymianę  w gospodarstwach domowych o powierzchni około 100 m2, przy 3-4 domownikach zaleca się co 2-3 miesiące.

Jeśli ma się psa lub kota, to warto wymienić worek przynajmniej raz na miesiąc, aby zapobiec namnażaniu się bakterii. Poza tym wymieniaj worek na kurz zawsze, gdy na wyświetlaczu  BESPOKE Jet™ na czerwono zaświeci się ikonka, przypominająca o konieczności wymiany. Standardowo przy zakupie odkurzacza BESPOKE Jet™ otrzymuje się  dodatkowo jeden worek zapasowy. Kolejne worki trzeba dokupić, są sprzedawane w opakowaniach po 5 sztuk (VCA ADB95).

Moc odkurzacza Bespoke Jet

Moc silnika tego odkurzacza to 580 W, a moc ssania do 210 W.  Jeśli te cyfry nic Wam nie mówią, to powiem tylko tyle, że jest tak mocny, że przez cały czas testowania nie skorzystałam ani razu z mojego ukochanego odkurzacza centralnego. Bespoke Jet odkurza naprawdę świetnie. Długość odkurzania na 1 baterii  to 60 minut, ale  ten model ma dwie baterie, więc możemy odkurzać nawet do 120 minut.  Czas ładowania baterii to 3,5h. Akumulator jest niezwykle trwały, bo według zapewnień producenta utrzymuje 70% wydajności po 5 latach i 100 cyklach rocznie (jeden cykl oznacza całkowite zużycie baterii po pełnym naładowaniu).

Komfort odkurzania

Opera-Zrzut-Ekranu-2022-10-25-205155-Www-Samsu.png

Odkurzanie za pomocą Bespoke Jet jest bardzo wygodne i ergonomiczne dzięki teleskopowej rurze i niskiej wadze odkurzacza. Długość rury teleskopowej można dostosować do potrzeb osoby sprzątającej, wybierając jedno z 3 ustawień. Rura odkurzacza może mieć od 52,5 cm do 66,5 cm. Korpus odkurzacza waży zaledwie 1,44 kg to jest o 24% mniej niż inne odkurzacze Samsung. Ja zazwyczaj narzekam na ból nadgarstka po dłuższym odkurzaniu tego typu sprzętem, ze względu na to, że środek cieżkości jest u góry, a przy testowaniu tego modelu byłam mile zaskoczona, bo nie miałam tego problemu.

Akcesoria odkurzacza Bespoke Jet extra pro

Do odkurzaczy BESPOKE dołączony jest zestaw różnorodnych końcówek, który pozwala odkurzyć każdy rodzaj podłogi, umyć na mokro i wypolerować powierzchnie twarde oraz sprzątnąć we wszystkich zakamarkach mieszkania.

Ja byłam zachwycona główną elektroszczotką Jet Dual, która idealnie sprawdziła się zarówno na podłogach twardych jak i miękkich. Ta elektroszczotka  składa się z miękkiego wałka oraz dużego wałka z włosiem z nylonu oraz gumy.  W trakcie sprzątania obraca się nawet 4000 razy na minutę, dzięki czemu skuteczniej usuwa zanieczyszczenia nawet z grubych dywanów i wykładzin.

Na wyposażeniu jest też minielektroszczotka z silniczkiem, która świetnie zbiera sierść zwierząt z mebli tapicerowanych, więc nawet, gdy masz w domu zwierzaki możesz z łatwością zadbać o idealny porządek.

Najbardziej ciekawa byłam końcowki Spray Spinning Sweeper, która służy zarówno do mycia jak i polerowania na sucho. Ta końcówka posiada zbiorniczek na wodę o pojemności 150 ml oraz ma możliwość zwiększenia stopnia spryskiwania przy uporczywych plamach. Czy to się sprawdza? Według mnie nakładki mopujące dobrze myją podłogę, ale często trzeba je ściągać i płukać, bo w przeciwnym razie tylko rozmazujemy brud i na podłodze zostają ślady.

Co do polerowania, to przy moim parkiecie olejowanym ta końcowka się nie sprawdziła, bo żeby móc go wypolerować  musiałabym wetrzeć w niego najpierw specjalny preparat z wosku, a ten sprzęt nie ma takiej siły nacisku, aby to zrobić. Myślę, że polerowanie sprawdzi się zdecydowanie lepiej przy podłogach lakierowanych czy płytkach na wysoki połysk.

Wśród akcesoriów nie mogło zabraknąć ssawki szczelinowej, ssawki z miękkim włosiem do kurzu oraz elastycznej końcówki. Wszystkie akcesoria można zawiesić na specjalnym stojaku, który sprawdza się jako organizer. Możesz go trzymać w szafie lub schowku.

Opera-Zrzut-Ekranu-2022-10-25-205124-Www-Samsu.png
Opera-Zrzut-Ekranu-2022-10-25-205232-Www-Samsu.png

Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest wyświetlacz, który pozwala sprawdzić status odkurzacza, m.in. poziom naładowania baterii czy pozostały czas pracy. Wyświetlacz poinformuje nas również, jeśli wystąpi błąd, taki jak np. zablokowany przepływ powietrza lub zabrudzony filtr. Bardzo pozytywnym zaskoczeniem dla mnie był fakt, że menu jest dostępne także w języku polskim.

Z łatwością utrzymasz BESPOKE Jet™ w czystości. Zbiornik na kurz oraz filtry można myć pod bieżącą wodą, a rolki szczotek wysuwają się z oprawy po jednym kliknięciu, dzięki czemu szybko je wyczyścisz.

Opera-Zrzut-Ekranu-2022-10-25-205250-Www-Samsu.png

Podsumowanie

Wadą tego modelu Bespoke Jet extra pro jest dla mnie cena (na 25.10.22 kosztuje 4600 pln).  Aktualną cenę możesz sprawdzić TUTAJ. Wysokość ceny poniekąd tłumaczy fakt, że płacimy za dwa urządzenia: odkurzacz i stację czyszczącą, a odkurzacz jest urządzeniem wielofunkcyjnym, bo nie tylko odkurza, ale też czyści na mokro i poleruje na sucho. Nie mniej jednak zakup tego sprzętu to duży wydatek.

W ofercie odkurzaczy Bespoke Jet są cztery modele, które różnią się kolorem i ilością akcesoriów. Niektóre mają dodatkową baterię, inne szczotkę dedykowaną do podłóg twardych itd. Ceny zaczynają się od 3400 pln. Jeśli zdecydujesz się na model, który nie ma np. dodatkowej baterii lub jakiejś końcówki, to można ją dokupić.

Szkoda, że podstawowy model jest dostępny tylko w białym kolorze, bo według mnie ten kolor jest mało praktyczny, a chcąc wybrać inny kolor trzeba zdecydować się na droższy model z końcówkami, których może wcale nie potrzebujemy….

Szkoda też, że odkurzacze Bespoke Jet nie mają oświetlenia ledowego na szczotce. Ja bardzo się do tego rozwiązania przyzwyczaiłam testując inne odkurzacze i brakuje mi tego w odkurzaczach Samsunga.

Poza wyskoą ceną i brakującym oświetleniem ledowym nie mam żadnych uwag. To fantastyczny i mocny odkurzacz. Jego testowanie sprawiło mi dużo frajdy. Uwielbiam rozwiązanie jakim jest stacja czyszcząca, bo nie cierpię klasycznego opróżniania śmieci, chmury kurzu, oblepionego kurzem worka na śmieci i klinujących się brudów między ścianką i filtrami…

Bespoke Jet to naprawdę styl i moc w jednym urządzeniu!

Filmowa wersja artykułu

Obserwuj