Dziś chciałabym Wam pokazać oczyszczacze powietrza electrolux WellA7, który skradły moje serce, kiedy byłam na targach IFA w Berlinie.

Kilka latem temu pokazywałam Wam już na moim kanale YT inny oczyszczacz powietrza marki Electrolux Pure A9, który  wciąż stoi u nas w salonie i dobrze się spisuje!  Pure A9 filtruje u nas powietrze przez cały rok, zarówno w okresie wiosenno-letnim wspierając moich alergików,  jak i w sezonie grzewczym chroniąc nas przed smogiem ale też wirusami i bakteriami. Wymieniam tylko filtr z antyalergicznego na antysmogowy i działa dalej. Oczyszczacze powietrza Electrolux WellA7 mają wiele wspólnego z Pure A9. Po pierwsze dlatego, że skutecznie usuwają smog i alergeny, po drugie mają taką samą funkcjonalność  i można je obsługiwać przy pomocy aplikacji Electrolux Wellbeing. WellA7 to też produkt o wyjątkowym designie, który idealnie sprawdzi się w sypialni czy pokoju dziecięcym.

Panele Dekoracyjne Do Wella

Oczyszczacze powietrza WellA7 można przenosić dzięki górnemu uchwytowi, można ustawić na podłodze za pomocą nóżek, ale można go też powiesić na ścianie (w komplecie jest specjalny uchwyt do montażu na ścianie) i zaoszczędzić w ten sposób miejsce na podłodze!!! WellA7 występuje w 2 kolorach jasno szary i grafitowy, ale dzięki zestawom dekoracyjnym, które sprzedawane są oddzielnie, można je też spersonalizować. W takim zestawie dekoracyjnym mamy materiałową osłonę, nogi, uchwyt. Zobaczcie, jaką super ekspozycję zrobiono z tych zestawów dekoracyjnych na targach IFA w Berlinie?!

Electrolux zawsze dba o środowisko i starannie dobiera materiały z których produkuje swoje urządzenia. Osłona materiałowa to poliester wykonany w 100% z przetworzonych butelek PET,  uchwyt to nie skóra, bo electrolux nie wykorzystuje produktów pochodzenia zwierzęcego, a drewniane nogi  zostały wykonane z drewna ekologicznego.

 

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Electrolux Well A7

Oczyszczacz Electrolux Wella7

Wydajność oczyszczacza  to 285 m3/h , co oznacza  że nadaje się do pomieszczeń o powierzchni maksymalnie 36,5 m2.

Ten model oferuje aż 5 -stopniową filtrację: filtr wstępny, który usuwa większe zanieczyszczenia, powłokę antybakteryjną, która neutralizuje wirusy i bakterie,  filtr hepa, który  usuwa 99,97% cząstek PM1.0 i PM2.5,  filtr węglowy pochłaniający  zapachy, dym, lotne związki organiczne oraz  jonizator, który zmienia ładunek zanieczyszczeń. Do modelu WellA7 zamontować różne filtry: filtr uniwersalny,  filtr antywirusowy  Care, antyalergiczny Breath. Filtry wystarczają na ok. 12 miesięcy a ich koszt to ok. 300 zł.

Na panelu sterowani na samym urządzeniu możemy wybrać jeden z 2 trybów pracy Smart  czyli automatyczny, który dopasowuje prędkość wentylatora do stężenia  pyłów PM2,5 i manualny, gdzie sami ustawiamy prędkość pracy wentylatora.  Urządzenie sygnalizuje również jakość powietrza kolorem światła- od zielonego, który oznacza  bardzo dobrą jakość do czerwonego bardzo zła jakość. Głośność pracy na pierwszym poziomie to 24 dB, a na najwyższym 49 dB. Głośność na najniższym biegu odbieram jako delikatny szum powietrza.

Ten oczyszczacz electroluxa ma  laserowy czujnik, który wykrywa poziom pyłów smogowych, poziom lotnych związków organicznych, zmiany temp, wilgotności i światła. Te dane możemy nie tylko skontrolować przy pomocy aplikacji, ale też urządzenie na ich podstawie dopasowuje swoją pracę w trybie SMART czyli  dopasowuje prędkość wentylatora do poziomu zanieczyszczeń  i wygasza sygnalizację jakości powietrza w nocy.

 

Aplikacja Electrolux Wellbeing

Bardzo przydatną funkcją jest sterowanie tym urządzeniem przy pomocy aplikacji Electrolux Wellbeing . Z poziomu aplikacji można podejrzeć z dowolnego miejsca stan powietrza włączyć i wyłączyć urządzenie, ustawić jego tryb działania, można włączyć/wyłączyć jonizację , uruchomić blokadę dziecięcą i wyłączyć sygnalizację jakości powietrza  światłem. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest możliwość ustawienia sobie harmonogramu pracy urządzenia, dzięki temu oczyszczacz może uruchamiać się np. godzinę przed naszym przyjściem z pracy i będzie pracować wtedy, kiedy przebywamy w domu. Po co na darmo zużywać prąd i filtr!   Oczywiście  aplikacja pozwala nam również śledzić stopień zużycia filtra i poinformuje nas o konieczności jego wymiany. W określeniu zużycia filtra brane są pod uwagę: czas pracy oraz stopień zanieczyszczenia powietrza.

 

Podsumowanie

Ja a w szczególności mój syn jesteśmy bardzo zadowolenie z tego urządzenia. Oczyszczacz wisi u niego w pokoju na ścianie i nie zabiera mu cennego miejsca na podłodze! Jest też cichutki i nie przeszkadza mu w zasypianiu. Poza tym mój syn jest alergikiem, więc po sezonie smogowym zawsze walczymy z alergią na pyłki. Teraz dzięki Well A7 będziemy mogli wymienić filtry antysmogowy na antyalergiczny, co zagwarantuje mu większy komfort w przebywaniu w swoim pokoju.

Electrolux Well A7 posiada Certyfikat ECARF i Atest PZH.  Certyfikat ECARF przyznawany jest przez Europejską Fundację Badań nad Alergiami i otrzymują go tylko produkty przyjazne alergikom.

Aktualną cenę urządzeń możecie sprawdzić klikając w symbole urządzeń : wersja szara WA71-305GY , wersja grafitowa WA71-305DG.

 

 

 

 

Obserwuj