Prawidłowe Ustawienie Oczyszczacza W Pomieszczeniu
Prawidłowe ustawienie…
Czujniki Oczyszczacza
Czujniki Oczyszczacza

Oczyszczacz powietrza Pure A9 to urządzenie, które od kilku miesięcy nie tylko oczyszcza powietrze w moim mieszkaniu, ale również je zdobi. Szwedzki producent nie tylko zadbał o to, aby to urządzenie idealnie pasowało do nowoczesnych wnętrz, ale również o to, aby przy jego produkcji ograniczyć użycie plastiku do minimum, na korzyść takich materiałów jak metal i materiał.

Electrolux oferuje 4 modele oczyszczaczy z serii Pure A9. Dwa modele dedykowane są do powierzchni 129 m2 to PA91-604GY (w kolorze szarym) i PA91-604DG (w kolorze grafitowym) oraz dwa modele do powierzchni 92 m2: PA91-404GY (w kolorze szarym) i PA91-404DG (w kolorze grafitowym).

Ja miałam okazję testować model PA91-604GY, który jest dedykowany do powierzchni do 129 m2, a jego współczynnik CADR wynosi 618 m3/h – co oznacza, że dwukrotnie w ciągu godziny przefiltruje powietrze w mieszkaniu o powierzchni 129 m2 i wysokości 2,5m.  Wysokość urządzenia to 72,5 cm i waży 8,9 kg, ale dzięki uchwytom, możemy go swobodnie przenieść w dowolne miejsce. Wlot powietrza ma 360 stopni, dlatego urządzenie należy ustawić min. 30 cm od ściany.

Urządzenie posiada czujnik światła, temperatury, wilgotności, pyłków zawieszonych PM2.5, PM10 i PM1.0 oraz czujnik lotnych związków organicznych, który oblicza stężenie CO2.

Filtry powietrza w Pure A9

Oczyszczacz Powietrza Do Twojego Mieszkania
Oczyszczacz powietrza do…

Urządzenie wyposażone jest w filtr o dużej powierzchni, który  ma unikalny inteligentny wskaźnik śledzący zużycie. Nawet jeśli usuniesz filtr i zainstalujesz go w następnym sezonie, pozostały czas życia zostanie automatycznie rozpoznany. Filtr w moim urządzeniu nazywa się Breeze i jest filtrem uniwersalnym. Jest to oczywiście filtr wielowarstwowy. Pierwsza warstwa to siateczka zatrzymująca większe zanieczyszczenia takie jak: sierść, włosy, łupież, kurz. Kolejna warstwa to filtr Hepa 12 , który pochłania 99,7% cząstek o wielkości 0,3 mikrona. Trzeci to filtr antysmogowy i pochłaniający brzydkie zapachy, który składa się z porowatych granulek aktywnego węgla.

Marka Electrolux oferuje nam aż 5 rodzajów filtrów, bo każdy dom jest inny i mamy różne potrzeby. Każdy z filtrów pochłania cząstki PM2.5 i PM10, ale filtry minimalnie się różnią.

Antybakteryjny ma powłokę enzymową, która pochłania wirusy, więc będzie to idealny filtr dla osób, które są narażone na częste infekcje dróg oddechowych, a np. antyzapachowy będzie idealny dla posiadaczy zwierząt domowych lub osób palących, aby szybko i skutecznie uporać się z brzydkim zapachem. Szczegóły w tabelce poniżej:

Dostępny Wybór Filtrów Do Oczyszczacza Pure A9
Dostępny wybór filtrów do…

Oczyszczacz powietrza to urządzenie całoroczne.

Zimą możemy stosować filtr antysmogowy lub antybakteryjny a wiosną i latem na przykład antyalergiczny.

Po uruchomieniu oczyszczacza zdziwi Cię zapewne jak cicho pracuje. Jego głośność to tylko 17 dB. Czasami podchodzę do niego i sprawdzam, czy w ogóle pracuje, bo jest tak cichutki.. 🙂

Maly.jpeg

 

Pure A9 ma bardzo prosty panel sterowania, ponieważ to urządzenie posiada moduł wifi i po pobraniu aplikacji Pure A9 , możesz zdalnie sterować urządzeniem i mieć dostęp do wszystkich funkcji na smartfonie.

Możesz np. sprawdzić poziom zanieczyszczenia w domu i na zewnątrz, uruchomić jonizację, a gdy filtr będzie wymagał wymiany- smartfon również Cię o tym poinformuje.

Certyfikaty i serwis premium

Oczyszczacz Pure 9A jest rekomendowany jest przez Polską Federację Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP. Posiada również Certyfikat ECARF, który oznacza, że jest on przyjazny dla alergików.

Wyjątkowy dla tego produktu jest również serwis! Wystarczy po zakupie zarejestrować produkt na stronie: www.electrolux.pl/rejestracja, aby otrzymać certyfikat, gwarantujący serwis klasy premium, w tym:

– doradztwo telefoniczne za pośrednictwem działu obsługi klienta,

– priorytetową naprawę urządzenia w razie potrzeby.

Podsumowanie

To urządzenie nie należy do najtańszych ale jego design, parametry techniczne, różne filtry, certyfikaty i serwis premium sprawiają, że jest wart swojej ceny. Chcesz sprawdzić cenę produktu, odwiedź tą STRONĘ.

Jeśli ten artykuł okazał się dla Was pomocny, będę wdzięczna za subskrypcję mojego kanału na YT!

Was to nic nie kosztuje, a mi bardzo pomaga w rozwoju mojego projektu! 

Co tydzień filmuję coś nowego! Zapraszam na KANAŁ PANI AGD NA YT

 


Obserwuj