Do bogatej i cenionej przez fachowców oraz klientów indywidualnych oferty lodówek Sharp trafiła nowa lodówka Sharp SJ-NFA35IHXBE-EU. Za jej dystrybucję w Polsce odpowiedzialna jest firma Vestel. Zastosowane rozwiązania z pewnością zostaną docenione przez użytkowników.

Nowoczesna i w pełni funkcjonalna konstrukcja lodówki

Nowa lodówka Sharp występuje w trzech kolorach, by odpowiadać nie tylko na praktyczne potrzeby użytkowników, ale i te estetyczne. Nowe lodówki wyposażone są w 3 komory i praktyczne, poczwórne drzwi. Część chłodząca to duża, nieograniczona pionowym słupkiem przestrzeń, w której z powodzeniem zmieszczą się niestandardowe naczynia, jak długie patery czy brytfanny. W dolnej części sprzętu znajdują się dwie komory do głębokiego mrożenia.

Nowe lodówki marki Sharp z powodzeniem dopełnią, tak praktycznie, jak i wzorniczo, kuchnię urządzoną w każdym stylu – od klasycznego po nowoczesny, a nawet loftowy czy vintage. Model Sharp SJ-NFA35IHXBE-EU to klasyczna, lśniąca czerń, która będzie się idealnie komponować z wnętrzami loftowymi, a także urządzonymi w stylu skandynawskim oraz takimi, gdzie przeważają materiały naturalne, jak drewno, kamień czy beton. Z kolei model Sharp SJ-NFA35IHXAE-EU w kolorze dark inox doskonale wpisze się w nowoczesne wnętrza. Do klasycznych przestrzeni, a także wszędzie tam, gdzie kuchnia wyposażona jest w sprzęty w kolorze stali, doskonałym, praktycznym dodatkiem będzie model Sharp SJ-NFA35IHXIE-EU w kolorze inox.

Sharp Sj-Nfa35Ihxbe-Eu

Lodówka Sharp – Innowacyjne rozwiązania umożliwiające zarządzanie przestrzenią

Urządzenia chłodnicze marki Sharp, która jest doceniana przez użytkowników z uwagi na innowacyjne rozwiązania i praktyczne podejście do potrzeb w zakresie efektywnego przechowywania żywności, oferują nie tylko dużą przestrzeń przechowywania produktów spożywczych, ale też pozwalają na jej elastyczne dostosowanie. W komorze chłodzenia, która pomieści 322 litrów, oprócz szklanych półek z możliwością regulacji czy dodatkowych balkoników na drzwiach, do dyspozycji użytkownika są dwa duże pojemniki. Jeden z nich określany jest jako AdaptiZone.

Co to za rozwiązanie? AdaptiZone umożliwia dobre zarządzanie przestrzenią w zależności od potrzeb. W praktyce jest to szuflada dwufunkcyjna, która może pełnić rolę komory o obniżonej temperaturze względem pozostałej części komory chłodzenia. Oznacza to, że będzie odpowiednia do przechowywania np. świeżego mięsa czy ryb. Obsługa systemu jest bardzo prosta i ogranicza się do przesunięcia suwaka na tylnej ścianie chłodziarki. Jeśli natomiast zajdzie potrzeba przechowywania większej ilości świeżych warzyw i owoców, system AdaptiZone pozwala na ustawienie optymalnej dla tego typu produktów wilgotności, co znacznie przedłuża ich świeżość i chrupkość.

Lodówka Sharp Komory Fruit&Amp;Veg Zone I Adapti Zone

Praktyczne komory Fruit&Veg Zone i Adapti Zone

Innowacyjny system chłodzenia AdvancedNoFrost i NoFrost

Nowe lodówki Sharp wyposażone są w komfortowy i praktyczny dwuwentylatorowy system obiegu powietrza AdvancedNoFrost. To innowacyjny system chłodzenia, którego zadaniem jest zapobieganie mieszaniu się zapachów pochodzących z komory chłodzenia i komory zamrażania.

Obydwie komory, zarówno chłodziarki, jak zamrażarki mają własne wentylatory. Dzięki temu rozwiązaniu ściany lodówki są suche i czyste. Korzyścią z jego zastosowania jest jednakowa temperatura na każdym poziomie chłodziarki i zamrażarki. Utrzymanie ustawionej temperatury w każdej komorze podczas otwierania drzwi wpływa na mniejszy pobór energii elektrycznej. To sprawia, że sprzęt nie tylko nie wymaga manualnego rozmrażania, ale również znaczniej rzadziej trzeba go myć i w dodatku łatwiej utrzymać w czystości.

Lodówka Sharp

Wyjątkowo cicha praca – zwłaszcza nocą

Nowe modele urządzeń chłodniczych marki Sharp wyróżnia też bardzo cicha praca, co jest szczególnie istotne w wypadku lodówki, która pracuje niemal ciągle, pobierając przy tym energię elektryczną. Głośność pracy nowych sprzętów nie przekracza 39 dB, a więc zbliżona jest do szumu… liści. Tak dobry parametr głośności producent uzyskał, wyposażając najnowsze lodówki w sprężarki inwerterowe. Działają one nieprzerwanie ze zmiennymi obrotami. Na przykład przy częstym otwieraniu drzwi obroty silnika sprężarki się zwiększają, aby schłodzić szybko wnętrze do zadanej temperatury. Po osiągnięciu ustawionej temperatury obroty sprężarki są najmniejsze i lodówka pracuje znacznie ciszej. Jeżeli urządzenie nie jest otwierane, np. nocą, kompresor pracuje na najniższych obrotach, a zatem bardzo cicho, i zużywa najmniej energii.

Nowoczesne kompresory inwerterowe w nowych modelach urządzeń chłodniczych marki Sharp mimo ciągłej pracy są o wiele bardziej energooszczędne. Trzeba zaznaczyć, że różnica w poborze energii elektrycznej w stosunku do tradycyjnej sprężarki sięga ponad 20 procent. W skali roku jest to bardzo duża oszczędność.

 

Lodówka Sharp – Odpowiednia temperatura kluczem do świeżości i energooszczędności

Urządzenia chłodnicze marki Sharp to również systemy i funkcje zapewniające odpowiednią temperaturę we wszystkich zakamarkach obu komór. Jedną z nich jest funkcja GentleAirFlow, będąca wsparciem dla systemu Advanced NoFrost. Zwiększa ona efektywność cyrkulacji powietrza przez jego łagodną dystrybucję do chłodziarki.

Nie bez znaczenia jest także innowacyjny system Metal Cooling, wykorzystywany także w innych modelach lodówek marki Sharp pod nazwą Hybrid Cooling. Wspomagający chłodzenie metalowy panel na tylnej ścianie odpowiada nie tylko za elegancki, doskonale prezentujący się wygląd sprzętu po jego otwarciu. Przede wszystkim zadaniem tego rozwiązania jest wspomaganie chłodzenia przez radiacyjne emitowanie chłodnego powietrza. Metalowy panel chłodzony przez powietrze z wentylatora sam osiąga temperaturę bliską 0 °C i całą swoją powierzchnią oddaje ją do wnętrza komory. To dzięki odpowiedniej cyrkulacji powietrza, co w praktyce zapobiega przesuszaniu produktów spożywczych. Świeżość wędlin, serów, a także chrupkość, kolor i soczystość owoców i warzyw pozostają odpowiednie przez dłuższy czas niż w tradycyjnych sprzętach chłodniczych.

Lodówka Sharp

System oczyszczania powietrza AdvancedFresh

W długoterminowym przechowywaniu żywności ważnym elementem rozwiązań w chłodziarce jest nie tylko system chłodzenia, ale także systemy zapewniające podwyższenie poziomu czystości powietrza. W omawianym modelu zastosowano moduł z lampą UVC LED i filtr fotokatalityczny TiO2, unieszkodliwiający znajdujące się w powietrzu mikroorganizmy i eliminujący nieprzyjemne zapachy w trakcie cyrkulacji powietrza. Rozwiązanie usuwa nieprzyjemne zapachy do 95 proc. i redukuje 99,99 proc. bakterii.

Dodatkowy element wyposażenia lodówki, którego zadaniem jest oczyszczanie powietrza, stanowi e-filter. Jest to umieszczony wewnątrz komory chłodzenia filtr, który ułatwia usuwanie gazu etylenowego. Gaz ten jest lotnym związkiem organicznym naturalnie wydzielanym przez  warzywa i owoce. E-filter jest też nieoceniony w zakresie pochłaniania nieprzyjemnych zapachów, które mogą powstać w pojemniku na warzywa. Obie funkcje mają wpływ na dłuższe przechowywanie tego rodzaju produktów. Filtr jest bardzo łatwy do utrzymania w czystości. Czyszczenie i konserwację filtra przeprowadza się raz w roku. Należy wówczas umieścić filtr na 2 godziny w piekarniku rozgrzanym do 65 °C. Co ważne, do czyszczenia tego filtra nie można używać wody ani żadnych detergentów

Jeśli chcesz poznać inne ciekawe multidoory, to wejdź TUTAJ.

O Vestel Poland sp. z o.o.

Głównym celem firmy Vestel Poland jest dystrybucja i sprzedaż produktów elektroniki użytkowej licencjonowanych marek w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Polski oddział oraz lokalni przedstawiciele obejmują obszarem działania aż 21 krajów w przypadku AGD oraz 7 krajów w zakresie telewizorów LCD. Vestel Poland oferuje także produkty dedykowane obszarowi B2B.

O marce Sharp

Od momentu założenia firmy w 1912 roku, Sharp Corporation nieustannie wprowadza innowacje w zakresie produktów, od ołówków mechanicznych „Ever-Sharp” po pierwsze na świecie elektroniczne kalkulatory LCD, kopiarkę i gamę profesjonalnych wyświetlaczy 8K. Od samego początku firma Sharp kierowała się zasadą oryginalności. Ideał ten przyświecał już założycielowi firmy, Tokuji Hayakawie. Nacisk na szczerość i kreatywność to siła, która wciąż napędza nasze działania. Innowacyjne rozwiązania wyznaczają kierunek dla wielu producentów na całym świecie.

Materiał prasowy firmy Vestel

 

 

 

 

Obserwuj