Najlepszym sposobem na wybranie modelu dla siebie jest skorzystanie z konfiguratora na mojej stronie.

Konfigurator to baza najpopularniejszych modeli dostępnych na polskim rynku, którą odpowiadając na kilka pytań zawęzisz do modelu, który pasuje do Twoich preferencji.

Przy okazji konfigurator pokazuje Ci wszystkie możliwości zakupowe w tej kategorii produktów: gabaryty, kolory, objaśnia różnice pomiędzy technologiami, funkcjami itd.

Zapraszam Cię do przetestowania tego narzędzia! Zobacz jakie to proste i zajrzyj TUTAJ.

Jaki Preferujesz Kolor Ekspresu

Wybierz Jakie Rodzaje Kawy Ma Przyrządzać Ekspress

Czym kierować się wybierając ekspres do kawy?

Aranz3.Jpg

Po przetestowaniu kilkunastu ekspresów uważam, że najważniejsze jest to, żeby ekspres oferował kawy, które lubisz, a po drugie żeby łatwo się go obsługiwało i czyściło!

Jeśli jesteś fanem kawy flat white czy cold brew, to zerknij, czy ekspres ma je w swoim menu!. Warto też skosztować kawy z takiego ekspresu.

Zapewne czytając ten artykuł zastanawiacie się, jak macie sprawdzić smak kawy?

Sposobów jest kilka – możecie odwiedzić sklepy z elektroniką użytkową np. Media Markt, w których są wyspy kawowe. Każdą z nich obsługują sprzedawcy/promotorzy i zaserwują Wam kawę z ekspresów Jury, DeLonghi, Saeco, Philipsa czy Siemensa. Możecie też odwiedzić showroom danego producenta i dać się uraczyć dobrą kawą. Ja odwiedzam Jurę i Siemensa regularnie 🙂

Podczas degustacji zwróćcie uwagę/dopytajcie:

  • gdzie uzupełnia się kawę, wodę, bo np. pojemnik z wodą może być z przodu, z tyłu albo z boku. Ta pozornie nieistotna cecha może okazać się bardzo ważna, jeśli ustawicie ekspres pod nisko zawieszonymi szafkami kuchennymi,
  • czy wyświetlacz jest prosty i intuicyjny?
  • czy młynek nie jest przeraźliwie głośny, bo ten dźwięk będzie towarzyszył Wam każdego ranka, a żaden z producentów nie informuje o decybelach ekspresu,
  • wielkość urządzenia- niektóre modele mają szerokość 20 cm razem i zintegrowany pojemnik na mleko (nie zabiera dodatkowego miejsca na blacie), a inne są znacznie szersze…, więc jeżeli masz mało miejsca na blacie kuchennym, to ten parametr może być kluczowy!
  •  jak czyści się ekspres?
  • ile kosztują fitry, tabletki/płyny do jego czyszczenia?

 

Czyszczenie ekspresów – nie zapomnij o dyszy i odkamienianiu

Bardzo ważną kwestią jest czyszczenie ekspresu.

Nalewanie świeżej wody, opróżnianie fusów i tacki ociekowej, dosypywanie kawy – to będą Wasze nowe obowiązki.

Dodatkowo codziennie trzeba czyścić wszystkie elementy, które miały kontakt z mlekiem – pojemnik, rurka, dysza spieniająca. Sprawdźcie na YT jak się to robi albo pozwólcie sobie zademonstrować to w sklepie- to ważne!!

Takie gruntowne czyszczenie ekspresu na szczęście nie odbywa się już tak często, ale musicie wiedzieć, że niektóre ekspresy czyści się tylko przy pomocy tabletek (bez konieczności otwierania wnętrza ekspresu i mycia jednostki zaparzającej – bo robi to tabletka), a w innych trzeba raz na tydzień myć jednostkę zaparzającą (prosta czynność – ale jednak czynność) i dodatkowo czyścić/odkamieniać ekspres przy pomocy tabletek.

Oba systemy czyszczenia są skuteczne! Sprawdziłam osobiście!  https://youtu.be/9LJkheEZ4vM

Czyszczenie Ekspressu Tabletką

Czyszczenie Bloku Zaparzającego

Czyszczenie Systemu Spieniającego Mleko

Ile kosztuje kawa z ekspresu, czyli koszty eksploatacji

Pamiętajcie, że posiadanie ekspresu wiąże się nie tylko z jednorazowym kosztem jego zakupu, ale również z dodatkowymi kosztami bieżącymi:

 

  • koszt kawy ( oj, a kawy będzie się dużo konsumowało… 🙂
  • koszt filtrów do wody (kawa będzie smaczna, jeśli woda będzie świeża i przefiltrowana)
  • koszt tabletek/płynów do czyszczenia i odkamieniania
  • koszt serwisu ( przegląd, ewentualna naprawa)

 

Mam nadzieję, że nie zniechęciliście się do zakupu ekspresu? Uważam, że decydując się na zakup tak kosztownego sprzętu warto wiedzieć, że czekają nas nie tylko przyjemności, ale także obowiązki.

Obserwuj