Czyszczenie parą jest najbardziej higienicznym i skutecznym sposobem usuwania brudu z powierzchni wodoodpornych, a mimo tego nadal wielu z nas czyści te powierzchnie w tradycyjny sposób z użycie detergentów.

Jeżeli nie znasz zalet czyszczenia parowego, koniecznie przeczytaj poniższy tekst.

Oto 6 powodów, dla których warto czyścić parą!

Czyszczenie parą to czyszczenie bez detergentów!

Czyszczenie parą to czyszczenie bez użycia środków chemicznych. Trudno w to uwierzyć, ale rzeczywiście kombinacja pary,wysokiej temperatury, ciśnienia skutecznie usuwa brud. Para bez trudu poradzi sobie z plamami tłuszczu na okapie, osadami mydła i kamienia na armaturze, płytkach i ścianach kabiny prysznicowej, a nawet z pleśnią czy grzybem na fugach.

Powierzchnie pokryte grubą warstwą kamienia należy spryskać octem bądź kwasem cytrynowym i odczekać chwilę, aż wsiąkną w osad przed usunięciem ich za pomocą dyszy parowej.

Czyszcząc parą oszczędzamy wodę

Czyszcząc parą oszczędzasz również wodę. Wyobraźcie sobie, że z jednego litra wody można wytworzyć 1700 litrów pary i taka ilość pary wystarczy do posprzątania małego mieszkania. A ile wody zużylibyśmy czyszcząc mieszkanie w tradycyjny sposób? Ja na samo umycie podłogi zużywałam ok. 30 l wody, a co z wanną, toaletą, armaturą, zlewem, okapem?!

Czyszczenie parą jest przyjazne dla środowiska

Zastanówcie się też, jaka ilość wody zanieczyszczona detergentami spływa codziennie z naszych mieszkań do kanalizacji.. Czyszcząc przy użyciu parownicy nie musisz używać żadnych detergentów, więc przyczyniasz się też do ochrony środowiska.

Czyszcząc parą oszczędzamy pieniądze

Jeżeli policzymy sobie, ile w ciągu roku wydajemy na środki chemiczne, aby utrzymać w czystości nasze mieszkanie, to okaże się, że za te pieniądze szybko moglibyśmy kupić sobie dobrą parownicę. Brak wydatków na detergenty i zdecydowanie mniejsze zużycie wody na 100% przełoży się na niemałe oszczędności.

Czyszczenie parą skraca czas sprzątania nawet o połowę

Parą czyści się znacznie szybciej. Kombinacja gorącej  pary  (ok. 80 stopni na wylocie z dyszy) i dużego ciśnienia (prędkość  strumienia pary to 170 km/h) powoduje łatwe odspajanie brudu. Możemy zapomnieć o konieczności szorowania i polerowania…

Czyszcząc parą nie tylko czyścimy szybciej ale i dokładniej, bo para dotrze wszędzie tam, gdzie Twoja ręka nie sięgnie, a gdzie często mnożą się bakterie np.  wewnątrz miski WC,  w kabinie prysznicowej czy zlewozmywaku.

Czyszczenie parą zabija 99,99% bakterii i wirusów

Czyszcząc parą nie tylko unikamy pozostawiania resztek detergentów na czyszczonej powietrzchni, ale jeszcze ją dezynfekujemy. Urządzenia parowe sprawią, że wszystkie newralgiczne miejsca w kuchni i łazience staną się higienicznie czyste. Ten argument może być szczególnie istotny dla rodziców małych dzieci czy alergików.

Mam nadzieję, że powyższe argumenty przekonały Was, że czyszczenie parą jest super!

Osobiście mogę polecić zakup parownicy marki Karcher SC 4. Jest to model multifunkcyjny i bardzo wydajny. Szczegóły możecie zobaczyć w poniższym filmiku.

Czyszczenie kuchni przy użyciu parownicy Karcher SC4 EasyFix Premium Home Line


Obserwuj