Warszawa, dn. 24 stycznia 2024. zmywarki Siemens otrzymały od niemieckiego Instytutu Zintegrowanej Higieny i  Wirusologii Certyfikaty Higieny na poziomach 1 oraz 3. Oznacza to, że w domowych warunkach można usunąć koronawirusy, wirusy grypy  parwowirusy mysie MVM, czy norowirusy.

W dzisiejszym dynamicznym świecie, gdzie czas jest cennym zasobem, zmywarki do naczyń stały się nie tylko udogodnieniem, ale także kluczowym elementem utrzymania wysokiej higieny w kuchni. To nie tylko sprzęt ułatwiający codzienne zadania domowe, ale również skuteczne narzędzie wspierające higienę, co staje się szczególnie istotne w obliczu sezonu chorobowego.

Higiena jest ważną potrzebą człowieka i staje się coraz ważniejsza, na przykład jako środek zapobiegawczy przeciwko infekcjom. Instytut Zintegrowanej Higieny i Wirusologii testuje higieniczne działanie produktów i usług zgodnie z niezależnymi kryteriami naukowymi i – w zależności od wyniku testu – przyznaje etykiety higieniczne o różnych statusach od 1 do 3.

Badania Instytutu Zintegrowanej Higieny i Wirusologii zostały przeprowadzone na urządzeniach marki Siemens. Okazało się, że wirusy takie jak koronawirus i wirus grypy są skutecznie eliminowane już w programie Siemens Eco 50°C[1]. Dodatkowo, podwyższony poziom higieny można osiągnąć dzięki programom o wyższej temperaturze, które są skuteczne również przeciwko bardziej opornym wirusom, w tym wirusom otoczkowym i bezotoczkowym. Zostało to potwierdzone w przypadku intensywnego cyklu zmywania w temperaturze 70°C i programu Machine Care[2].

Zmywarki Siemens otrzymały Certyfikaty Higieny na poziomach 1 oraz 3. Oznacza to, że dzięki zmywarkom możemy w warunkach domowych usunąć wirusy takie jak koronawirus, wirus grypy  parwowirus mysi MVM, czy norowirus. Umożliwiają to temperatura, jaką osiągają zmywarki w trakcie procesu mycia oraz wysokiej jakości detergenty dedykowane do urządzeń marki Siemens. To daje nam gwarancję najwyższej dbałości o zdrowie i bezpieczeństwo domowników. – mówi Karolina Machowska, Senior Category Manager Zmywarek.

Zmywarki Siemens Z Certyfikatem Higieny

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://integrative-hygiene.de/.

[1] Etykieta higieny na poziomie 1.

[2] Etykieta higieny na poziomie 3.

 

Informacja prasowa Siemens

Obserwuj