Jak w 2023 roku oszczędzać wodę i energię? To jedno z najczęstszych pytań jakie zadają konsumenci. Marka Bosch w  odpowiedzi przedstawia mistrzów oszczędzania, czyli AGD, które dzięki zaawansowanym rozwiązaniom oszczędzi domowy budżet.

Mistrzowskie Oszczędzanie #Likeabosch

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w 2023 roku zmywarkę posiada co drugie gospodarstwo domowe. Zmywarki to kategoria, która bardzo dynamicznie rozwinęła się w Polsce. 20 lat temu to urządzenie było wyposażeniem zaledwie 3% gospodarstw domowych*. Obecnie, mycie naczyń zmywarce jest jednym z najskuteczniejszych sposobów oszczędzania wody. Myjąc ręcznie zużywamy średnio aż ponad 80 litrów wody, podczas gdy zmywarka zużywa niecałe 7 litrów**.

 

Modele zmywarek Bosch z systemem ActiveWater Eco potrzebują jedynie 6,7 litrów wody do  umycia i wysuszenia całego stosu naczyń. System hydrauliczny zapewniający maksymalną wydajność zmywania, przy obniżonym zużyciu wody, został zaprojektowany tak, by dbając o zasoby naturalne zachować doskonałe rezultaty zmywania naczyń. Przyspieszone grzanie, ukierunkowana dystrybucja wody, zoptymalizowany system filtrowania oraz wyższa wydajność pompy, gwarantują najlepsze efekty zmywania.

 

Asystent Dozowania, czyli specjalny pojemnik w górnym koszu, do którego spada tabletka czyszcząca, zapewni optymalne rezultaty poprzez jej sukcesywne, kontrolowane rozpuszczenie. Funkcja EfficientDry bezpiecznie uchyli drzwi pod koniec programu, przyspieszając proces suszenia i delikatnie chłodząc naczynia, aby były gotowe do wyjęcia bez konieczności ręcznego wycierania.

Aby jeszcze bardziej odpowiadać na potrzeby konsumenta, marka Bosch zaprojektowała trzeci kosz, który umożliwia zwiększenie pojemności zmywarki i ułatwia mycie mniejszych przedmiotów, takich jak sztućce, kubki czy filiżanki. Ponadto, zmywarki Bosch są bardzo ciche, co jest ważne szczególnie w przypadku kuchni otwartej na salon czy jadalnię. – mówi Zbigniew Danilewski, Brand Manager w BSH.

Dzięki tym funkcjom marka Bosch w zmywarkach osiąga najwyższe klasy efektywności energetycznej – A oraz B.

Do 30 kwietnia 2023 r. trwa promocja na wybrane modele zmywarek marki Bosch. Kupując zmywarkę marki Bosch objętą promocją, można otrzymać do 700 zł premii. Premię można powiększyć o 100 zł, decydując się na zakup urządzenia z funkcją ActiveWater Eco. Szczegóły, regulamin i modele urządzeń dostępne na stronie: www.bosch-home.pl

*Analiza HRE Investments na podstawie danych GUS.

**Zużycie wody w zmywaniu ręcznym – badanie przeprowadzone przez Nielsen w 2019 r. na zlecenie Reckitt. Średnia w Czechach, Polsce, Rumunii i na Węgrzech to 88 l. Niektóre zmywarki Bosch zużywają tylko 6,7 l wody na cykl w programie Eco 50 °C (np. model SMI6ECS93E.)

Oszczędzaj wodę, energię i czas #LikeABosch!

Mistrzowskie Oszczędzanie #LikeaboschInformacja prasowa Bosch

Obserwuj