Projekt-Bez-Tytulu-2021-02-09T172155-337.Png

Suszarka Electrolux EW8H258SP Perfect Care 800 to moja druga suszarka. Najpierw przez 6 lat miałam suszarkę AEG, która po drobnej naprawie trafiła do moich znajomych i nadal dobrze im służy,  a ja z ciekawości skusiłam się na Electroluxa. Jednym z najważniejszych parametrów przy wyborze suszarki był dla mnie wielkość załadunku, klasa energetyczna i programy suszenia!

Electrolux EW8H258SP to model z technologią pompy ciepła, dzięki której suszarka suszy tkaniny delikatnie w temperaturze 45-50 stopni  i energooszczędnie w przeciwieństwie do urządzeń starej generacji. Mój model ma klasę energetyczną A++ i przy założeniu 160 cykli suszenia zużywa 235 kWh, co oznacza że roczne użytkowanie suszarki kosztuje mnie ok. 230 pln, a pojedynczy cykl  ok. 90 groszy. Gdybym się zdecydowała na kupno urządzenia w klasie energetycznej A+++, to cykl suszenia kosztowałby mnie ok.70 groszy.

Suszarka Electrolux Ew8H258Sp

 

Co do załadunku, to mój model jest w stanie wysuszyć maksymalnie 8 kg prania. Bęben jest na tyle duży, że bez problemu zmieszczę w nim kołdrę, pokrowce z materacy i duży komplet pościeli. Czas suszenia 8 kg prania w programie bawełna to tylko 154 minuty.

Moja suszarka suszy z głośnością 66 dB. To raczej przeciętna głośność suszarki, ale dla mnie ten parametr nie był tak istotny, bo suszarka stoi w pralni. Jeżeli szukacie cichszego urządzenia, to polecam EW9H189BP, którego głośność to 62 dB lub EW9H188SPC -63 dB.

Czy SERIA ma znaczenie?

W marce Electrolux jest kilka serii suszarek 600,700,800 i 900. Wybór serii ma duże znaczenie, bo im wyższa seria, tym lepsze technologie, które gwarantują lepszą ochronę tkanin! Więcej o różnicach pomiędzy seriami suszarek Electrolux możecie przeczytać TUTAJ.

Ja zdecydowałam się na urządzenie z serii 800, która jest najpopularniejszą serią suszarek Electrolux..

Suszarki z tej serii oferują  specjalne, opatentowane programy suszenia, w których nie tylko temperatura, ale również ruchy bębna dostosowane są do różnego rodzaju tkanin. Wszystko po to, aby ubrania nie traciły fasonu i właściwości.

Opera-Zrzut-Ekranu-2021-02-10-125255-Www-Youtu.png

Abyście lepiej zrozumieli kwestię ruchów bębna opiszę Wam to na przykładzie programu suszenia wełny, który w tej suszarce posiada Certyfikat Woolmark, jako nadający się do suszenia odzieży wełnianej oznaczonej metką „prać ręcznie”! W suszarkach niektórych marek, aby wysuszyć wełnę układa się ją  w specjalnym koszu i leży tam nieruchomo podczas suszenia, a w suszarkach Electroluxa wrzuca się ją zwyczajnie do bębna.

Bęben w programie wełna będzie obraca się znacznie szybciej niż w programie bawełna, ponieważ chodzi o to, aby siła odśrodkowa „przylepiła” wełnę do ściany bębna, co daje taki efekt jakby  wełna suszyła się nieruchomo (obracając się w bębnie, uderzając o jego ściany mogłaby się naciągnąć i mechacić).

Ja wielokrotnie korzystałam z programu wełna  i jestem nim zachwycona.

Z jakich programów suszenia korzystam najczęściej?

Suszarka Electrolux Ew8H258Sp
Suszarka Electrolux Ew8H258Sp

Moja suszarka ma wiele różnych programów suszenia: pościel XL, bawełna Eco, bawełna, delikatny, jeans, kołdra, mieszany XL, outdoor, jedwab, sport, tkaniny syntetyczne, wełna, ale najczęściej korzystam z programu bawełna i mieszany XL.

Na wyposażeniu suszarki był też wąż odpływowy, dzięki któremu wilgoć z ubrań nie zbiera się w szufladzie tylko odprowadzana jest bezpośrednio do kanalizacji. Jest to zdecydowanie bardziej komfortowe rozwiązanie, niż opróżnianie szuflady po każdym suszeniu.

Kosz/półka, która jest na wyposażeniu suszarki przydaje mi się sporadycznie- kiedy suszę obuwie lub pluszaki mojej córki. Zarówno wąż jak i kosz można dokupić do każdej suszarki electroluxa na stronie  https://shop.electrolux.pl.

Recenzja Mojej Suszarki Electrolux Ew8H258Sp Z Linii Perfectcare 800

Dodatkowe opcje w suszarce Electrolux EW8H258SP

Electrolux oferuje kilka dodatkowych opcji:

  • ochronę przed zagnieceniami– po skończonym suszeniu bęben obraca się od czasu do czasu, aby nie doprowadzić do trwałych zagnieceń- przez 30/60 /90 minut lub 2 godziny;
  • suszenie na czas– do dosuszenia ubrań, do suszenia pojedynczych ubrań  i suszenia w koszu;
  • odświeżanie– przewietrzenie rzeczy po dłuższym przechowywaniu;
  • Obroty Plus– zwiększa częstotliwość odwrotnych obrotów bębna, aby ograniczyć skręcanie się i splątywanie rzeczy;
  • ustawienie poziomu wysuszenia– extra suche, suche do szafy, suche do prasowania;
  • tryb cichy– urządzenie pracuje ze zmniejszoną głośnością, ale urządzenie pracuje wolniej, a czas trwania cyklu jest wydłużony;

Czy z nich korzystam? Oczywiście, że tak, za wyjątkiem trybu cichego i odświeżania.

Tryb cichy nie jest mi potrzebny, bo suszarka stoi w pralni, a odświeżania próbowałam kilka razy, ale jego efekt mnie nie satysfakcjonował. Odzież wyciągnięta z worków foliowych po zimie nie pachniała ładnie i odświeżanie w suszarce dużo jej nie pomogło- trzeba było ją wyprać i wysuszyć.

Jeśli chodzi o poziom wysuszenia, to prawie do każdego cyklu suszenia wybieram „suche do szafy”. Staram się wyciągać i składać ubrania zaraz po zakończonym cyklu suszenia. Wiele z nich wystarczy podczas składania wygładzić ręką, żeby rozprostować tkaninę i nie wymagają one już prasowania.

Z suszenia na czas korzystam susząc w koszu pluszaki lub buty. Nigdy jeszcze nie musiałam dosuszać ubrań!

Opcja obrotów plus jest rewelacyjna! Korzystam z niej zawsze, gdy suszę pościel, prześcieradła czy długie sukienki. Obroty bębna w obu kierunkach pozwalają nie tylko równomiernie wysuszyć duże rzeczy, ale także zmniejszają ilość zagnieceń.

Wady suszarki Electrolux

Suszarka Electrolux Ew8H258Sp

Czy ta suszarka ma jakieś wady? Powiedziałabym, że nie,  gdybym nie znała rozwiązań technologicznych stosowanych w innych suszarkach 🙂

Brakuje mi w suszarce Electrolux EW8H258SP samoczyszczącego się wymiennika ciepła, który jest w wielu suszarkach Boscha i Siemensa. Nie lubię czyszczenia tych kłaczków z metalowych żeberek, ale biorąc pod uwagę, że w suszarkach Boscha i Siemensa nie ma rewersyjnych ruchów bębna, przez co czasami klienci skarżą się na splątane i niedosuszone prześcieradła, to już nie marudzę i czyszczę moją suszarkę, kiedy trzeba.

Podsumowując: suszarka Electrolux EW8H258SP to świetny sprzęt i polecam ją każdemu, a czytając Wasze komentarze o tym sprzęcie, wiem że nie jestem w mojej opinii odosobniona!

Jeśli jesteście zainteresowani sprawdzeniem jej aktualnej ceny lub zakupem wejdźcie TUTAJ.

Jeśli ten artykuł okazał się dla Was pomocny, będę wdzięczna za subskrypcję mojego kanału na YT!

Was to nic nie kosztuje, a mi bardzo pomaga w rozwoju mojego projektu! 

Co tydzień filmuję coś nowego! Zapraszam na KANAŁ PANI AGD NA YT


Obserwuj