Strona główna Blog Suszarki do ubrań Recenzja mojej suszarki Electrolux EW8H258SP z...

Kategorie

Recenzja mojej suszarki Electrolux EW8H258SP z linii PerfectCare 800

projekt-bez-tytulu-2021-02-09t172155-337.png

Suszarka electroluxa EW8H258SP Perfect Care 800 to moja druga suszarka. Najpierw przez 6 lat miałam suszarkę AEG, która po drobnej naprawie trafiła do moich znajomych i nadal dobrze im służy,  a ja z ciekawości skusiłam się na Electroluxa. 

 

EW8H258SP to model z technologią pompy ciepła, dzięki której suszarka suszy tkaniny delikatnie w temperaturze 45-50 stopni  i energooszczędnie w przeciwieństwie do urządzeń starej generacji. Mój model ma klasę energetyczną A++ i przy założeniu 160 cykli suszenia zużywa 235 kWh, co oznacza że roczne użytkowanie suszarki kosztuje mnie ok. 140 pln, a pojedynczy cykl  ok. 90 groszy. Gdybym się zdecydowała na kupno urządzenia w klasie energetycznej A+++, to cykl suszenia kosztowałby mnie ok.70 groszy.

remote-jpg.png

Moja suszarka suszy z głośnością 66 dB. To raczej przeciętna głośność suszarki, ale dla mnie ten parametr nie był tak istotny, bo suszarka stoi w pralni. Jeżeli szukacie cichszego urządzenia, to polecam EW9H189BP, którego głośność to 62 dB lub EW9H188SPC -63 dB.

 

Jednym z najważniejszych parametrów przy wyborze suszarki był dla mnie czas suszenia! Mój model jest w stanie wysuszyć 8 kg załadunek w programie bawełna już w 154 minuty. Dla porównania powiem Wam, że są na rynku modele o takim samym załadunku i klasie energetycznej, które potrzebują na taki sam cykl suszenia ponad 200 minut, więc jak widzicie różnica jest spora!

 

Załadunek mojej suszarki to 8 kg, ale w ofercie Electroluxa są też modele o większym załadunku 9kg :EW8HS259SPEW9H189BPEW8H259SPT i EW8H359SP.

Czy SERIA ma znaczenie?

W marce electrolux jest kilka serii suszarek 600,700,800 i 900. Wybór serii ma duże znaczenie, bo im wyższa seria, tym lepsze rozwiązania gwarantujące perfekcyjne suszenie i lepszą ochronę tkanin! Więcej o różnicach pomiędzy seriami suszarek electroluxa możecie przeczytać TUTAJ.

 

Ja zdecydowałam się na urządzenie z seri 800, która jest najpopularniejszą serią suszarek Electroluxa.

Suszarki z tej serii oferują  specjalne, opatentowane programy suszenia, w których nie tylko temperatura, ale również ruchy bębna dostosowane są do różnego rodzaju tkanin. Wszystko po to, aby ubrania nie traciły fasonu i właściwości. 

opera-zrzut-ekranu-2021-02-10-125255-www-youtu.png

Abyście lepiej zrozumieli kwestię ruchów bębna opiszę Wam to na przykładzie programu suszenia wełny, który w tej suszarce posiada Certyfikat Woolmark, jako nadający się do suszenia odzieży wełnianej oznaczonej metką „prać ręcznie”! W suszarkach niektórych marek, aby wysuszyć wełnę układa się ją  w specjalnym koszu i leży tam nieruchomo podczas suszenia, a w suszarkach Electroluxa wrzuca się ją zwyczajnie do bębna.

 

Bęben w programie wełna będzie obraca się znacznie szybciej niż w programie bawełna, ponieważ chodzi o to, aby siła odśrodkowa "przylepiła" wełnę do ściany bębna, co daje taki efekt jakby  wełna suszyła się nieruchomo (obracając się w bębnie, uderzając o jego ściany mogłaby się naciągnąć i mechacić).

 

Ja wielokrotnie korzystałam z programu wełna  i jestem nim zachwycona.

Z jakich programów suszenia korzystam najczęściej?

obraz-2021-02-10-151713.png
opera-zrzut-ekranu-2021-02-10-150333-www-youtu.png

Moja suszarka ma wiele różnych programów suszenia: pościel XL, bawełna Eco, bawełna, delikatny, jeans, kołdra, mieszany XL, outdoor, jedwab, sport, tkaniny syntetyczne, wełna, ale najczęściej korzystam z programu bawełna i mieszany XL.

 

Na wyposażeniu suszarki był też wąż odpływowy, dzięki któremu wilgoć z ubrań nie zbiera się w szufladzie tylko odprowadzana jest bezpośrednio do kanalizacji. Jest to zdecydowanie bardziej komfortowe rozwiązanie, niż opróżnianie szuflady po każdym suszeniu.

 

Kosz/półka, która jest na wyposażeniu suszarki przydaje mi się sporadycznie- kiedy suszę obuwie lub pluszaki mojej córki. Zarówno wąż jak i kosz można dokupić do każdej suszarki electroluxa na stronie  https://shop.electrolux.pl.

Dodatkowe opcje w suszarce electroluxa

Electrolux oferuje kilka dodatkowych opcji:

  • ochronę przed zagnieceniami- po skończonym suszeniu bęben obraca się od czasu do czasu, aby nie doprowadzić do trwałych zagnieceń- przez 30/60 /90 minut lub 2 godziny;
  • suszenie na czas- do dosuszenia ubrań, do suszenia pojedynczych ubrań  i suszenia w koszu;
  • odświeżanie- przewietrzenie rzeczy po dłuższym przechowywaniu;
  • Obroty Plus- zwiększa częstotliwość odwrotnych obrotów bębna, aby ograniczyć skręcanie się i splątywanie rzeczy;
  • ustawienie poziomu wysuszenia- extra suche, suche do szafy, suche do prasowania;
  • tryb cichy- urządzenie pracuje ze zmniejszoną głośnością, ale urządzenie pracuje wolniej, a czas trwania cyklu jest wydłużony;

Czy z nich korzystam? Oczywiście, że tak, za wyjątkiem trybu cichego i odświeżania.

Tryb cichy nie jest mi potrzebny, bo suszarka stoi w pralni, a odświeżania próbowałam kilka razy, ale jego efekt mnie nie satysfakcjonował. Odzież wyciągnięta z worków foliowych poz zimie nie pachniała ładnie i odświeżanie w suszarce dużo jej nie pomogło- trzeba było ją wyprać i wysuszyć.

 

Jeśli chodzi o poziom wysuszenia, to prawie do każdego cyklu suszenia wybieram "suche do szafy". Staram się wyciągać i składać ubrania zaraz po zakończonym cyklu suszenia. Wiele z nich wystarczy podczas składania wygładzić ręką, żeby rozprostować tkaninę i nie wymagają one już prasowania. 

 

Z suszenia na czas korzystam susząc w koszu pluszaki lub buty. Nigdy jeszcze nie musiałam dosuszać ubrań!

 

Opcja obrotów plus jest rewelacyjna! Korzystam z niej zawsze, gdy suszę pościel, prześcieradła czy długie sukienki. Obroty bębna w obu kierunkach pozwalają nie tylko równomiernie wysuszyć duże rzeczy, ale także zmniejszają ilość zagnieceń.

 

Wady suszarki Electrolux

obraz-2021-02-10-151024.png

Czy ta suszarka ma jakieś wady? Powiedziałabym, że nie,  gdybym nie znała rozwiązań technologicznych stosowanych w innych suszarkach :-)

Brakuje mi w suszarce electroluxa samoczyszczącego się wymiennika ciepła, który jest w wielu suszarkach Boscha i Siemensa. Nie lubię czyszczenia tych kłaczków z metalowych żeberek, ale biorąc pod uwagę, że w suszarkach Boscha i Siemensa nie ma rewersyjnych ruchów bębna, przez co czasami klienci skarżą się na splątane i niedosuszone prześcieradła, to już nie marudzę i czyszczę moją suszarkę, kiedy trzeba.

 

Podsumowując: suszarka Electroluxa EW8H258SP to świetny sprzęt i polecam ją każdemu, a czytając Wasze komentarze o tym sprzęcie, wiem że nie jestem w mojej opinii odosobniona!

Jeśli jesteście zainteresowani sprawdzeniem jej aktualnej ceny lub zakupem wejdźcie TUTAJ.09 Luty, 2021   |   211
  |   Średnia ocena na podstawie 0 głosów.

Nasze marki