Projekt-Bez-Tytulu-2021-08-21T004216-548.Png

15 sierpnia 2021 roku ruszyła akcja konsumencka organizowana przez firmę Amica pod hasłem „Para doskonała”, w której kupując piekarnik z linii X-Type lub Q-Type oraz dowolną płytę grzejną minimum czteropolową klient otrzyma kartę przedpłaconą Sodexo o wartości 300zł.  Warunkiem otrzymania karty jest  zarejestrowanie zakupu. Akcja będzie trwała do 15 października 2021 roku lub do do wyczerpania Puli Nagród. Listę piekarników, które są objęte promocją możesz zobaczyć TUTAJ.

Przy okazji trwania tej akcji chciałabym Wam zarekomendować wyjątkowy piekarnik w zestawie z płytą indukcyjną lub gazową, które biorą udział w akcji Para doskonała.

Piekarnik ED87389BA+ Q-TYPE STEAM

56976-Ed87489Ba-Steam.jpg
Opera-Zrzut-Ekranu-2021-08-21-010639-Www-Amica.png
Opera-Zrzut-Ekranu-2021-08-21-010657-Www-Amica.png
Obraz-2021-08-21-010858.Png

Oto jeden z najciekawszych piekarników, jaki bierze udział w akcji konsumenckiej. Jest to piekarnik parowy tzw. FullSteam, który posiada specjalny generator, który dozuje parę i sprawia, że rozchodzi się ona równomiernie w całej komorze. Dzięki parze można w nim przygotować pyszne i aromatyczne posiłki, bez straty składników odżywczych. Chrupiące bułki na śniadanie, odgrzewanie wczorajszej zapiekanki, puszysty sernik czy wykwintne mięso pieczone metodą sous vide – to wszystko możesz przygotować w łatwy sposób.

Z tym piekarnikiem nie musisz się martwić jak używać pary. Do wyboru masz aż 9 gotowych programów parowych opracowanych przez profesjonalnych kucharzy.  Gotowe programy parowe to idealnie dobrane parametry pieczenia i dozowania pary do danej potrawy. Wystarczy napełnić pojemnik na wodę i wybrać jeden z gotowych programów parowych – do pieczenia domowego chleba, wyrastania ciasta, podgrzewania dań, gotowania metodą sous vide, slow-cooking czy pasteryzacji. Dzięki nim przekonasz się, że przygotowanie pysznych i aromatycznych posiłków jest niezwykle proste i szybkie.

Piekarnik posiada 4,3-calowy, kolorowy wyświetlacz, który  działa jak asystent szefa kuchni. Prowadzi krok po kroku przez proces pieczenia dzięki intuicyjnej obsłudze i czytelnym komendom tekstowym, dostępnym w aż 18 językach. Nie musisz się martwić jaki czas i temperaturę ustawić, urządzenie dobierze odpowiednie parametry pieczenia do twoich dań. Do dyspozycji masz aż 25 gotowych programów pieczenia, przygotowanych przez profesjonalnych kucharzy, dzięki którym Twoje dania będą zawsze idealnie wypieczone. Możesz też zapisać własne programy pieczenia np. na swój popisowy sernik, a piekarnik upiecze twoje danie tak, jak lubisz.  Wyświetlaczem możesz sterować za pomocą intuicyjnych sensorów lub zdalnie za pomocą smartfonu.

Wybierając ten model będziesz mieć do dyspozycji  wyjątkowo wygodne i unikalne rozwiązanie jaki jest OpenUp- automatyczne otwieranie drzwi.  Teraz wystarczy, że delikatnie dotkniesz uchwyt – co możesz uczynić nawet łokciem – a drzwi piekarnika otworzą się automatycznie!

Obraz-2021-08-23-110556.Png
Obraz-2021-08-23-110828.Png
Termosonda.jpg
56976-5906006569761-Ed87389Ba-20-Pd.jpg

Największą zmorą wsród obowiązków kuchennych jest czyszczenie piekarnika. Na szczęście w piekarnikach Amica na bocznych ścianach oraz tylnej zostały zastosowane specjalne prostokątne panele, które, dzięki porowatej powłoce, rozkładają cząsteczki zanieczyszczeń. By oczyścić panele, wystarczy ustawić piekarnik na 250 ⁰C na jedną godzinę. Takie rozwiązanie w postaci czyszczenia katalitycznego to czysta przyjemność i pełen komfort.

Jesteś w ciągłym biegu i na wszystko brakuje Ci czasu? Funkcja umożliwia bardzo szybkie nagrzanie piekarnika do wybranej temperatury. Piekarnik osiąga 150°C w zaledwie 3 minuty! Możesz go włączyć chwilę przed przystąpieniem do pieczenia i mieć pewność, że ze wszystkim zdążysz na czas!

Z pewnością wielokrotnie zdarzało Ci się nakłuwać czy nacinać piekącą się potrawę, by sprawdzić stopień jej upieczenia. Dzięki Termosondzie nie będzie to już konieczne! Wystarczy, że umieścisz ją w piekącej się potrawie i ustawisz na programatorze temperaturę, jaką chcesz osiągnąć we wnętrzu. Termosonda będzie szczególnie przydatna w przypadku pieczenia mięs. Bez ryzyka przypalenia na zewnątrz i niedopieczenia w środku!

Estetyczny a zarazem praktyczny jest podświetlany uchwyt w tym piekarniku. On włączy się podczas pieczenia, a wyłączy dopiero po jego zakończeniu, kiedy temperatura spadnie poniżej 40 ⁰C. Dodatkowo pozwoli Ci to uniknąć poparzenia. Bezpiecznie, elegancko i ze smakiem.

Więcej szczegółów o tym produkcie znajdziesz TUTAJ.

Płyta indukcyjna Amica PID6544PHTSF 2.0

21407-Pid6544Phtsf-5906006214074.Jpg
Obraz-2021-08-23-102523.Png
Obraz-2021-08-23-110209.Png
Opera-Zrzut-Ekranu-2021-08-23-102405-Www-Amica.png

Ta płyta indukcyjna to model, który ma 4 pola grzejne, sterowanie za pomocą Slidera, całkowitą moc 7,4 kW i szlifowane krawędzie. Jej wymiary to 59,2x52x5,4 (szxgłxw).

Ten model Amiki jest bardzo bogato wyposażony w dodatkowe funkcje. Jedną z najważniejszych jest  PowerBooster, która zwiększa moc grzania i pozwala na szybsze przygotowanie potraw. Wodę 0,4 l zagotujesz nawet w 60 sekund! Krótszy czas gotowania czy smażenia, to także mniejsza strata cennych substancji odżywczych. Szybko i zdrowo!

Dzięki funkcji AutoBridge ugotujesz obiad w większych garnkach na obu polach jednocześnie! Płyta wykrywa duże naczynie i automatycznie łączy pola w strefę grzania odpowiadającą kształtowi garnka.

Ta płyta to model Slim Hob, bo jej zaletą jest to, że pasuje do różnych blatów i typów kuchennej zabudowy. Jej montaż możliwy jest w praktycznie każdym, nawet w 12 mm blacie – kiedy pod nim znajduje się szuflada. A także już w 28 mm blacie nad piekarnikiem Amica. W dodatku bez względu na materiał, z którego blat został wykonany.

Z pewnością wielokrotnie zdarzyło Ci się używać garnków, których podstawa wystawała poza pole grzewcze. Od teraz wielkość czy kształt garnka nie mają znaczenia! W przeciwieństwie do większości płyt dostępnych na rynku, cewki indukcyjne w urządzeniach Amica nie są okrągłe, a kwadratowe, co pozwala na maksymalne wykorzystanie powierzchni płyty.

Indukcja Amiki oferuje nam też Trzy programy gotowe. Teraz możesz  szybko ustawić temperaturę dopasowaną do aktualnych potrzeb. 42 ⁰C to temperatura idealna do topienia masła czy czekolady. W 70 ⁰C podgrzejesz zupę i sosy. W 94 ⁰C ugotujesz makaron lub ryż. To rozwiązanie, dzięki któremu nie musimy eksperymentować z temperaturą grzania, tracąc czas i narażając się na wykipienie czy przypalenie potraw.

Więcej szczegółów o tym produkcie znajdziesz TUTAJ.

Płyta gazowa Amica PGCA6101APFTB

21151-Pgca6101Apftb.jpg
Opera-Zrzut-Ekranu-2021-08-23-104818-Www-Amica.png
Opera-Zrzut-Ekranu-2021-08-23-104835-Www-Amica.png
Obraz-2021-08-23-105102.Png

Ten model płyty Amiki to płyta gazowa na szkle w kolorze czarnym, ma cztery palniki i żeliwne ruszty. Jej wymiary to: 59x52x5 cm (szxgłxw).  Wyjątkowymi cechami tej płyty jest Timer oraz Flame Control.

O ile timer w płytach indukcyjnym nie jest niczym wyjątkowym, to w płytach gazowych to prawdziwa rzadkość! Ta płyta Amiki go posiada, dzięki czemu gotowanie na gazie staje się jeszcze bardziej komfortowe! Wystarczy ustawić czas gotowania, a kiedy minie, płyta automatycznie wyłączy palnik, emitując przy tym charakterystyczny dźwięk. Timer wykorzystać możesz także jako minutnik.

Flame Control to kolejne świetne rozwiązanie! Od teraz w płytach gazowych Amica masz pełną kontrolę nad ogniem. Dzięki aż 9 poziomom mocy i intuicyjnym pokrętłom precyzyjnie dopasujesz wielkość płomienia do rodzaju przygotowywanych dań. Mniejszy płomień, na poziomie 2-3, jest idealny do duszenia potraw, poziomy 6-7 są optymalne dla gotowania warzyw, a 8-9 do smażenia mięsa czy ryb. Gotujesz, dusisz, podgrzewasz czy smażysz – dostosuj wielkość płomienia do swoich potrzeb i optymalnie wykorzystuj energię!

Jeśli w pracach kuchennych uczestniczą dzieci, łatwo o niekontrolowane włączenie urządzenia. Blokada rodzicielska zastosowana w płytach gazowych Amica, eliminuje takie ryzyko. Wystarczy wcisnąć sensor blokady aby zablokować możliwość zapalenia palników. Zyskujesz tym samym poczucie bezpieczeństwa i pełen komfort.

Jeśli jesteście fanami kuchni azjatyckiej to płyta z palnikiem WOK to tzw. must have. Palnik tego typu posiada potrójny płomień i doskonale nadaje się do przygotowywania dań w dużych garnkach, patelniach lub naczyniach typu wok. Pozwala na szybkie równomierne smażenie lub gotowanie, bez ryzyka przypalenia, niedosmażenia czy utraty substancji odżywczych.

Więcej szczegółów o tym produkcie znajdziesz TUTAJ.

Jeśli jesteś na etapie wyposażania kuchni warto skorzystać z tej akcji konsumenckiej. Kupując wybraną parę urządzeń zyskasz bon o wartości 300 pln, który mozesz przeznaczyć na inne dodatki do Twojej nowej kuchni.

Artykuł sponsorowany

Obserwuj