Projekt-Bez-Tytulu-2021-02-03T212945-595.Png

Przeglądając listę najbardziej popularnych oczyszczaczy powietrza zauważyłam, że większość z nich dedykowanych jest do powierzchni ponad 40 metrów, co oznacza, że kupujący zadbali raczej o jakość powietrza w salonie, raczej zaniedbując sypialnie, czy pokoje dzieci.

 

Niestety, jeśli ktoś myśli, że oczyszczacz, który jest dedykowany do dużych powierzchni jest w stanie oczyścic powietrze w całym mieszkaniu, to jest w błędzie. Oczyszczacz oczyści tylko to pomieszczenie, w którym stoi, podobnie jak  żarówka – oświetli tylko to pomieszczenie, w którym jest zamontowana, a nie sypialnię jedną czy drugą- nawet gdyby drzwi pomiędzy pokojami pozostały otwarte.  Dodatkowe pomieszczenia potrzebują dodatkowych urządzeń.

Skoro w sypialni spędzamy ok. 8 godzin dziennie, to uważam, że na jej wyposażeniu powinno być zarówno łóżko z dobrym materacem jak i oczyszczacz powietrza, który zagwarantuje nam czyste powietrze podczas snu.

Od kiedy w moim domu są oczyszczacze powietrza  w ogóle nie chorujemy, a to dlatego oczyszczacz powietrza nie tylko usuwa z powietrza groźne dla zdrowia pyły, alergeny i smog ale także skutecznie blokuje  wirusy i bakterie.  Moje dzieciaki tylko czasami mają  katar, ale to dlatego, że uwielbiają biegać na bosaka nawet zimą!  Niemniej jednak bardzo dobrze pamiętam, że przy infekcjach  górnych dróg oddechowych mojego syna wydawałam spore kwoty na lekarstwa i prywatne wizyty lekarskie, dlatego  uważam, że lepiej  zapobiegać infekcjom inwestując ok. 600 złotych w zakup oczyszczacza niż je leczyć!

Oto kilka oczyszczaczy, które idealnie sie sprawdzą w pokojach dziecięcych, sypialniach, gabinetach, których metraż  to ok.15-20 metrów 2. Proponowane przeze mnie oczyszczacze  to produkty renomowanych marek, które są tanie zarówno w zakupie jak i eksploatacji. Wymienne filtry są w ciągłej sprzedaży i kosztują ok. 100-150 złotych na rok.

Philips AC0830

Philips-Ac0819-30-Lifestyle.jpg
Obraz-2021-02-03-224506.Png

Philips AC0830/10 to bardzo estetyczny oczyszczacz holenderskiej marki, który sprawdzi się w pomieszczeniach o maksymalnej powierzchni 25 m2 (CADR 190 m3/h). Urządzenie jest wyposażone w wydajny i skuteczny filtr 3w1 NanoProtect HEPA, który usuwa zanieczyszczenia nawet 100 razy mniejsze niż standardowe filtry HEPA.

Urządzenie gwarantuje nam 3 stopniową filtrację  dzięki filtrowi wstępnemu, filtrowi HEPA 12 i filtrowi węglowemu.

Urządzenie pracuje stosunkowo cicho (od 23 dB) i energooszczędnie (22 W).

Dzięki niedrogim i wydajnym filtrom, eksploatacja oczyszczacza jest naprawdę tania. Cena filtra ok. 150 pln, a jego żywotność  to ok. 12 miesięcy. Kiedy filtr będzie wymagał wymiany, włączy się specjalny alarm, a na wyświetlaczu zaświeci się odpowiednia ikonka. jeśli  nie wymienisz filtra, urządzenie wyłączy się i zablokuje, byś nie zapomniał o niezbędnej do prawidłowego działania wymianie.

Urządzenie może pracować w trybie automatycznym, nocnym lub turbo. Oczyszczacz posiada czujnik jakości powietrza , który kontroluje jakość powietrza w pokoju i wskazuje jakość powietrza za pomocą kolorowego pierścienia wokół panelu sterowania. Kolor czerwony sygnalizuje złą jakość powietrza a kolor niebieski – dobrą.

Więcej szczegółów o produkcie znajdziecie na stronie producenta https://www.philips.pl/c-p/AC0830_10/series-800

Jeśli chcesz sprawdzić aktualną cenę produktu zajrzyj TUTAJ.

Sharp FP-J30EU

Ten model oczyszczacza powietrza japońskiej marki Sharp dedykowany jest do max. powierzchni 24 m2. Zapewnia filtrację powietrza przy użyciu: filtra wstępnego, filtr węglowego i filtr Hepa oraz przy pomocy Jonizacji Plasmacluster.
Technologia Plasmacluster to technologia, która polega na wytwarzaniu jonów dodatnich i ujemnych, które aktywnie oczyszczają powietrze usuwając przykre zapachy, przywracając równowagę jonową, neutralizując grzyby i roztocza, unieszkodliwiając wirusy i alergeny unoszące się w powietrzu. Technologia Plasmacluster znajduje zastosowanie w milionach urządzeń na całym świecie, a testy w LSI Medience Corporation potwierdzają jej wysoką skuteczność. Jonizacja jest dokładnie przebadana, w pełni bezpieczna, zdobywa wiele nagród oraz wyróżnień.

Sharp pracuje w 3 trybach: nocnym 23 dB, średnim 36 dB i najwyższym w 44 dB . Urządzenie posiada Timer oraz wskaźnik wymiany filtrów. Żywotność filtrów do 2 lat a koszt kompletu filtrów to ok. 170 złotych.

Oczyszczacz występuje w 3 kolorach:
FP-J30EU-A kolor turkusowy – aktualną cenę sprawdź TUTAJ
FP-J30EU-P kolor różowy-aktualną cenę sprawdź TUTAJ
FP-J30EU-B kolor czarny- aktualną cenę sprawdź TUTAJ

Electrolux FA31-201GY

Remote-Jpg.png
Pseefa200Ps0000C.jpg
Remote-Jpg-2.Jpg

Kolejną ciekawą propozycja jest oczyszczacz marki Electrolux FA31-201GY. Jest to model kompaktowy, łatwy w obsłudze, w kolorze szarym. Współczynnik CADR (zdolność oczyszczania powietrza wyrażona w m3 na h) to 180 m3/h co oznacza, że ten oczyszczacz 3 krotnie przefiltruje w ciągu godziny pokój o powierzchni 24 m2 i wysokości 2,5m.

Oczyszczacz  reaguje na zmiany jakości powietrza i automatycznie dostosowuje swoją wydajność, zapewniając skuteczne oczyszczanie. Wielostopniowy filtr pochłania mikrocząstki zanieczyszczeń (np. PM 2,5), zapachy (np. aldehyd octowy) i obecne w powietrzu szkodliwe substancje (np. formaldehyd). Filtr składa sie z zewnętrznej warstwy , która przechwytuje większę zanieczyszczenia: kurz, włosy. Potem mamy filtr harmonijkowy, który przechwytuje alergeny, pyłki i inne substancje drażniące. Ostatnia warstwa to granulki węgla aktywnego, które absorbują zapachy i szkodliwe gazy. Konieczność wymiany filtra jest sygnalizowana na panelu oczyszczacza diodą, a żywotnośc filtra szacowana jest na okres ok. 12 miesięcy. Koszt filtra to ok. 150 pln.

Minimalny poziom hałasu to zaledwie 26 dB(A). Przy maksymalnej prędkości – 49 dB(A), czyli tyle co spokojna rozmowa. Dodatkowo w trybie uśpienia diody oczyszczacza przestają świecić, dzięki czemu nic nie zakłóci Twojego odpoczynku. Aktualną cenę tego modelu sprawdzisz TUTAJ.

 

Blueair Blue 3210

Shopping.jpg
Shopping.png

Bardzo ciekawą propozycją jest również produkt Blue 3210 szwedzkiej marki Blueair. Urządzenie nadaje się  do powierzchni do 28 m2 (CADR 210m3/h).

Ten oczyszczacz cechuje bardzo ładny wygląd i prostota obsługi. Wystarczy nacisnąć przycisk, a oczyszczacz rozpocznie pracę w trybie automatycznym. Kolejne dotknięcia przycisku zmieniają tryb pracy na nocny, potem dzienny i tryb turbo.

W trybie nocny  Blue 3210  pracuje z głośnością tylko 18 dB (A). Jednym naciśnięciem przycisku można łatwo sprawdzić wybrany tryb działania oczyszczacza Blue. Oprócz tego urządzenie samo poinformuje o konieczności wymiany filtra zmieniając kolor diody włącznika z białego na czerwony.

Co ważne ten model posiada laserowy czujnik jakości powietrza, który mierzy stężenie pyłu zawieszonego PM 2,5 i sygnalizuje jakość powietrza kolorem -niebieski -dobry, żółty -umiarkowany, czerwony zły.

Urządzenie posiada filtr wstępny oraz filtr  Hepa z węglem o konstrukcji 360 stopni. Żywotność filtra to 6 miesięcy a jego koszt to ok. 100 pln.  Filtr wstępny wykonany jest z tkaniny- można go odkurzać lub prać. Filtr wstępny jest dostępny w kilku kolorach- jasnoszary, różowy, zielony i granatowy.

Aktualną cenę oczyszczacza możesz sprawdzić TUTAJ.

Jeśli ten artykuł/film okazał się dla Was pomocny, będę wdzięczna za subskrypcję mojego kanału na YT!

Was to nic nie kosztuje, a mi bardzo pomaga w rozwoju mojego projektu! 

Co tydzień filmuję coś nowego! Zapraszam na KANAŁ PANI AGD NA YT


Obserwuj