Sgwrg.png

Mieszkam na obrzeżach Warszawy, blisko lasu a mimo to jakość powietrza jesienią i zimą jest tutaj fatalna. Codziennie podczas spacerów z psem  obserwuję wskaźniki jakości powietrza na ścianie lokalnej szkoły i utwierdzam się w tym, że zakup oczyszczaczy powietrza do mojego mieszkania kilka lat temu to była dobra bardzo dobra inwestycja. Pomimo tego, że temat smogu nie zawsze jest na pierwszych stronach gazet, to on wciąż jest obecny i musimy podjąć działania, aby się przed nim chronić.

Wielu ludzi, w tym też moich znajomych pyta: co mogę zrobić? Zawsze sugeruję zacznij od własnego domu, zadbaj o jakość powietrza we wnętrzach, w których spędzasz najwięcej czasu. A co z miejscem pracy, szkołą czy przedszkolem zapytacie?Tam też wspólnie z kolegami z pracy, rodzicami innych uczniów i przedszkolaków możecie zadbać o jakość powietrza. Koszt inwestycji jest niewielki a korzyści ogromne.

Kluczową kwestią jest świadomość zagrożenia, jakie niesie za sobą ta fatalna jakość powietrza. Zanieczyszczone powietrze powoduje nie tylko schorzenia pulmonologiczne czy kardiologiczne, ale również szybsze starzenie się układu nerwowego, a co za tym idzie choroby Alzheimera i Parkinsona. Substancje zawarte w smogu mogą też powodować problemy z płodnością, alergie i zaburzenia pracy wątroby.

Niby wszyscy wiemy, że smog negatywnie wpływa nie tylko na zdrowie, ale również na długość naszego życia, a mimo tego wiele osób pozostaje bierne, będąc przekonane, że nie można temu zaradzić.

My jednak możemy  i bezwzględnie powinniśmy chronić się przed negatywnym wpływem smogu poprzez oczyszczacze powietrza, stosowanie masek antysmogowych, a także hodowanie roślin, które w naturalny sposób oczyszczają powietrze.

 

Jak wybrać oczyszczacz powietrza?

Pierwszym istotnym parametrem przy wyborze oczyszczacza jest wielkość powierzchni do jakiej jest dedykowany. Te informacje z łatwością sprawdzimy na etykiecie, a często zawarte są już w samej nazwie produktu, tak jak w przypadku oczyszczaczy powietrza Samsung AX34, AX47 Cube, AX60 czy AX90. Z kolei wydajność oczyszczacza określa współczynnik CADR, który określa krotność przefiltrowania powietrza w pomieszczeniu w czasie 1 godziny. Dobrej jakości oczyszczacze  powinny przefiltrować całą powierzchnię minimum 3 razy w ciągu 1h.

Wybierając urządzenie musicie wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, w którym postawicie oczyszczacz, a nie całego mieszkania! Pamiętajcie, że oczyszczacz powietrza działa wyłącznie w pomieszczeniu, w którym się znajduje. Ponadto zbyt duży oczyszczacz w stosunku do powierzchni będzie powodował nadmierny ruch powietrza.

Bardzo ważnym parametrem przy wyborze oczyszczacza jest sposób filtracji. Wiadomo, że wielostopniowa filtracja jest najskuteczniejsza, dlatego ja zawsze polecam oczyszczacze z filtrem wstępnym, filtrem hepa oraz filtrem węglowym. Każdy z nich odpowiedzialny jest za usuwanie różnego rodzaju szkodliwych cząsteczek z powietrza.

Jeżeli oczyszczacz ma stanąć w sypialni zwróćcie szczególną uwagę na jego głośność i czy posiada tryb pracy nocnej, w którym wygaszają się wszystkie wskaźniki, które mogłyby Ci przeszkadzać w zasypianiu.

Wielu klientów martwi się, że chcąc zadbać o jakość powietrza w mieszkaniu musi kupić kilka oczyszczaczy powietrza.  To prawda, ale można to robić sukcesywnie: teraz zadbajcie o jakość powietrza w salonie, a przy kolejnej okazji sprawicie sobie model do sypialni. Do tego czasu można też przenosić na noc oczyszczacz z salonu do sypialni, choć to mało komfortowe rozwiązanie.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem tej sytuacji może być zakup oczyszczacza modułowego marki Samsung AX47. Jest to jedyny oczyszczacz modułowy na rynku, który możesz połączyć z drugim modułem, jeżeli chcesz oczyszczać większą przestrzeń do 94m2 lub rozłączyć, jeżeli potrzebujesz oczyścić dwa pomieszczenia do 47 m2.

Dwa warianty ustawienia Samsunga Cube AX47

Projekt-Bez-Tytulu-2022-01-03T012031-961.Png

Oczyszczacz Samsunga Cube to elegancki oczyszczacz w kształcie sześcianu wykonany z prawdziwego metalu. Jego wyjątkowy design został nagrodzony w 2019 prestiżową nagrodą IF Design Award.  Cube zachwyca nie tylko oryginalnym designem ale też oświetleniem, które tworzy przytulną atmosferę w każdym wnętrzu. Oprócz nowoczesnego designu oczyszczacz został wyposażony w unikalną technologię Wind-Free™, która umożliwia delikatne i równomierne rozprowadzanie czystego powietrza przez blisko 60 tysięcy mikro-otworów. Dzięki braku bezpośredniego nawiewu, pracuje wyjątkowo cicho i wydajnie. W trybie nocnym urządzenie pracuje z głośnością zaledwie 18 dB. Maksymalna głośność to 50dB.

Pl-Feature-Air-Purifier-Ax47-188206165.Jpg
Pl-Feature-Precise-Monitoring-Intuitive-Displa.gif
Pl-Feature-Air-Purifier-Ax47-188202038.Jpg

Co do filtracji, to Cube został wyposażony w 3 filtry. Filtr wstępny wyłapuje większe cząsteczki kurzu, filtr dezodoryzujący z aktywnym węglem usuwa szkodliwe gazy*. Następnie niezwykle precyzyjny system filtracyjny HEPA usuwa do 99,97% cząsteczek pyłu o wielkości 0,26 ㎛**.

Na froncie urządzenia mamy zarówno wskaźnik kolorystyczny jak i numeryczny, który informuje nas o jakości powietrza. Laserowy czujnik pyłu  monitoruje jakość powietrza i wykrywa cząsteczki o wielkości nawet mniejszej niż 1,0 ㎛ oraz zanieczyszczenia w formie gazów. Numeryczny wyświetlacz przedstawia następnie dokładny poziom zanieczyszczenia cząsteczkami o frakcjach PM1,0/2,5/10.

Przy pomocy aplikacji SmartThings możemy zdalnie sterować pracą oczyszczacza jak i ją kontrolować. Przy pomocy dotyku lub komend głosowych ( w 8 językach brytyjskim angielskim, amerykańskim angielskim, koreańskim, chińskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i włoskim) możesz włączyć bądź wyłączyć urządzenie, sprawdzić jakość powietrza, sterować innymi funkcjami i monitorować stan filtra. Kiedy filtr będzie wymagał wymiany, urządzenie poinformuje Cię o tym.

Oczyszczacz Cube marki Samsung posiada oczywiście atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

Oczyszczacz powietrza Samsung Cube AX47 to przepiękny, designerski oczyszczacz, który jest produktem premium i jest na tą chwilę najdroższym modelem w ofercie Samsunga. Jego koszt waha się na poziomie 2599 złotych. Jeżeli szukacie tańszego urządzenia, to zerknijcie też na inne oczyszczacze powietrza marki Samsung https://www.samsung.com/pl/air-care/air-purifier/

Nie odkładajcie decyzji o zakupie oczyszczacza powietrza na później, bo zdrowie jest najważniejsze!

 (* Testowany w modelu AX47N9*****D w przypadku gazów toluenu, ksylenu, benzenu, etylobenzenu, styrenu i formaldehydu w Narodowym Instytucie Testowym w Korei.** Filtr zapewnia 99,97% wydajności wyłapywania cząsteczek o wielkości 0,26 ㎛ zgodnie z wymogami określonymi w 42 CFR cz. 84. Testowano w Narodowym Instytucie Testowym w Korei.)

Obserwuj