640-28-34004237-15-01-F-A3Fe742Cgwj-M.jpeg

Lodówkę Haier A3FE742CGWJ chciałam Wam opisać od dawna z wielu powodów! Po pierwsze ze względu na nietypową konstrukcję, która jest nie tylko niezwykle wygodna dla użytkownika, ale pozwala również  zaoszczędzić aż  30% energii, po drugie ze względu na antybakteryjny system ABT i ze względu na 15-letnią gwarancję na serce tej lodówki czyli sprężarkę DualIverter. Nie bez znaczenia jest też jej piękny wygląd. Na frontowych drzwiach lodówki jest białe, eleganckie szkło.

Zanim szczegółowo opiszę Wam ciekawe rozwiązania w tej lodówce podaję kilka danych technicznych: wysokość tego modelu to 190,5 cm, szerokość 70 cm, a głębokość to 67,6 cm! Jeśli chodzi o klasę  energetyczną to jest to urządzenie w klasie E, która odpowiada dawnej klasie A++. Głośność tego modelu to 37 dB.

Sercem tej lodówki jest sprężarka DualInverter, która zapewnia jej cichą pracę, wyjątkową efektywność energetyczną i szybsze. Oczywiście jest to urządzenie w technologii total No Frost – czyli zarówno w chłodziarce jak i zamrażarce, dzięki czemu w lodówce nie gromadzi się ani szron ani lód i nie musimy jej rozmrażać.

Aktualną cenę produktu możecie sprawdzić TUTAJ.

Nietypowa konstrukcja lodówek Haier z serii 3D

1.Jpg
2.Jpg

W górnej części lodówki Haier jest  chłodziarka, a zamrażalnik stanowią dwie szuflady na dole. Ta innowacyjna konstrukcja szuflad zamrażalnika gwarantuje nie tylko wygodny dostęp zamrożonych produktów, ale zapewnia też o 30% mniejsze zużycie energii w stosunku do standardowych lodówek 2-drzwiowych.  Dlaczego, no bo w standardowej lodówce otwieramy całe drzwi zamrażarki i tym samym ucieka dużo zmagazynowanego, zimnego powietrza. A tu otwieramy tylko konkretną szufladę i szybko sięgamy po konkretny produkt, bo widzimy wszystko jak na dłoni.

Pojemność szuflad to 151 l, ich prowadnice są metalowe i otwierają się w 90%. Zgodnie z testami są w stanie wytrzymać wielokrotne zamykanie i otwieranie.

Unikalnym rozwiązaniem w zamrażarce jest FresherShield – czyli automatyczny zawór świeżości, które zmniejsza skoki temperatury wewnątrz.

Chłodziarka w lodówce Haier 3D

4.Jpg
5.Jpg

Zajrzyjmy teraz do chłodziarki. Jest bardzo dobrze oświetlona, to dzięki oświetleniu Tower LED, które zajmyje prawie całą tylną ścianę chłodziarki. Gdy otwiera się drzwi chłodziarki światło rozjaśnia się  stopniowo, więc nie razi w oczy. Super sprawa dla wszystkich myszkujący w lodówce, wieczorową porą.

Chłodziarka jest też bardzo pojemna ma aż 312 l– jednak te 10 cm różnicy w szerokości w stosunku do standardowej  60 tki robi dużą różnicę. Jestem fanką lodówek o szerokości 70 cm!

Na tylnej ścianie lodówki Haier widzimy napis ABT, który oznacza, że w tej lodówce mamy specjalny system antybakteryjny, który składa się z dwutlenku tytanu i  lampy UV i on eliminuje 99,9% bakterii, wirusów i zarazków oraz nieprzyjemny zapach, tak aby jedzenie było przechowywane w najlepszych warunkach.

Haiermem.jpg
Szuflady.jpg
Qqq.jpg
6.Jpg

W dolnej części chłodziarki mamy Fresh Zone w której za pomocą specjalnej membrany HCS z włókien roślinnych  utrzymywana jest wilgotność na poziomie 90%, co stanowi idealne warunki do przechowywania warzyw i owoców. Dodatkowo ta membrana zapobiega skraplaniu się wody w szufladzie!

Pod szufladą na warzywa i owoce mamy  specjalną komorę My Zone,  która ma osobny nadmuch powietrza i w której w zależności od tego jakie produkty żywnościowe mają w niej być przechowywane możemy ustawić temp. od -3 C do 5 C. Jeżeli chcemy przechować świeże ryby lub mięso bez zamrażania, to dla ryb powinniśmy ustawić temp. 0 C stopni, dla świeżego mięsa -2 C, a jeśli chcemy coś rozmrozić  wystarczy ustawić temp. 5 C.

Ta mała szuflada obo My Zone  to tzw. SpecialBox -specjalna komora pozwalająca na szybkie obniżenie temperatury w celu schłodzenia napojów lub innych produktów spożywczych przed ich podaniem. Ta komora również ma swój nadmuch powietrza oraz specjalną aluminiową tackę, która wspomaga chłodzenie.

Chłodziarko-zamrażarka Haier ma 1 agregat, ale aż 3 termostaty, dzięki którym na panelu sterowania, który znajduje się na froncie drzwi chłodziarki. możemy ustawić temp. w chłodziarce, zamrażarce i w komorze MyZone. Dodatkowym przyciskiem Instant cool uruchamiamy szybkie chłodzenie w szufladzie SpecialBox.

Lodówka Haier – opinia i podsumowanie

Nie wiem jak Wam, ale mi ta lodówka bardzo się podoba. Front lodówki Haier wykończony jest białym szkłem, które nie tylko pięknie się prezentuje, ale jest też łatwe do utrzymania w czystości. Lodówka jest świetnie wykonana i widać to zarówno w środku jak i na zewnątrz. Lodówka jest energooszczędnia (289 kWh rocznie = ok. 183 pln), cichutka, bardzo pojemna, a jej wnętrze dobrze zorganizowane. Zamrażarka w postaci szuflad to dla mnie hit, ze względu na wygodę otwierania, dobrą widoczność i pojemność!

Dzięki licznym technologiom takim jak No Frost, Fresher Shield,  system ABT i szufladom My Zone i FreshZone panują tu idealne warunki do przechowywania żywności!

W serii 3 D jest wiele modeli lodówek, różnie wyposażonych, w bieli, inoxie, czerni. Jeśli chcecie zobaczyć inne modele, to zapraszam na stronę internetową marki Haier https://www.haier-europe.com/pl_PL/web/pl.

Recenzja w wersji filmowej

Artykuł sponsorowany

Obserwuj