Czy istnieje coś takiego, jak pojemna lodówka do zabudowy? Wszystkie pojemne modele do zabudowy znajdziesz w tym artykule!
Jednym z ważniejszych parametrów przy wyborze lodówki jest jej pojemność. Z tego też powodu klienci, którzy planują nową zabudowę kuchenną często rezygnują z lodówki do zabudowy na rzecz lodówek wolnostojących, bo te gwarantują im większą pojemność. Jak duże są różnice w pojemności? Okazuje się, że całkiem spore, bo np. pojemność lodówki do zabudowy o wysokości ok.177 cm  wynosi ok. 275-300 l brutto i jest ok. 50 l mniejsza od pojemności lodówki wolnostojącej o  podobnej wysokości.  Różnica wynika z faktu, że urządzenia do zabudowy są węższe i płytsze od urządzeń wolnostojących, ponieważ muszą się zmieścić w standardową zabudowę meblową.
Super.jpg
Jak zatem rozwiązać problem brakującej pojemności w lodówkach do zabudowy?   Możliwości jest kilka. Jeśli w kuchni mamy dostateczną ilość miejsca, możemy wstawić do zabudowy dwa osobne urządzenia : chłodziarkę i zamrażarkę. Mogą to być dwa urządzenia o podobnej wysokości lub różnej. Wszystko zależy od tego, czy  potrzebujemy większej przestrzeni w chłodziarce czy w zamrażarce. W ofercie rynkowej mamy spory wybór urządzeń, które tylko chłodzą lub tylko mrożą, więc jest w czym wybierać.

Lodówki do zabudowy o szerokości 70 cm!

Jeśli chcielibyście pojemniejszą lodówkę do zabudowy i nie macie ograniczeń w postaci mebli o standardowych wymiarach 60 x 60 (sz x gł), to polecam zakup urządzenia o szerokości  69 cm. Modele o takich wymiarach ma w swojej ofercie marka Whirlpool ,Beko, Candy i AEG.

Lodówki do zabudowy Whirlpool 70 cm

Aktualnie w ofercie Whirlpoola jest najwięcej modeli o szerokości 69 cm, wszystkie mają wysokość 193,5 cm, a ich pojemność  to aż 400 l. 

  • Whirlpool WH SP70T121 (klasa energetyczna E, głośność 32 dB, total NoFrost z Metal MultiFlow, Fresh Box 0C) aktualna cenę sprawdzisz TUTAJ.
  • Whirlpool WH SP70T122 (klasa energetyczna D, głośność 32 dB, total NoFrost z Metal MultiFlow, Fresh Box 0C) aktualna cenę sprawdzisz TUTAJ.
  • Whirlpool WH SP70T241 (klasa energetyczna E, głośność 32 dB, total NoFrost z Metal MultiFlow, Fresh Box 0C) aktualna cenę sprawdzisz TUTAJ.

Starsze modele są głośniejsze i zamrażarki w tych lodówkach wymagają rozmrażania!

  • SP40 800EU1– (klasa energetyczna F, głośność 35 dB, zamrażarka wymaga rozmrażania)  chcesz sprawdzić aktualną cenę urządzenia wejdź TU
  • SP40 801EU1 (klasa energetyczna F, głośność 35 dB, stojak na butelki, zamrażarka wymaga rozmrażania) chcesz sprawdzić aktualną cenę urządzenia wejdź TUTAJ

Pojemna Lodówka Do Zabudowy

Lodówki do zabudowy Beko 70 cm

Inną ciekawą propozycją są lodówki marki Beko BCNE400E40SN i BekoBCNE400E50SHN w technologii NoFrost o wysokości 194 cm, szerokości 69 cm i głębokości 55 cm. Pojemność chłodziarki to 280l, a zamrażarki 90l. Ich głośność to 34 dB. Modele różnią się tylko klasą energetyczną- model Beko BCNE400E40SN jest w klasie energetycznej E a Beko BCNE400E50SHN jest w klasie D. Ogromną zaletą tych lodówek jest HarvestFresh- to innowacyjna technologia 3 kolorów, dzięki której możemy na dłużej zachować witaminy A i C w przechowywanych warzywach i owocach. Dzięki temu nasze produkty zachowają świeżość na dłużej. W dedykowanej szufladzie HarvestFresh imitowany jest 24-godzinny cykl słońca za pomocą światła w kolorach niebieskim, zielonym i czerwonym. Cenę Beko BCNE400E40SN sprawdzisz TUTAJ, a Beko BCNE400E50SHNTUTAJ.

Szuflada Harvestfresh

Lodówka do zabudowy Bosch i Siemens o szerokości 70 cm

Firma Bosch też ma w swojej ofercie lodówkę do zabudowy o szerokości 70 cm. Jest to model Bosch KBN96VFE0Jej klasa energetyczna to E, głośność 34 dB, a wymiary to: wysokość 193,5 cm, głębokość 54,5 cm, a szerokość 70,8 cm. Technologia No Frost tylko w zamrażarce. Lodówka posiada 2 oddzielne obiegi chłodzeni, które  umożliwiają niezależne sterowanie komorą chłodzenia i zamrażania. Proste w użyciu elektroniczne elementy obsługi pozwalają na indywidualną regulację temperatury i zapobiegają przenoszeniu się zapachów. Lodówka posiada też dwie specjalne szuflady VitaFresh. Jedna z temperaturą bliską 0 ° C do higienicznego przechowywania ryb i mięsa, a druga z regulowanym poziomem wilgotności  do przechowywania owoców i warzyw.

Dzięki aplikacji Home Connect możemy monitorować i sterować lodówką z każdego miejsca, za pomocą smartfona lub tabletu. Gdziekolwiek jesteśmy możemy kontrolować temperaturę urządzenia, dostosowywać oświetlenie i przeprowadzać diagnostykę. Telefon może poinformować nas, że drzwi lodówki zostały zostawione przypadkowo otwarte. Jeśli będziemy mieć jakikolwiek problem ze swoim urządzeniem to Zespół obsługi klienta Bosch może przeprowadzić zdalną diagnostykę. Wszystko to prosto, szybko i intuicyjnie w aplikacji. Lodówka Bosch posiada również funkcję alarmu otwartych drzwi  oraz funkcję szybkiego mrożenia i chłodzenia.  Aktualną cenę produktu możesz sprawdzić TUTAJ. W ofercie BSH znajdziemy też lodówkę o tych samych wymiarach i parametrach z logo Siemens KB96NVFE0.

Lodówka Do Zabudowy 70

Lodówka AEG o szerokości 70 cm

Chłodziarko-zamrażarka do zabudowy marki AEG o szerokości 70 cm to model NSC7G751ES. Jego wysokość to 189,4 cm, a głębokość 56 cm. Klasa energetyczna tego modelu to E a jego głośność to 35 dB.
Lodówka AEG to model, którego nie trzeba rozmrażać  (No Frost) oraz z technologią TwinTech i szufladą GreenZone. Cenę produktu sprawdzisz TUTAJ.
Szuflada GreenZone to idealne miejsce do przechowywania warzyw i owoców, bo w niej utrzymywany jest idealny poziom wilgotności, dzięki którem produkty dłużej zachowują świeżość i składniki odżywcze. Poziom zawartości witamin zostaje zachowany w 95%.
Technologia TwinTech® No Frost Plus polega na dwóch osobnych systemach chłodzenia dla chłodziarki i zamrażarki. Dzięki temu rozwiązaniu żywność nie wysusza się!  TwinTech gwarantuje też stabilność temperatury! Jest ona ponad 4 razy lepsza niż w standardowych urządzeniach przy mniejszym zużyciu energii nawet o 9%!

Lodówka do zabudowy Candy o szerokości 70 cm

Firma Candy też ma w swojej ofercie lodówkę do zabudowy o szerokości 70 cm. Jest to model Candy CBT7719FW.  Jej klasa energetyczna to F, głośność 33 dB, a wymiary to: wysokość 193,5 cm, głębokość 54,5 cm, a szerokość 69 cm. Technologia No Frost. Lodówka posiada dwa niezależne obiegi powietrza. Intuicyjny, dotykowy panel sterowania, umożliwia zmianę i kontrolę temperaturę w chłodziarce. Natomiast temperaturą w zamrażarce można sterować za pomocą aplikacji hOn w smartfonie.  Korzystając ze smartfona możesz sprawdzać swoje zapasy żywności i napojów, tworzyć wirtualną listę zakupów, mieć pełną kontrolę nad datami ważności, zmieniać temperaturę i tryby pracy lodówki oraz stale kontrolować jej stan techniczny. Aktualną cenę produktu możesz sprawdzić TUTAJ.

Lodówki typu Frenchdoor i SBS do zabudowy

Ecbn-6256.Jpg
Fani lodówek typu Frenchdoor czy Side by Side  znajdą  również modele w wersji  do zabudowy. To są drogie urządzenia niemniej jednak oferują te same możliwości co urządzenia wolnostojące czyli dużą pojemność, automatyczną kostkarkę, komory zero stopni i do tego  w przeciwieństwie do modeli wolnostojących licują się z meblami!!! Model typu Frenchdoor znajdziesz w ofercie firmy LIEBHERR  np. ECBN 6256 (aktualną cenę sprawdzisz TUTAJ) a lodówkę typu SBS do zabudowy stworzysz sobie ustawiając obok siebie wysoką chłodziarkę i zamrażarkę tej samej marki.

Podsumowanie

Według mnie najatrakcyjniejszą lodówką do zabudowy o szerokości 70 cm pod względem ceny i parametrów jest na ten moment (kwiecień 2024) lodówka Beko BCNE400E50SHN, którą możecie poznać bliżej oglądając o niej film!

 

Obserwuj