Large-Lodowka-Lg-Instaview-Door-In-Door-3.Jpg

Czy wiecie, że według badań przeprowadzonych w USA, w czteroosobowych rodzinach średnio 66 razy dziennie otwiera się lodówkę, przy czym aż 32 razy tylko w celu sprawdzenia zawartości, bez wyjmowania żadnych produktów!!

Tak częste otwieranie lodówki przyczynia się do wypływania zimnego powietrza i strat energii ☹️

Firma LG zainspirowana wynikami badań opracowała lodówkę InstaView Door-in-Door, która została wyposażona w specjalne przeszklone drzwi, które umożliwiają podgląd zawartości lodówki bez konieczności otwierania drzwi głównych. Wystarczy zapukać dwa razy, a panel staje się przezroczysty i teraz już wiemy po jakie przekąski i napoje chcemy sięgnąć. Przestronna komora Door-in-Door umożliwia wygodne przechowywanie często wyjmowanych przekąsek i napojów, a także ogranicza wypływanie zimnego powietrza z lodówki nawet o 41%, no i tym samym świeżość przechowywanych produktów utrzymuje się na dłużej.

Modele lodówek LG z InstaView Door-in Door

Sbs
SBS
Multidoor
Multidoor

W ofercie marki LG jest kilka  lodówek z InstaView Door-in- Door.

Trzy z nich to lodówki typu Side-by-Side:

a pozostałe  dwa to Multidoory:

  • GMX945MC9Faktualną cenę produktu możesz sprawdzić TUTAJ
  • LSR100– brak ofert na ceneo, produkt z Linii LG Signature

Mimo, że modele SBS i Multidoory LG wyglądają z zewnątrz identycznie, to ich konstrukcja jest odmienna.

Side by Side – to dwudrzwiowa lodówka ( w LG trzydrzwiowa :-)), gdzie po jednej stronie znajduje się zamrażarka, a po drugiej chłodziarka (chłodziarka jest szersza a zamrażarka węższa). Obie części dzieli charakterystyczny „słupek”.

Multidoor – to czterodrzwiowa lodówka, w której cała górna część to chłodziarka otwierana przy pomocy dwóch drzwi, a dolna część to zamrażarka (dwa piony szuflad) ukryta za kolejną parą drzwi. 

Wszystkie trzy SBS-y LG z technologią InstaView Door-in-Door mają identyczne wymiary 912x1790x738 cm (szxwysxgł), pojemność 624 l (chłodziarka 411 a zamrażarka 214l), klasę energetyczną F ( według nowej klasyfikacji) w ciągu roku zużywają 431 kWh, co przekłada się na realny koszt ok. 260 złotych. Głośność tych urządzeń to tylko 39 dB. Wszystkie są w technologii NoFrost, więc nie musicie martwić się rozmrażanie.

SBS LG z InstaVie Door-in-Door różnią się przede wszystkim kolorem (zdjęcie poniżej).

 

Sbs Lg Z Instaview Door-In-Door
SBS LG z InstaView…
Gsx961Nsaz-Z12.Jpg
Gsx961Nsaz-Z05-1.Jpg
Z7.Jpg

Wszystkie lodówki są bardzo pojemne i  przepięknie oświetlone. W każdej z nich jest podręczny pojemnik na wędliny czy sery tzw. Utility Box i  półka na wino. Na wyposażeniu jest też specjalna komora FreshBalancer na warzywa i owoce, w której możemy ustawić odpowiednią wilgotność, tak aby utrzymać ich świeżość na dłużej.

Te modele SBS posiadają oczywiście kostkarkę i podajnik wody. W modelu GSX961NSAZ i GSX961MCCZ  jest tzw. System Bez Hydraulika, który  umożliwia pobieranie wody z wewnętrznego zbiornika bez konieczności remontowania kuchni w celu podłączenia lodówki do zewnętrznego źródła wody. Łatwa instalacja i brak konieczności wymiany filtrów pozwala korzystać z kostek lodu i czystej, orzeźwiającej wody pitnej.

Model GSX961MCCZ  jako jedyny z trzech ww. modeli posiada opatentowaną przez LG technologię DoorCooling, która pozwala na równomiernie ochłodzenie wszystkich umieszczonych w chłodziarce produktów – bez względu na półkę, na której je aktualnie trzymamy. Po zamknięciu lodówki  ze szczelin w specjalnej listwie, umieszczonej w górnej części lodówki  wydobywa się chłodne powietrze tworząc kurtynę chłodnego powietrza, która wyrównuje temperaturę do właściwego poziomu i tym samym gwarantuje dłuższą świeżość produktów.

Wszystkimi SBS z InstaView Door-in-Door możemy sterować smartfonem przy pomocy aplikacji LG ThinQ: kontrolować temperaturę, uruchomić funkcję szybkiego mrożenia i chłodzenia, a w razie problemów z funkcjonowaniem nawet zdiagnozować usterkę.

Multidoory LG z InstaView Door-in-Door

Large01.Jpg
Large10.Jpg

Multidoor to według mnie najpraktyczniejsza konstrukcja dużej lodówki, ale też jest ona droższa od Side-by-Side’a. W multidorze mamy szeroką, ustawną część chłodzącą i zamrażarkę z praktycznymi szufladami.

Główną zaletą tej konstrukcji  jest  szerokość strefy chłodzącej – bez problemu możecie wstawić tu garnek, patelnię, a nawet blachę ciasta czy dużą paterę z przekąskami. W części chłodzącej nie ma  tzw. słupka dzielącego, który zajmowałby miejsce i ograniczał ustawianie rzeczy w chłodziarce. Dzięki takiej konstrukcji strefa chłodząca jest zdecydowanie bardziej ustawna, a jej zawartość lepiej widoczna niż w lodówce typu SBS.

Wymiary multidoora LG GMX945MC9F  to 912x1793x744 mm (szxwxgł), a pojemność to 638 l (365 chłodziarka i 273 zamrażarka. Głośność tego modelu to 40 dB, a klasa energetyczna to F (zużycie 450 kWh -rocznie).

Drugi model multidoora to LG LSR 100 produkt z Linii LG SIGNATURE. Produkty z tej linii to kwintesencja estetyki, nowy wymiar designu, który zaspokoi gust nawet najwybredniejszych klientów. Automatyczne otwieranie drzwi, automatycznie wysuwające się szuflady, wykończenie ze stali strukturalnej – to tylko niektóre cechy tego niezwykłego urządzenia. Naprawdę warto go zobaczyć. Aby  wejść na stronę produktu wystarczy kliknąć TUTAJ.

Jeśli chcecie zobaczyć film o  Side-by-Side LG z InstaView Door-in-Door to zapraszam do obejrzenia:

Film o SBS LG z InstaView Door-in-Door


Obserwuj