Osobiście bardzo lubię lodówki  do zabudowy, bo podobają mi się kuchnie, w których sprzęty agd nie zakłócają charakteru kuchni. Ten rodzaj lodówek ma niestety swoje wady: są one droższe od standardowych lodówek wolnostojących i mniej pojemne.

Różnica w cenie wynika ze specjalnej budowy lodówek do zabudowy, które są tak skonstruowane, żeby można je było obudować meblami bez ryzyka związanego z brakiem odpowiedniej wentylacji. Ta specjalna konstrukcja odbija się też na pojemności urządzenia. Lodówka do zabudowy jest zawsze mniej pojemna od lodówki wolnostojącej o tych samych wymiarach, bo musimy ją wstawić w zabudowę meblową, która sama zajmuje dużo miejsca.

Problem mniejszej pojemności można rozwiązać kupując wysoki model lodówki ok. 200 cm lub wybierając  lodówkę o szerokości 70 cm ( Whirlpool SP40 800 EU, SP40801 EU). Można też rozważyć zakup dwóch lodówek: osobnej chłodziarki i osobnej zamrażarki (oferta rynkowa jest spora, więc jest w czym wybierać).

Poniżej przedstawiam Wam trzy najchętniej kupowane lodówki do zabudowy. Może któraś z nich przypadnie Wam również do gustu!

Samsung BRB260035WW

Pl-Feature-Cools-Every-Corner-73179552.Jpg

Jest to lodówka o wymiarach 177,5x54x55 cm (wxszxgł). Głośność tego modelu to 36 dB. Roczne zużycie prądu to 317 kWh czyli ok. 200 złotych. Ten model to pełny No Frost, który zapewnia stały obieg chłodnego i suchego powietrza wewnątrz lodówki i systematycznie usuwa z niej wilgoć. Pozbawione wilgoci powietrze sprawia, że na ściankach i na produktach nie osadza się szron oraz lód. W lodówce łatwiej utrzymać czystość, żywność zachowuje dłużej świeżość i wartości odżywcze, a w zamrażalniku produkty nie przywierają do siebie. Wewnątrz lodówki nie gromadzi się lód, dlatego nie trzeba jej rozmrażać.

System All-Around Cooling równomiernie rozprowadza chłodne powietrze po całej powierzchni lodówki. Jest ono wydmuchiwane przez liczne otwory, znajdujące się na poziomie wszystkich półek. Dzięki temu utrzymywana jest stała temperatura, a żywność dłużej zachowuje świeżość i smak.

Na tylnej ściance lodówki umieszczony jest metalowy panel tzw. Metal Cooling doskonale zatrzymujący zimno i pozwalający utrzymać optymalną temp. w lodówce.

Lodówka sterowana jest elektronicznie i posiada dwa termostaty, dzięki którym możecie sobie precyzyjnie ustawić osobną temperaturę w zamrażarce i chłodziarce.

Lodówka Samsunga ma sporą pojemność dzięki ścianom lodówki, które dzięki specjalnemu systemowi izolacji są cieńsze niż w tradycyjnej lodówce.  Pojemność chłodziarki to 195 l a zamrażarki to 74 l.

Dodatkowe funkcje w tym urządzeniu to: szybkie chłodzenie, szybkie mrożenie, tryb wakacyjny.

Dzięki oświetleniu LED wnętrze lodówki jest dobrze widoczne.

Sercem lodówki jest niezawodny kompresor Digital Inverter niezawodny z 10-letnią gwarancją. Jest on wytrzymały, działa cicho (hałas na poziomie 36 dB) wydajnie. Częste otwieranie lodówki czy reakcja na ciepłą żywność mogą powodować zmiany temperatury. Wówczas kompresor dostarcza więcej zimnego powietrza. Kiedy osiągnie optymalną temperaturę, utrzymuje jej stały poziom. Digital Inverter to także oszczędność energii, wynikająca ze zmniejszonego tarcia wewnętrznego (bezszczotkowa budowa) oraz regulowanej prędkości pracy (7 stopni).

Aktualną cenę produktu sprawdzicie TUTAJ.

Samsung BRB260089WW

Samsung-Samsung-Metakl-Cooling-Lodowka-369-960.Jpg
Pl-Feature-Switch-At-A-Touch-73179158.Jpg
Samsung-Twin-Cooling-Brb260087Ww-A0B9-4E25106C.jpg

Kolejnym hitem sprzedażowym jest również lodówka marki Samsung.  Jest to model BRB260089WW.

Model ten jest bardzo podobny do BRB260035WW. Ma takie same wymiary i  pojemność. Jest tak samo jak pierwszy model Samsunga pełnym NoFrostem, ma kompresor Digital Inverter i MetalCooling.

Ten model jest trochę głośniejszy 37 dB, ale za zużywa mniej energii, bo tylko 186 kWh, co przekłada się na koszt ok. 115 zł.

Bardzo ciekawą funkcją w tym modelu jest CoolSelect+, która polega na tym, że komorę zamrażalnika możesz ustawić według swoich potrzeb, na 1 z 4 trybów: zamrażalnika, chłodziarki, przechowywania mięsa i ryb lub delikatnego zamrażania.

Lodówki różnią się systemem chłodzenia. Ten model zamiast All-Around Cooling posiada technologię Twin Cooling Plus™, umożliwia niezależne schładzanie każdej komory, a dzięki parownikom dedykowanym do każdej komory zapobiega mieszaniu zapachów. Sprawia to, że żywność nie wysycha i dłużej pozostaje świeża, zachowując jednocześnie naturalny smak i zapach.

Aktualną cenę produktu możecie sprawdzić TUTAJ.

Beko BCNA306E3SN

Ta lodówka to też chłodziarko-zamrażarka z dolnym zamrażalnikiem. Wymiary tego urządzenia to 193x54x54,5 cm (wxszxgł). Głośność tego modelu to 38 dB. Roczne zużycie energii to 279 kWh. Pojemność chłodziarki to 215 l a zamrażarki 69 l. Aktualną cenę modelu możesz sprawdzić TUTAJ.

Ten model posiada również technologię NeoFrost eliminującą powstawanie lodu na żywności i wewnątrz urządzenia- czyli rozmrażanie nie jest konieczne. Na tylnej ścianie, podobnie jak w Samsungu jest metalowa ściana, która gwarantuje większą higienę, estetykę urządzenia i wydajniejszą pracę systemu chłodniczego.

Lodówka posiada funkcję szybkiego mrożenia oraz alarm otwartych drzwi. Specjalna komorze ZERO pozwala dłużej przechowywać świeże produkty w temp. ok. 0°C

Urządzenie Beko ma wyjątkową technologię HarvestFresh, o której dowiesz się wszystkiego  z mojego filmu!

 

Jeśli chcesz zobaczyć listę pozostałych hitów sprzedażowych w kategorii lodówek do zabudowy zajrzyj TUTAJ.

Pamiętaj, że na mojej stronie możesz też przy pomocy konfiguratora lodówek do zabudowy znaleźć idealny model dla siebie! Wejdź TUTAJ.

Obserwuj