Ten artykuł poświęcony jest ciekawym rozwiązaniom, jakie znajdziesz w lodówkach  LG z dolnym zamrażalnikiem. Dlaczego postanowiłam o nich napisać? Po pierwsze dlatego, że są to urządzenia bardzo estetyczne zarówno na zewnątrz jak i w środku, a po drugie to sprzęt o świetnych parametrach technicznych i bogaty w technologie, które gwarantują świeżość produktów i wygodę użytkowania.

Energooszczędność lodówek LG

Jednym z najważniejszych parametrów obok pojemności i głośności lodówki jest klasa energetyczna, no bo koszty energii rosną z roku na rok a lodówka to takie urządzenie, które pracuje cały czas, więc warto wybrać urządzenie w najwyższej klasie energetycznej!  W gamie lodówek LG są modele w nowej klasie energetycznej C, D i E. To są klasy według nowych etykiet energetycznych, jakie pojawiły się z dniem 1 marca 2021. Klasa efektywności energetycznej w lodówkach C to aktualnie odpowiednik dawnej klasy A+++, D to dawana A++, a E to dawna klasa A+.

Cicha praca lodówek LG

Lodówki LG oprócz energooszczędności gwarantują też swoim klientom bardzo cichą pracę – a to za sprawą inwerterowej sprężarki liniowej, która jest znacznie cichsza od sprężarki konwencjonalnej, ponieważ zawiera mniej elementów mogących generować tarcie, ponieważ nie ma połączeń oraz ona włącza i wyłącza się bardzo płynnie.

Oprócz cichej pracy sprężarka inwerterowa zapewnia również wyższą niezawodność i trwałość, potwierdzoną 10-letnią  gwarancją.

Aktualnie najcichsze dwudrzwiowe lodówki LG pracują z głośnością 35 dB.

Ref-Vplus-Inverterlinearcompressor-Lownoise-1-.Jpg

Co to jest DoorCooling +

W lodówce LG mamy cały szereg rozwiązań, dzięki którym żywność pozostaje na dłużej świeża. Jedną z nich jest technologia DoorCooling+. Otwierając lodówkę i stojąc w jej drzwiach przez dłuższą chwilę sprawiamy, że temp. wewnątrz się podnosi, ale dzięki technologi DoorCooling+ po zamknięciu lodówki  ze szczelin w specjalnej listwie, umieszczonej w górnej części lodówki  wydobywa się chłodne powietrze tworząc kurtynę chłodnego powietrza, która wyrównuje temperaturę do właściwego poziomu  i tym samym gwarantuje dłuższą świeżość produktów.

Co to jest Linear Cooling?

W lodówkach LG  prz każdej półce są specjalne dwa otwory nawiewu chłodnego powietrza, które pozwalają na utrzymanie wahań temp. wewnątrz lodówki w granicach 0,5 °C , co oczywiście pozwala na zachowanie świeżego wyglądu i smaku produktów na dłużej.

Co to jest FreshBalancer ?

Opera-Zrzut-Ekranu-2021-07-13-003127-Www-Lg-Co.png

 

Na wyposażeniu wielu lodówek LG jest też specjalna komora FreshBalancer na warzywa i owoce, w której możemy ustawić odpowiednią wilgotność- większą dla warzyw i mniejszą dla owoców, tak aby pozostały na dłużej świeże.

Co to jest FreshConverter?

Opera-Zrzut-Ekranu-2021-07-13-003108-Www-Lg-Co.png

Fresh Converter to komora chłodząca, w której można przechowywać  mięso, ryby bądź warzywa, ponieważ w tej komorze chłodzącej można regulować temperaturę. Ustawiając suwak na ikonie z typem żywności,  wybieramy  optymalną temperaturę do jej przechowywania i tak np. ustawiając suwak w pozycji  ikony mięsa, temperatura będzie na poziomie 0 °C, ryby 2°C a warzyw 4°C. W szufladzie FreshConverter możemy przechować świeże ryby czy mięso przez kilka dni bez konieczności ich mrożenia.

Dodatkowe akcesoria w lodówkach LG

Lodówki LG gwarantują nam też wygodne przechowywanie produktów spożywczych. Każda z nich jest przepięknie oświetlona. Mamy tu półkę na wino, 2-częściową składaną półkę ułatwiającą porządkowanie produktów o różnych gabarytach; mamy też pojemnik na wędliny czy sery tzw. Utility Box.

Lodówki LG mogą otwierać się zarówno w lewą jak i w prawą stronę.  Wybierając lodówkę LG masz aż 30 dni na bezpłatne zamówienie technika, który zmieni kierunek otwierania drzwi Twojego urządzenia.

Dzięki aplikacji LG ThinQ możemy kontrolować temperaturę, uruchomić funkcję szybkiego mrożenia i chłodzenia, a w razie problemów z funkcjonowaniem nawet zdiagnozować usterkę.

Wersja filmowa artykułu

Artykuł sponsorowany

Obserwuj