Zaledwie trzy miesiące temu w ofercie Amiki pojawiło się 5 nowych wolnostojących kuchni indukcyjnych, a dziś do grona nowości dołączyły kolejne, dwie kuchnie o szerokości 50 cm: 523IE3.325PaHTsKDp(Xx) oraz 57IE2.325HTaD(Xx).

Opera-Zrzut-Ekranu-2020-09-01-004019-Www-Amica.png

SoftSteam

Jeśli chcecie piec ciastka jak prawdziwy cukiernik lub pieczywo  nawet lepiej niż piekarz, to koniecznie zdecydujcie się na model 523IE3.325PaHTsKDp(Xx), bo umożliwia on pieczenie z dodatkiem pary. Wystarczy, że nalejesz ok. 300-400 ml wody do specjalnej niecki na dnie piekarnika i po przyciśnięciu funkcji na sensorze/pokrętle włącza się specjalna dodatkowa grzałka i wytwarza się para. Program jest dedykowany tylko do wybranych funkcji piekarnika ( np. grzanie góra dól, termoobieg). Dzięki parze pieczywo wyrasta lepiej i równomiernie, jest też bardziej puszyste, nie przesusza się i nie pęka. SoftSteam idealnie nadaje się też do podgrzewania potraw, które zachowują dzięki niemu swoją soczystość.

Chłodny front (3 szyby)

Zimny-Front.jpg

Nowe modele kuchni indukcyjnych posiadają chłodny front piekarnika. Jak to możliwe? W drzwiach piekarnika zastosowano trzy szyby, z czego wewnętrzna szyba jest szybą refleksyjną, która odbija ciepło, zapobiegając nadmiernemu nagrzewaniu się szyby zewnętrznej. Dzięki temu rozwiązaniu temperatura frontu zawsze będzie na tyle niska, że  przebywanie w jego bliskości, a nawet dotykanie szyby podczas pieczenia jest całkowicie bezpieczne.

Nagrzew w 4 minuty

Opera-Zrzut-Ekranu-2020-05-26-004404-Www-Amica.png

Jeśli nie lubisz tracić czasu na uruchomienie się sprzętu, to funkcja nagrzewu piekarnika w 4 minuty idealnie pasuje do Twoich oczekiwań. Wybierając tą funkcję uruchamia się grzałki termoobiegu i grzałkę dolną lub wzmocniony grill oraz wentylator- czyli wykorzystuje się pełną moc piekarnika, aby w 4 minuty temperatura wewnątrz komory osiągnęła temperaturę 150 °C.  Obydwa nowe modele kuchni indukcyjnych posiadają tą funkcję!

AutoBridge

Autobridge.png

Obiad dla dużej rodziny, to żaden problem, bo obie kuchnie indukcyjne oferują funkcję AutoBridge, która pozwala na gotowanie w większych garnkach na obu polach jednocześnie! Płyta wykrywa duże naczynie i automatycznie łączy pola w strefę grzania odpowiadającą kształtowi garnka. To intuicyjne rozwiązanie sprawia, że gotujesz szybciej i efektywnie!

Hob&Go

Po prostu postaw garnek na płycie i gotuj. Położenie garnka w dowolnym miejscu na płycie automatycznie aktywuje odpowiednie pole grzejne. Tobie pozostaje tylko ustawienie mocy grzania.

PowerBoost

Powerboost.png

PowerBoost to funkcja, która przyspiesza gotowanie. Wystarczy położyć naczynie na polu grzejnym, ustawić parametry dla danego pola i aktywować PowerBoost, a  dzięki zwiększonej mocy pola Twoje danie będzie gotowe o wiele szybciej. Funkcja ta jest dostępna na wszystkich  czterech polach grzejnych.

Trzy programy gotowe

Gotując na nowych kuchniach indukcyjnych Amiki nie musisz eksperymentować z temperaturą grzania, tracąc czas i narażając się na wykipienie czy przypalenie potraw, ponieważ zastosowano w nich rozwiązanie, które pozwala na szybkie ustawienie temperatury dopasowanej do aktualnych potrzeb. 42 ⁰C to temperatura idealna do topienia masła czy czekolady. W 70 ⁰C podgrzejesz zupę i sosy. W 94 ⁰C ugotujesz makaron lub ryż. Rozsmakuj się w komforcie!

Prowadnice teleskopowe

Opera-Zrzut-Ekranu-2020-05-26-004446-Www-Amica.png

Bardzo komfortowym a jednocześnie bezpiecznym rozwiązaniem w komorze piekarnika są prowadnice teleskopowe- mechanizm, dzięki któremy nawet ciężka blacha wysunie się z piekarnika jak szuflada z regału, bez ryzyka obsunięcia czy poparzenia.  Jeśli szukacie tak komfortowego rozwiązania, to waro wybrać model 523IE3.325PaHTsKDp(Xx), który jest wyposażony w prowadnice teleskopowe.  Prowadnice można ustawić na dowolnym poziomie, aranżując przestrzeń piekarnika do własnych potrzeb.

Sterowanie sensorowe Slider

Slider.png

Nowe modele kuchni indukcyjnych Amiki oferują też sterowanie płytą  za pomocą slidera. Wystarczy, że przesuniesz palcem po panelu sterowania, aby błyskawicznie ustawić moc grzania. Konieczność kilkakrotnego dotknięcia sensora w celu zwiększenia lub zmniejszenia mocy grzania jest dość uciążliwa, a to rozwiązanie jest proste, wygodne i praktyczne! Szybko je docenicie, kiedy będziecie musieli dokonać natychmiastowej redukcji temperatury, bo potrawa zaczęła się gwałtownie gotować i grozi wykipieniem.

Czyszczenie piekarnika

Jeśli nie lubisz żmudnego czyszczenie piekarnika, to zdecyduj się na zakup modelu 523IE3.325PaHTsKDp(Xx), ponieważ w jego wnętrzu,  na bocznych ścianach zostały zastosowane specjalne prostokątne panele katalityczne, które, dzięki porowatej powłoce, rozkładają cząsteczki zanieczyszczeń. By oczyścić panele, wystarczy ustawić piekarnik na 250 ⁰C na jedną godzinę. Takie rozwiązanie to czysta przyjemność i pełen komfort.

W modelu 57IE2.325HTaD(Xx)możesz skorzystać z funkcji czyszczenia parowego. Wystarczy nalać 1 szklankę wody na blachę, ustawić  temperaturę piekarnika na 50°C i pozostawić urządzenie na 30 minut. Brud zmiękczony przez parę z łatwością usuniemy z całego piekarnika przy pomocy gąbki z wodą i płynem do mycia naczyń. Tłuste plamy i inne zabrudzenia znikną bez użycia szkodliwej chemii.

Sami przyznacie, że nowe kuchnie są nie tylko ładne, ale i funkcjonalne?!

 

Artykuł sponsorowany

Obserwuj