Kilka tygodni temu  Amika wprowadziła do swojego asortymentu nowe kuchnie wolnostojące w bardzo modnym czarnym kolorze! Ich nowy design świetnie będzie pasował do nowoczesnych wnętrz!

Już wkrótce w sklepach będziecie mogli zobaczyć dwie kuchnie indukcyjne:  6118IED3.380HTaDp(Bm) – model o szerokości 60 cm i model 58IET2.322HTaJ(Bm), który ma szerokość 50 cm  oraz kuchnię gazowo-elektryczną o szerokości 50cm 58GET2.33HZpPFAi(Bm).

 

Trio.jpg

Dziś chciałabym Wam bliżej przedstawić model kuchni indukcyjnej 6118IED3.380HTaDp(Bm), który oprócz świetnego designu ma też niezwykłe parametry! Oto najciekawsze funkcje tej kuchni!

 

Amica BakingPro System®

Baking-Pro-System.jpg

Doskonałe wypieki to nie tylko kwestia umiejętności, ale przede wszystkim odpowiedniego piekarnika. Nowa konstrukcja komory  gwarantuje idealną, równomierną dystrybucję ciepła oraz stabilną temperaturę w całym piekarniku. Dzięki temu możesz przygotować dużą porcję wypieków, mając pewność, że będą one równo zarumienione i wypieczone. Komora jest ponadto większa i ma więcej poziomów pieczenia – teraz możesz upiec przysłowiowe kilka pieczeni na jednym ogniu! Większe są też blachy, a nowa osłona wentylatora przyspiesza nagrzewanie – do 150°C w zaledwie 3 minuty!. Z BakingPro System® możesz piec więcej, szybciej, lepiej i wygodniej – a codzienne obowiązki staną się przyjemnością!

AutoBridge

Autobridge2.Jpg

Obiad dla dużej rodziny? Funkcja AutoBridge  na płycie indukcyjnej pozwala na gotowanie w większych garnkach na obu polach jednocześnie! Płyta  wykrywa duże naczynie i automatycznie łączy pola w strefę grzania odpowiadającą kształtowi garnka. To intuicyjne rozwiązanie sprawia, że gotujesz szybciej i efektywnie.

 

Chłodny front (3 szyby)

Chlodny-Front.jpg

Z pewnością choć raz Ty lub ktoś z Twoich bliskich poparzył się, niechcąco dotykając rozgrzanej szyby piekarnika. Mając w domukuchnię Amiki, takie sytuacje nie będą miały miejsca. Drzwi piekarników wyposażone zostały w 3 szyby – wewnętrzna jest szybą refleksyjną, która odbija ciepło, zapobiegając nadmiernemu nagrzewaniu się szyby zewnętrznej. Zapewnij bezpieczeństwo w kuchni wszystkim domownikom.

Hob&Go

Po prostu postaw i gotuj. Położenie garnka w dowolnym miejscu na płycie automatycznie aktywuje odpowiednie pole grzejne. Tobie pozostaje tylko ustawienie mocy grzania.

PowerBooster

Powerbooster.jpg

To znacznie szybsze gotowanie i smażenie niż dotychczas – po prostu połóż naczynie na wybranym polu, ustaw parametry i aktywuj funkcję PowerBooster, dotykając dedykowanego sensora. Twoje dania będą gotowe o wiele szybciej! A krótsze gotowanie to więcej substancji odżywczych w Twoich potrawach. Kuchnia Amiki posiada tą funkcję na wszystkich 4 polach!

Trzy programy gotowe

Trzyprogramygotowe-New.jpg

Po co eksperymentować z temperaturą grzania, tracąc czas i narażając się na wykipienie czy przypalenie potraw? W kuchni indukcyjnej Amica  zastosowano rozwiązanie, które pozwala na szybkie ustawienie temperatury dopasowanej do aktualnych potrzeb. 42 ⁰C to temperatura idealna do topienia masła czy czekolady. W 70 ⁰C podgrzejesz zupę i sosy. W 94 ⁰C ugotujesz makaron lub ryż. Rozsmakuj się w komforcie!

Prowadnice teleskopowe

Prowadnice-Teleskopowe.jpg

Wyjęcie lub włożenie ciężkiego naczynia do rozgrzanego piekarnika może być trudne i niebezpieczne… Nie, jeśli masz kuchnię Amiki, której piekarnik wyposażony jest w stabilne Prowadnice teleskopowe. Gwarantują one swobodę użytkowania i znacznie zwiększają bezpieczeństwo. A za sprawą pionowej regulacji dają także możliwość dopasowania wnętrza piekarnika do zróżnicowanych potrzeb.

CheckPot

Jeśli nie jesteś pewien czy Twoje naczynia są odpowiednie do gotowania na płycie indukcyjnej, skorzystaj z funkcji CheckPot. Po położeniu garnka na polu grzejnym płyta sprawdza czy postawiony na niej garnek w pełni wykorzystuje moc płyty.

Sterowanie sensorowe Slider

Sterowaniesensorowe1.Jpg

Konieczność kilkakrotnego dotknięcia sensora w celu zwiększenia lub zmniejszenia mocy grzania jest dość uciążliwa. To szczególnie niewygodne, kiedy musisz dokonać szybkiej redukcji temperatury, bo potrawa zaczęła się gwałtownie gotować i grozi wykipieniem. By wyeliminować ten problem w kuchniach indukcyjnych Amica zastosowany został Slider, który umożliwia błyskawiczną i płynną regulację ustawień. Wystarczy, że przesuniesz palcem po panelu sterowania. Proste, wygodne i praktyczne!

Czyszczenie parowe

Parowe.jpg

Z funkcją czyszczenia parowego mycie piekarnika nie będzie już tak uciążliwe. Para zmiękcza zabrudzenia, a czyszczenie ogranicza się do wlania 1 szklanki wody na blachę, ustawieniu piekarnika na 50°C i pozostawieniu urządzenia na 30 minut. Brud zmiękczony przez parę z łatwością usuniemy z całego piekarnika przy pomocy gąbki z wodą i płynem do mycia naczyń. Tłuste plamy i inne zabrudzenia znikną bez użycia szkodliwej chemii.

Emalia łatwoczyszcząca EasyClean

Easyclean.jpg

Szorowanie piekarnika to zajęcie, za którym z pewnością nie przepadasz. By ułatwić proces czyszczenia, wnętrze piekarnika pokryte zostało specjalną Emalią łatwoczyszczącą EasyClean pozbawioną porów i zagłębień sprzyjających osadzaniu się brudu i tłuszczu. Od teraz czyszczenie piekarnika będzie bajecznie proste. Ułatwiaj sobie życie! Nie trać zbyt dużo czasu na sprzątanie! Spędź go z bliskimi lub rozwijając swoje zainteresowania.

 

Sami przyznacie, że kuchnia wolnostojąca o takich parametrach to prawdziwy „mercedes” wśród kuchni?!

Front i wnętrze kuchni Amica 6118IED3.380HTaDp(Bm)

Qdq.jpg

Artykuł powstał w ramach współpracy z Amica

Obserwuj