Robot do mycia okien Hobot 2S

Zdjęcie Przedstawia Panią Agd, W Tle Okno I Pracujący Na Nim Robot Do Mycia Okien Hobot 2STrzy lata temu po raz pierwszy filmowałam robota do mycia okien marki Hobot. Był to model 298 i byłam z jego działania bardzo zadowolona (Recenzja Hobota 298).

W 2022 pojawił się następca modelu 298 – robot do mycia okien Hobot 2S, który wypożyczyłam z firmy Hobot do testów aby móc napisać i nagrać dla Was recenzję tego produktu. Oto ona!

Robot do mycia okien Hobot 2S – dla kogo?

Czepialscy zapewne powiedzą, że powinnam nazwać Hobota robotem do szyb, a nie do okien, bo on nie myje ram. To prawda Hobot nie umyje nam okiennych ram, ale jest wielu użytkowników okien bezramowych, więc będę się upierać, że Hobot jest robotem do mycia okien 🙂 i oczywiście nie tylko okien!

Robot do mycia okien Hobot 2S to świetne urządzenie dla osób, które chcą utrzymać w czystości duże, trudno dostępne okna, ogrody zimowe, witryny sklepowe, szklane balustrady, lustra. Robot może też pracować na glazurze o ile jest odpowiednio gładka i na każdej gładkiej pionowej powierzchni.

Robot nie nadaje się do okien ze szprosami i do przyciemnianych szyb, bo na takich szybach nie działają jego czujniki.

Robot do mycia okien Hobot – różnice między 298 a 2S

Robot do mycia okien Hobot 2S w porównaniu do modelu 298 ma nie jedną, a dwie dysze natryskowe i dwa zbiorniki na płyn. Dodatkowo nowy Hobot został tak zaprojektowany, aby lepiej mył szyby w narożnikach. Czujniki krawędziowe zostały przeniesione z narożników urządzenia głębiej, dzięki czemu został zwiększony zasięg ściereczki w rogach. Zredukowano obszar niedomywanej strefy z 1,5 cm do 0,5 cm (możecie to zobaczyć w moim filmiku na kanale YT).

Robot do mycia okien Hobot 2S komunikuje się z nami głosowo i to rozwiązanie jest bardzo praktyczne!

Robot do mycia okien – zasady użytkowania

Wiem, że nie wszyscy klienci są do końca zadowoleni z pracy robota. Bywa, że narzekają na smugi i na to, że robot nie domywa okien.

Jeśli chcecie, aby robot działał prawidłowo czyli dobrze mył okna, należy przestrzegać następujących wskazówek:

 • Wstępne mycie okien po zimie. Z mojego doświadczenia najlepszym sposobem na umycie robotem okien po zimie jest wstępne ręczne mycie. Zwykle i tak myjemy ramy oraz parapety, więc przy okazji można zetrzeć brud z szyb. Jeśli nie chcecie wykorzystywać takiego rozwiązania, to należy najpierw puścić robota na okna w trybie na sucho, to jest bez użycia płynu, aby nie rozmazał brudu. Opcję mycia na sucho można uruchomić na pilocie bądź przy pomocy aplikacji. W komplecie z urządzeniem mamy 3 ściereczki, które podczas czyszczenia na sucho mogą ulec zabrudzeniu, więc warto dokupić dodatkowy komplet, aby móc w tym samym dniu wyczyścić okna na sucho i na mokro.
 • Odpowiednie warunki pogodowe. Nie stosujemy robota do mycia okien, kiedy pada deszcze i nie ustawiamy go ma mokrej szybie. Nie stosujemy też przy wietrznej pogodzie, bo rozpylany płyn nie trafi na szybę. Nie myjemy nim okien na słońcu bo za szybko schną i powstają smugi oraz nie wolno myć okien w temperaturze poniżej 6 °C.
 • Odpowiedni płyn. Nie zawsze sprawdza się płyn, który jest w zestawie! Należ spróbować działania robota z innymi płynami. Ja stosuję płyn Witrek (Wapolchem) i efekt mycia na moich szybach jest super. Niektórzy klienci chwalą też płyn Tenzi, a niektórzy stosują wodę z octem i to u nich super działa!
 • Czyste ściereczki. Po umyciu okna należy sprawdzić, w jakim stanie jest ściereczka. Jeśli jest zabrudzona, należy ją wymienić na czystą, bo brudna będzie zostawiała smugi. Nie polecam prać ściereczek w pralce, aby ich nie deformować. Najlepiej prać je w misce czy w zlewie z odrobiną płynu do mycia naczyń.
 • Systematyczne użytkowanie. Warto korzystać z urządzenia regularnie, a nie raz na pół roku. Wszystko po to, aby regularnie ładować akumulator i żeby nie doprowadzić do zbyt dużego zabrudzenia szyb!
 • Ponawiać pracę robota. Jeśli w jakimś miejscu robot pozostawi smugę lub nie doczyści szyby, to warto puścić robota ponownie. Można go też naprowadzić pilotem lub przy pomocy aplikacji w konkretne miejsce, aby je doczyścił. Oczywiście jeśli smuga jest w zasięgu naszej ręki, to można zrobić, to ręcznie, a najlepiej przy użyciu żółtej ściereczki Viledy (jest genialna!!!) i po problemie.

Jeśli natraficie na jakieś problemy z tym urządzeń, to możecie zatelefonować na infolinię w godzinach od 10 do 17 – numer: 503 908 900. Tam zawsze uzyskacie fachową pomoc. Ja dzwoniłam do nich wielokrotnie i byłam zachwycona poziomem obsługi.

Robot do mycia okien Hobot 2S – opinia

Pomimo pewnych ograniczeń tego urządzenia, które polegają na tym, że robot do mycia okien:

 • wymaga nadzoru,
 • wymaga wymiany i prania ściereczek,
 • może pracować tylko przy konkretnych warunkach pogodowych,
 • trzeba do niego samemu dopasować optymalny płyn do szyb,
 • jest dosyć głośny (hałas podobny do odkurzacza),
 • mycie jest dosyć czasochłonne,

Zdjęcie Przedstawia Panią Agd Prezentującą Robot Do Mycia Okien Hobot 2Sto i tak uważam, że robot do mycia okien Hobot 2S to świetne urządzenie, które jest bardzo pomocne w myciu okien, szyb, luster i glazury! Do mycia standardowych okien nie kupiłabym tego urządzenia. Sama umyję takie okna lepiej i szybciej, ale gdybym posiadała wielkoformatowe okna lub okna trudno dostępne, szklane balustrady, ogród zimowy, to bym go sobie sprawiła. Lepiej raz wydać pieniądze na zakup robota, niż regularnie zamawiać kosztowne wizyty specjalistycznych firm sprzątających.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Hobot.

Obserwuj