Nie wiem jak Wy, ale ja nie lubię spędzać zbyt dużo czasu w kuchni na gotowaniu, ale jednocześnie zależy mi na zdrowym odżywaniu. Najczęściej wybieram proste przepisy, które mogę szybko przygotować i zawsze gotuję na kilka dni, dlatego ważne jest dla mnie staranne przechowywanie żywności.Urządzeniem, które bardzo pomaga mi w mojej „kuchennej koncepcji”  jest ręczny blender Bosch MS6CB61V5 z systemem próżniowego pakowania, dlatego on będzie tematem tego artkułu.

 

Ssd.jpg

To urządzenie oprócz tego, że pomaga mi  przygotowywać posiłki, to jest niezastąpione, jeśli chodzi o ich skuteczne przechowywanie. Osobiście nie cierpię marnowania i wyrzucania jedzenia, dlatego bardzo cenię ten produkt za tą funkcjonalność!

Blender Boscha wyposażony jest w akcesoria do przechowywania próżniowego: pompę próżniową,  pojemnik próżniowy o pojemności 1,2 l, który wykonany jest z tritanu (materiału, który jest nietłukący, odporny na temperatury, neutralny dla smaku)  i 6 worków próżniowych (3 sztuki o pojemności 1,2l i 3 sztuki x 3,8l) ze strunowym zamknięciem, do wielokrotnego użytku. Obsługa tego jest bardzo prosta: artykuły,które chce przechowywać np. zupę, mięso czy surówkę przekładam do pojemnika, przykładam końcówkę próżniową, odsysam powietrze za naciśnięciem jednego przycisku i gotowe.

Dlaczego technologia przechowywania próżniowego jest tak rewelacyjna?

Hdtjarj.jpg
Qqq.jpg

Dzięki próżni żywność pozostaje świeża do dwóch razy dłużej porównaniu z tradycyjnymi metodami przechowywania, bo usuwając z pojemnika/worka  powietrze wraz z tlenem ograniczamy rozwój bakterii i grzybów odpowiedzialnych za psucie się żywności.

Technologia próżniowa to nie tylko gwarancja zachowania świeżości artykułów spożywczych na dłużej, to również:

  • szybsze marynowanie– w kilka minut osiąga się efekt wielogodzinnego przechowywania w marynacie i dodatkowo w próżni aromaty się nie utleniają,
  • trwalsze mrożenie – próżnia wydłuża przydatność do spożycia, zapobiega obsuszaniu mięsa i gwarantuje uniknięcie mieszania się zapachów mrożonych produktów,
  • możliwość gotowania sous vide– żywność zostaje zamknięta w plastikowej torebce próżniowej a następnie umieszczana jest w kąpieli wodnej lub parowej w temp. niższej od tradycyjnego gotowania. To powolne, próżniowe gotowanie sprawia że np. mięso czy ryba rozpływa się w ustach…
Qswsa.jpg
Mcim03326710-Fp-Bo-U14-Chopperandwhiskinclude.webp
Qwadz.jpg

Oczywiście ten blender marki Bosch ma wszystko to, co mieć powinien, czyli wysoką moc  1000 W, nóż z czterema ostrzami QuattroBlade wykonany ze stali szlachetnej. Konstrukcja tego noża zapobiega rozchlapywaniu miksowanych potraw, co bardzo sobie cenię, bo w kuchni mam białe blaty i ściany. Urządzenie ma regulację prędkości –12 ustawień i tryb turbo dla szybkiego osiągnięcia maksymalnych obrotów.

Blender posiada gumowany, antypoślizgowy uchwyt Soft Touch, który zapewnia komfortową obsługę oraz  przycisk zwalniający końcówkę miksującą. Wszystko to gwarantuje szybkie i wydajne rozdrabnianie nawet najtwardszych składników.

Na wyposażeniu blendera są jeszcze:

  • końcówka i pojemnik do rozdrabniania np. sera, cebuli, ziół, orzechów, czekolady, czosnku, owoców, warzyw
  • końcówka do ubijania, która ułatwia przygotowanie piany z białek, bitej śmietany, majonezu lub lekkiego ciasta np. naleśnikowego.
  • przezroczysty pojemnik do miksowania z miarką, o pojemności 600 ml.

 

Dużą zaletą urządzenia jest łatwe czyszczenie! Stopa blendera oraz pozostałe akcesoria za wyjątkiem pokrywy rozdrabniacza, przekładni końcówki do ubijania oraz pompy próżniowej są przystosowane do mycia w zmywarce.

Warto pamiętać, że odporne na przedarcia worki z zamknięciem strunowym również z łatwością można wyczyścić i użyć ponownie.

 

Podsumowanie

Według mnie produkt jest bardzo starannie wykonany, bogaty w akcesoria, których rzeczywiście używam, a nie które zajmują tylko miejsce w szafce kuchennej! Blender próżniowy Boscha to rewelacyjny pomocnik w szybkim gotowaniu i idealne rozwiązanie na ograniczenie marnowania żywności i poznanie nowych sposobów jej przetwarzania.

 

Osobiście polecam dokupić sobie dodatkowe pojemniki do przechowywania próżniowego, bo jedna sztuka to zdecydowanie za mało. Link do sklepu z akcesoriami znajdziesz TUTAJ. Aktualną cenę blendera możecie sprawdzić TUTAJ.

Artykuł sponsorowany

Obserwuj