Blender ręczny Bosch z próżniowym systemem przechowywania MS6CB61V5

Nie wiem jak Wy, ale ja nie lubię spędzać zbyt dużo czasu w kuchni na gotowaniu, ale jednocześnie zależy mi na zdrowym odżywaniu. Najczęściej wybieram proste przepisy, które mogę szybko przygotować i zawsze gotuję na kilka dni, dlatego ważne jest dla mnie staranne i dobre przechowywanie żywności.

Urządzeniem, które bardzo pomaga mi w mojej „kuchennej koncepcji” jest blender ręczny Bosch MS6CB61V5 z systemem próżniowego przechowywania. To on będzie tematem tego artkułu.

Ten blender ręczny Bosch to urządzenie nie tylko pomaga mi przygotowywać domowe posiłki ale też jest dla mnie niezastąpione, jeśli chodzi o dobre przechowywanie jedzenia.

Osobiście nie cierpię marnowania i wyrzucania żywności, dlatego bardzo cenię ten produkt za taką funkcjonalność!

Zdjęcie Prezentuje Blender Ręczny Bosch Wraz Z Wyposażeniem

Wyposażenie

Blender ręczny Bosch MS6CB61V5 wyposażony jest w akcesoria do przechowywania próżniowego.

W zestawie jest:

  • pompa próżniowa,
  • pojemnik próżniowy o pojemności 1,2 l, który wykonany jest z tritanu, materiału, który jest nietłukący, odporny na temperatury oraz neutralny dla smaku,
  • 6 worków próżniowych ze strunowym zamknięciem do wielokrotnego użytku  (3 sztuki o pojemności 1,2 l i 3 sztuki o pojemności 3,8 l),
  • końcówka i pojemnik do rozdrabniania, na przykład sera, cebuli, ziół, orzechów, czekolady, czosnku, owoców, warzyw,
  • końcówka do ubijania, która ułatwia przygotowanie piany z białek, bitej śmietany, majonezu lub lekkiego ciasta, na przykład na naleśniki,
  • przezroczysty pojemnik do miksowania z miarką, o pojemności 600 ml.

Obsługa całości jest bardzo prosta, również systemu próżniowego.

Artykuły, które chcemy przechowywać, na przykład zupę, mięso czy surówki przekładamy do pojemnika, przykładamy końcówkę próżniową, odsysamy powietrze za naciśnięciem jednego przycisku i gotowe.

Dlaczego przechowywanie próżniowe jest tak rewelacyjne?

Blender Ręczny Bosch Z Próżniowym Systemem Przechowywania Ms6Cb61V5 - Recenzja
Blender Ręczny Bosch Z Próżniowym Systemem Przechowywania Ms6Cb61V5 - Recenzja

Dzięki próżni żywność pozostaje świeża do dwóch razy dłużej w porównaniu z tradycyjnymi metodami przechowywania. Usuwając z pojemnika czy worka powietrze wraz z tlenem, ograniczamy rozwój bakterii i grzybów odpowiedzialnych za psucie się żywności.

Technologia próżniowa to nie tylko gwarancja zachowania świeżości artykułów spożywczych na dłużej, to również:

  • szybsze marynowanie – w kilka minut osiąga się efekt wielogodzinnego przechowywania w marynacie, a dodatkowo w próżni aromaty się nie utleniają,
  • trwalsze mrożenie – próżnia wydłuża przydatność do spożycia, zapobiega obsuszaniu mięsa i gwarantuje uniknięcie mieszania się zapachów mrożonych produktów,
  • możliwość gotowania sous vide – żywność zostaje zamknięta w plastikowej torebce próżniowej, a następnie umieszczana jest w kąpieli wodnej lub parowej w temperaturze niższej od tradycyjnego gotowania, a to powolne, próżniowe gotowanie sprawia, że na przykład mięso czy ryba rozpływa się w ustach.
Blender Ręczny Bosch Z Próżniowym Systemem Przechowywania Ms6Cb61V5 - Recenzja
Blender Ręczny Bosch Z Próżniowym Systemem Przechowywania Ms6Cb61V5 - Recenzja
Blender Ręczny Bosch Z Próżniowym Systemem Przechowywania Ms6Cb61V5 - Recenzja

Blender ręczny Bosch – parametry

Oczywiście blender ręczny Bosch ma wszystko to, co blender mieć powinien.

Po pierwsze ma wysoką moc 1000 W.

Po drugie nóż z czterema ostrzami QuattroBlade wykonany ze stali szlachetnej. Konstrukcja tego noża zapobiega rozchlapywaniu miksowanych potraw, co bardzo sobie cenię, bo w kuchni mam białe blaty i ściany.

Dodatkowo urządzenie ma regulację prędkości – 12 ustawień.

Jest też tryb turbo dla szybkiego osiągnięcia maksymalnych obrotów.

Blender ręczny Bosch MS6CB61V5 posiada gumowany, antypoślizgowy uchwyt Soft Touch, który zapewnia bezpieczną, komfortową obsługę oraz przycisk zwalniający końcówkę miksującą. Wszystko to gwarantuje szybkie i wydajne rozdrabnianie nawet najtwardszych składników.

Dużą zaletą tego urządzenia jest bardzo łatwe czyszczenie! Stopa blendera oraz pozostałe akcesoria za wyjątkiem pokrywy rozdrabniacza, przekładni końcówki do ubijania oraz pompy próżniowej są przystosowane do mycia w zmywarce.

Warto pamiętać, że odporne na przedarcia worki z zamknięciem strunowym również z łatwością można wyczyścić i użyć ponownie i ponownie.

Podsumowanie

Według mnie blender ręczny Bosch MS6CB61V5 jest bardzo starannie wykonany, bogaty w akcesoria, których rzeczywiście używam, a nie które zajmują tylko miejsce w szafce kuchennej!

Blender ręczny Bosch to rewelacyjny pomocnik w szybkim gotowaniu. To też idealne rozwiązanie pozwalające na ograniczenie marnowania żywności oraz na poznanie nowych sposobów jej przetwarzania i przechowywania.

Osobiście polecam dokupić sobie dodatkowe pojemniki do przechowywania próżniowego, bo jedna sztuka to zdecydowanie za mało.

Link do sklepu z akcesoriami marki Bosch znajdziesz TUTAJ.

Aktualną cenę blendera można sprawdzić TUTAJ.

Artykuł sponsorowany

Obserwuj