Blender-Blendtec-Total-Kolor-Czarny-Na-Blacie.jpg

Do przetestowania blendera Blendteca zainspirowała mnie znajoma, która jest weganką i namiętnie spędza czas w kuchni robiąc masła orzechowe, pasty warzywne, koktajle itp. Ona bardzo chciała kupić blender marki Blendtec i zapytała mnie, czy znam i polecam tą markę. Ja niestety pomimo mojego 20-letniego doświadczenia w branży AGD nie znałam tej marki, ale postanowiłam ją poznać i przetestować! Wypożyczyłam blender Total  i po kilku miesiącach testów wracam do Was z recenzją.

 

Amerykańska marka Blendtec znana jest ze swojej linii doskonałych blenderów, a zwłaszcza z klasycznego modelu Total Blender, który istnieje na rynku już od lat 90-tych XX wieku. Mimo upływu czasu ten model wciąż zachwyca i jest numerem jeden w Stanach Zjednoczonych.

 

Ja od wielu lat używam blenedera marki Electrolux i jestem z niego bardzo zadowolona. Kiedy w mojej kuchni zawitał blender Blendtec zaczęłam porównywac te dwa urządzenia i muszę Wam powiedzieć, że różnic jest bardzo wiele!

 

Silnik blendera Blendtec Total

Blender-Blendtec-625-Designer-Silnik-Przekladn.jpg

Silnik Blendteca ma moc 1560 W czyli prawie 3 KM -tyle co skuter!!! W porównaniu mój blender ma silnik o mocy 600W!! Co to oznacza dla użytkownika?  W Blendteku szybko zblendujesz każdą potrawę.

Blendtec ma tak wysoką moc maksymalną, że praktycznie nigdy jej nie osiąga. Dzięki temu „zapasowi” silnik łatwo utrzymuje niską temperaturę i jest odporny na przegrzania.

 

Przeniesienie napędu jest metalowe, co jest innowacją w sprzętach domowych, bo zazwyczaj sprzęty mają przeniesienie napędu plastikowe. Takie rozwiązanie to przeniesienie technologii z gastronomii do domu – stąd aż 8 lat gwarancji producenta!

Nowatorski Kielich WildSide+

10-Blendtec-Kielich-Mini.jpg
Img-5832.Jpg
Kielichtwister
KielichTwister

Blender Blendteca ma nowatorski Kielich WildSide+ , którego unikalny, kwadratowy kształt, pozwala szybciej uzyskać gładko blendowane potrawy. Kielich ma bardzo szeroką podstawę i wąską, piątą „dziką” stronę WildSide+ gwarantującą najszybsze blendowanie i jednocześnie najdokładniejsze. Kielich wykonany jest z tritanu- tworzywa, które jest niezwykle mocne, trwałe i odporne na uszkodzenia. Tritan nie przejmuje zapachów i nie barwi się od przygotowywanych soków, potraw i co jest też bardzo ważne-jest wolny od bisfenoli.

 

Wyjątkowa jest również przykrywka blendera, która jest giętka i elastyczna, dzięki czemu łatwo się ją nakłada i ściąga. Brak zakamarków sprawia, że łatwo się ja myje. Inną zaletą  jest zakładanie kielicha, szczególnie w porównaniu do tradycyjnych blenderów. Obojętnie jak postawimy kielich- czy rączką do przodu, czy do tyłu, on zawsze pasuje!!!

 

Kielich WildSide to podstawa wyposażenia blendera, dostaje się go w zestawie. Natomiast dodatkowo możemy sobie dokupić kielich Twister, który przeznaczony jest specjalnie do sporządzania rzeczy gęstych, typu hummus, masło orzechowe, lody, pesto, co trudniej byłoby zrobić w dużym kielichu.
Innym kielichem, który możemy dokupić jest kielich mini wild side, o mniejszej pojemności.

 

Mój kielich Electroluxa jest ze szkła, przez co jest znacznie cięższy od kielicha Blendteca, a przykrywka jest ze sztywnego tworzywa, więc trudno się ją zakłada i ściąga (czasami nawet się zasysa).

Śmigło zamiast ostrzy!

Blender-Blendtec-Total-Smiglo-Tnace.jpg

Blender Blendteca ma śmigło, a nie ostrza- tak jak mój Electrolux. Śmigło ma gładkie krawędzie, ponieważ w przeciwieństwie do ostrzy ma za zadanie nie kroić a rozbijać – co jest skuteczniejsze, bo daje np. najdelikatniejsze smoothie.

 

Największą zaletą śmiagła jest to, że nigdy się nie stępi, nigdy nie trzeba go ostrzyć ani wymieniać, jest bezpieczne, nie kaleczy! Śmigło w Blendtec wykonane są z kutej na zimno stali hartowanej i obracają się z tak dużą siłą, że zblendują praktycznie wszystko!

Zastosowanie

Najbardziej zaskoczyła mnie funkcjonalność tego urządzenia! Ja do tej pory korzystałam z blendera, żeby zrobić koktajl bądź skruszyć lód, a blender Blendtec może znacznie więcej!

 

Przy pomocy blendera Blendtec Total możesz zrobić koktajle, smoothies, siekać warzywa, siekać mięso, zrobić bułkę tartą z suchego pieczywa, ubić piany z białek, mieszać ciasta, zrobić lody z mrożonych owoców, zrobić zupy- mimo że blender nie ma  grzałki to zupy wychodzą gorące, więc można je od razu wylewać na talerz i jeść! Kruszenie lodu, drinki, soki, sorbety, mielenie kawy, mielenie orzechów to dla tego sprzętu pestka.

Podsumowanie

10-Blendtec-Pro800.Jpg

Po kilku miesiącach użytkowania tego blendera już rozumiem dlaczego moja koleżanka chciała sobie kupić to urządzenie. Co więcej- mogę jej go z czystym sumieniem polecić! Ten blender ma zdecydowanie większą funkcjonalność niż moje urządzenie i do tego niesamowitą moc silnika, nowatorskie śmigło i kielich, no i aż 8-letnią gwarancję!

 

Jeśli zapytacie mnie, czy ma jakieś wady, to chyba tylko taką, że jest głośny, ale wyobraźcie sobie, że firma Blendtec rozwiązała nawet ten problem! Istnieje bowiem wersja blenedera  z obudową wyciszającą Blendtec Pro 800!

 

Jeśli jesteście zainteresowani zakupem blenedra Blendtec TOTAL to udostępniam Wam KUPON ZNIŻKOWY. Korzystając z kuponu otrzymacie dodatkowo Kielich Twister – GRATIS!

Prezentacja blenedera Blendtec TOTAL


Obserwuj