Zdjęcie Prezentuje Profesjonalny Blender Blendtec Total

Blendtec Total – profesjonalny blender

Do przetestowania tego urządzenia zainspirowała mnie znajoma, która jest weganką i namiętnie spędza czas w kuchni robiąc pasty orzechowe, pasty warzywne, koktajle itp. Bardzo chciała kupić blender Blendtec Total i zapytała mnie, czy znam i polecam tę markę.

Niestety pomimo mojego 20-letniego doświadczenia w branży AGD nie znałam tej marki, ale postanowiłam ją poznać i przetestować! Wypożyczyłam blender Blendtec Total i po kilku miesiącach testów przedstawiam swoją recenzję.

Amerykańska marka Blendtec znana jest ze swojej linii doskonałych blenderów, a zwłaszcza z klasycznego modelu Blendtec Total Blender, który istnieje na rynku już od lat 90-tych XX wieku. Mimo upływu czasu ten model wciąż zachwyca i jest numerem jeden w Stanach Zjednoczonych.

Ja od wielu lat używam blenedera marki Electrolux i jestem z niego bardzo zadowolona. Kiedy w mojej kuchni zawitał blender Blendtec Total zaczęłam porównywać te dwa urządzenia i muszę Wam powiedzieć, że różnic jest bardzo wiele!

 

Silnik

Profesjonalny Blender Blendtec Total - Recenzja

Mój blender ma silnik o mocy 600 W.

Silnik blendera Blendtec Total ma moc 1560 W czyli prawie 3 KM – tyle co skuter!!!

Co to oznacza dla użytkownika?

Z Blendtek Total blenduje się szybko i bardzo skutecznie.

Blendtec Total ma tak wysoką moc maksymalną, że praktycznie nigdy jej nie osiąga. Dzięki temu „zapasowi” silnik łatwo utrzymuje niską temperaturę i jest odporny na przegrzania.

Przeniesienie napędu jest metalowe, co jest innowacją w sprzętach domowych, bo zazwyczaj sprzęty mają plastikowe przeniesienie napędu. Takie rozwiązanie to zastosowanie technologii z gastronomii w sprzęcie domowym i stąd aż 8 lat gwarancji producenta!

Nowatorski Kielich WildSide+

Profesjonalny Blender Blendtec Total - Recenzja
Profesjonalny Blender Blendtec Total - Recenzja

Profesjonalny Blender Blendtec Total - Recenzja

Blender Blendtec Total ma nowatorski Kielich WildSide+, którego unikalny, kwadratowy kształt pozwala szybciej uzyskać gładko blendowane potrawy.

Kielich ma bardzo szeroką podstawę i wąską, piątą „dziką” stronę WildSide+, gwarantującą najszybsze i jednocześnie najdokładniejsze blendowanie.

Kielich wykonany jest z Tritanu – tworzywa, które jest niezwykle mocne, trwałe i odporne na uszkodzenia. Tritan nie przejmuje zapachów i nie barwi się od przygotowywanych soków i potraw, a co jest też bardzo ważne – jest wolny od bisfenoli.

Wyjątkowa jest również przykrywka blendera, która jest giętka i elastyczna. Dzięki temu łatwo się ją nakłada i ściąga, a brak zakamarków sprawia, że łatwo się ją myje.

Inną zaletą  jest zakładanie kielicha, szczególnie w porównaniu do tradycyjnych blenderów – obojętnie jak postawimy kielich, czy rączką do przodu, czy do tyłu, on zawsze pasuje!!!

Kielich WildSide+, to podstawa wyposażenia blendera, dostaje się go w zestawie.

Natomiast dodatkowo możemy sobie dokupić kielich Twister, który przeznaczony jest specjalnie do sporządzania potraw gęstych typu hummus, pasta orzechowa, lody, pesto.

Innym kielichem, który możemy dokupić jest kielich Mini WildSide, który jak jego nazwa wskazuje ma mniejszą pojemność.

Mój kielich Electroluxa jest ze szkła, przez co jest znacznie cięższy od kielicha blendera Blendtec Total, a przykrywka jest ze sztywnego tworzywa, więc trudniej się ją zakłada i ściąga (czasami nawet się zasysa).

Śmigło zamiast ostrzy!

Profesjonalny Blender Blendtec Total - Recenzja

Blender Blendteca ma śmigło, a nie ostrza – tak jak mój Electrolux.

Śmigło ma gładkie krawędzie, ponieważ w przeciwieństwie do ostrzy ma za zadanie nie kroić, a rozbijać – co jest skuteczniejsze, bo daje na przykład najdelikatniejsze smoothie.

Największą zaletą śmigła jest to, że nigdy się nie stępi. Nie trzeba go ostrzyć ani wymieniać, jest bezpieczne, nie kaleczy.

Śmigło w Blendtec wykonane są z kutej na zimno stali hartowanej i obraca się z tak dużą siłą, że zblenduje praktycznie wszystko!

Blendtec Total – zastosowanie

Najbardziej zaskoczyła mnie funkcjonalność tego urządzenia!

Ja do tej pory korzystałam z blendera, żeby zrobić koktajl bądź skruszyć lód, a blender Blendtec Total może znacznie więcej!

Przy pomocy blendera Blendtec Total możemy zrobić koktajle, smoothies, siekać warzywa, siekać mięso, zrobić bułkę tartą z suchego pieczywa, ubić pianę z białek, mieszać ciasta, zrobić lody z mrożonych owoców, zrobić zupy. Mimo że blender nie ma  grzałki to zupy wychodzą gorące, więc można je od razu wylewać na talerz i jeść!

Kruszenie lodu, drinki, soki, sorbety, mielenie kawy, mielenie orzechów to dla tego sprzętu pestka.

Podsumowanie

Profesjonalny Blender Blendtec Total - Recenzja

Po kilku miesiącach użytkowania tego blendera już rozumiem dlaczego moja koleżanka chciała sobie kupić to urządzenie.

Teraz mogę go z czystym sumieniem polecić!

Ten blender ma zdecydowanie większą funkcjonalność niż moje urządzenie i do tego niesamowitą moc silnika, nowatorskie śmigło i kielich, no i aż 8 lat gwarancji!

Jeśli zapytacie mnie czy ma jakieś wady, to chyba tylko taką, że jest głośny. Wyobraźcie sobie, że firma Blendtec rozwiązała nawet ten problem, istnieje bowiem wersja blenedera z obudową wyciszającą Blendtec Pro 800! Jego cenę sprawdzisz TUTAJ.

Jeśli jesteście zainteresowani zakupem blenedra Blendtec TOTAL, to udostępniam Wam KUPON ZNIŻKOWY.

Korzystając z kuponu otrzymacie dodatkowo Kielich Twister – GRATIS!

Blendtec Total – prezentacja filmowa


Obserwuj