1.Jpg

Wielu z nas maszynka do mielenia kojarzy się  tylko możliwością mielenia mięsa, ale ten sprzęt potrafi znacznie więcej! Dzięki 3 bębnom tnącym, które są na wyposażeniu maszynki Bosch MFW3X13W możemy trzeć, kroić czy szatkować takie produkty jak warzywa, sery, owoce, orzechy  czy czekoladę. Ja najczęściej korzystam z bębnów tnących, kiedy przygotowuję surówki czy uwielbiane przez wszystkich domowników placki ziemniaczane. Zamiast ścierać paznokcie na tradycyjnej tarce, to montuję w maszynce właściwy bęben i zarówno surówkę jak i ciasto na placki w kilka chwil mam zrobione. W zależności od tego, jaką konsystencję mają mieć dania, produkty można zetrzeć na papkę, drobne wiórki lub grube wiórki.

 

11111.Jpg
2.Jpg

W maszynce oprócz akcesoriów do szatkownicy  mamy też akcesoria , które służą nam do mielenia: czyli dwustronny nożyk ze stali nierdzewnej – który posiada ostre krawędzie z dwóch stron, więc możesz go używać dwa razy dłużej niż nożyka jednostronnego i nie musisz więc martwić, czy zakładasz nożyk prawidłowo, bo zawsze będzie dobrze.

 

Mamy też  sita o średnicy 4 i 8 mm, które są ze stali szlachetnej przez co są neutralne dla smaku i łatwe w czyszczeniu i nakładkę masarską, dzięki której zrobisz własne pyszne kiełbaski mięsne lub wegetariańskie. W maszynce możemy mielić nie tylko mięso, można mielić mak, soczewicę, grzyby, farsze do pierogów, twaróg na sernik, orzechy.

Dlaczego nie warto kupować gotowego mięsa mielonego?

Osoby które jedzą mięso, powinny wiedzieć, że mielenie mięsa w domu jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż kupowanie gotowego mięsa mielonego, ponieważ mięso przeznaczone do wyrobu masy mielonej należy do niższych klas, no i często producenci dodają do niego różnych konserwantów, aromatów i ulepszaczy smaku.

4.Jpg

Ja w swoim życiu miałam już kilka maszynek do mielenia i powiem Wam, że różnice pomiędzy nimi były bardzo duże! Miałam i taki model, że wolałam kupować gotowe mięso mielone i placki ziemniaczane robiłam bardzo rzadko, ale z maszynką Boscha jest inaczej. Dlaczego ? Bo ta maszynka ma mocny i wydajny silnik. Moc zablokowania silnika (Motor Block Power) ma na poziomie 2000 W oraz specjalna konstrukcja komory mielącej gwarantuje dokładne przetwarzanie składników w bardzo krótkim czasie.  Wydajność tej maszynki to nawet 4 kg mięsa na minutę. Jeśli podczas mielenia coś nam się zablokuje pomocna będzie funkcja Revers. Zwiększa ona bezpieczeństwo pracy oraz pozwoli oszczędzić czas konieczny, aby rozkręcić komorę mielenia i usunąć z niej blokujące kawałki żywności.

Warto też pamiętać, że komory mielącej nie należy myć w zmywarce, bo inaczej ciemnieje i matowieje.

Konstrukcja maszynki

Genialnym rozwiązaniem jest j konstrukcja maszynki, nie dość, że  ma kompaktowe wymiary,  stoi stabilnie na blacie dzięki gumowym końcówkom, to jeszcze   ma zintegrowany schowek na akcesoria i kabel oraz wygodny uchwyt do przenoszenia. Aż chce się jej używać. Do wyboru macie maszynkę w białej MFW3X13W lub czarnej obudowie MFW3X13B!

Sgsrg.png

Kupując w terminie  do 29.10.2021 r. maszynkę do mielenia marki Bosch MFW3X13W i Bosch MFW3X13B otrzymasz komplet eleganckich, szklanych pojemników z bambusowymi pokrywkami. Szczegóły akcji TUTAJ.

18951474-Meat-Mincer-Maszynki-Baner-3200X1240.Webp

Artykuł sponsorowany

Obserwuj