Zdjęcie Prezentuje Maszynkę Do Mielenia Bosch Compactpower 2000W Mfw3X13W

Maszynka do mielenia Bosch CompactPower 2000W MFW3X13W

Wielu z nas myśląc „maszynka do mielenia” ma na myśli maszynkę do mielenia mięsa i kojarzy to urządzenie z tą jedną możliwością – mieleniem mięsa.

Ten sprzęt natomiast potrafi znacznie więcej!

Maszynka do mielenia Bosch CompactPower 2000W MFW3X13W dzięki wyposażeniu w trzy bębny tnące, może trzeć, kroić oraz szatkować i to takie produkty jak różnego rodzaju warzywa, owoce, sery, orzechy i czekoladę.

Ja najczęściej korzystam z bębnów tnących, kiedy przygotowuję surówki oraz uwielbiane przez wszystkich moich domowników placki ziemniaczane. Zamiast ścierać paznokcie na tradycyjnej tarce, to montuję w maszynce właściwy bęben i zarówno surówkę, jak i ciasto na placki w kilka chwil mam zrobione. W zależności od tego, jaką konsystencję mają mieć dania, produkty można zetrzeć na papkę, na drobne lub grube wiórki.

Akcesoria

 

Maszynka Do Mielenia Bosch Compactpower 2000W Mfw3X13W - Recenzja
Maszynka Do Mielenia Bosch Compactpower 2000W Mfw3X13W - Recenzja

W maszynce Bosch CompactPower 2000W MFW3X13W oprócz akcesoriów do szatkownicy mamy też akcesoria, które służą nam do mielenia.

Jest to dwustronny nożyk ze stali nierdzewnej, który posiada ostre krawędzie z dwóch stron, więc można go używać dwa razy dłużej niż nożyka jednostronnego i nie trzeba się martwić czy montujemy nożyk prawidłowo, bo zawsze będzie dobrze.

Mamy też sita o średnicy 4 mm i 8 mm, które są ze stali szlachetnej przez co są neutralne dla smaku i łatwe w czyszczeniu.

Jest też nakładka masarska, dzięki której zrobimy własnej roboty pyszne kiełbaski mięsne lub wegetariańskie. W maszynce możemy mielić nie tylko mięso, można mielić mak, soczewicę, grzyby, farsze do pierogów, twaróg na sernik, orzechy.

Dlaczego nie warto kupować gotowego mięsa mielonego?

Osoby które jedzą mięso zapewne wiedzą, że mielenie mięsa w domu jest lepszym rozwiązaniem niż kupowanie gotowego mięsa mielonego.

Mięso przeznaczone do wyrobu masy mielonej należy do niższych klas. Często też producenci dodają do niego różnych konserwantów, aromatów i ulepszaczy smaku. Dlatego mięso kupione w wybranym przez nas kawałku i zmielone samodzielnie w domu, to inna jakość.

Maszynka Do Mielenia Bosch Compactpower 2000W Mfw3X13W - Recenzja

Ja w swoim życiu miałam już kilka maszynek do mielenia i powiem Wam, że różnice pomiędzy nimi były bardzo duże! Miałam i taki model, że wolałam kupować gotowe mięso mielone, a ulubione placki ziemniaczane robiłam bardzo rzadko.

Silnik

Maszynka do mielenia Bosch CompactPower 2000W MFW3X13W to urządzenie, z którym jest inaczej. Dlaczego?

Ta maszynka ma mocny i wydajny silnik.

Moc zablokowania silnika (Motor Block Power) jest tu na poziomie 2000 W, a specjalna konstrukcja komory mielącej gwarantuje dokładne przetwarzanie składników w bardzo krótkim czasie.

Wydajność tej maszynki to nawet 4 kg mięsa na minutę.

Jeśli podczas mielenia coś nam się zablokuje pomocna będzie funkcja Revers. Zwiększa ona bezpieczeństwo pracy oraz pozwala oszczędzić czas konieczny, aby rozkręcić komorę mielenia i usunąć z niej blokujące kawałki żywności.

Warto pamiętać, że komory mielącej nie należy myć w zmywarce, bo ciemnieje i matowieje.

Konstrukcja

Genialnym rozwiązaniem jest konstrukcja maszynki.

Nie dość, że ma kompaktowe wymiary, to jeszcze zintegrowany schowek na akcesoria i kabel przez co nie zajmie nam dużo miejsca w kuchennej przestrzeni.

Dodatkowo stoi stabilnie na blacie dzięki gumowym nóżkom i wygodnie się ją przenosi dzięki specjalnemu uchwytowi.

Naprawdę chce się jej używać!

Do wyboru mamy maszynkę do mielenia Bosch CompactPower 2000W w obudowie koloru białego MFW3X13W i koloru czarnego MFW3X13B!

Maszynka Do Mielenia Bosch Compactpower 2000W Mfw3X13W - Recenzja

Artykuł sponsorowany

Obserwuj