197993-1.Jpg

Dziś przedstawię Wam flagowy produkt marki Braun blender ręczny nowej generacji MultiQuick 9, który  zachwyca nie tylko wszechstronnością i wygodą obsługi, ale też nowymi, przełomowymi funkcjami.

Marka Braun jest synonimem niemieckiej jakości i solidności. Już od ponad 100 lat dostarcza na rynek funkcjonalne sprzęty, które pomagają konsumentom w codziennych obowiązkach. Produkty z logo marki są projektowane oraz produkowane zgodnie z niemieckimi standardami inżynieryjnymi i wykorzystaniem autorskich technologii. Każde urządzenie jest dokładnie testowane na każdym etapie produkcji.

MultiQuick 9 MQ9187XLI to najmocniejszy blender ręczny marki Braun. 1200 Watowy silnik i technologia ActiveBlade sprawiają, że nawet najtwardsze składniki zamienią się delikatne i gładkie dania.

Co to jest ActiveBlade?

199012.Jpg

Ostrza w stopie blendera ręcznego poruszają się w górę i w dół i dzięki temu nawet twarde składniki takie jak kokos czy orzechy , korzenie imbiru, zostają dokładnie zblendowane. Pozbywamy się też problemu, że jakaś część jedzenia pozostaje na dnie pojemnika i nie da się do niej dotrzeć. Ja przetestowałam tą funkcjonalność wielokrotnie i uważam ją za fantastyczną. Dzięki ActiveBlade nawet mały kawałek imbiru wrzucony na dno pojemnika można zmiksować na gładką masę.

Kolejną ciekawą technologią w tym blenderze ręcznym Braun jest PowerBell Plus. Jest to dadatkowe ostrze tnące, które gwarantuje jeszcze drobniejsze rezultaty blendowania. Zwiększa ono obszar cięcia i rozdrabnia składniki także obrotowo, co zapewnia dokładne i jeszcze szybsze rezultaty mieszania oraz pozwala przetwarzać duże składniki bez wysiłku.

Zwróćcie też szczególną uwagę na unikalny kształt stopy blendera ręcznego w postaci dzwonu. To właśnie ona  sprawia, że nie musisz się martwić o rozpryskiwanie składników, bałagan w kuchni czy brudne ściany. Z tym blenderem ręcznym możesz wygodnie blendować składniki, a Twoje ubrania i kuchnia pozostaną czyste. Firma Braun nazwała to rozwiązanie Technologią SplashControl.

Obsługa blendera ręcznego

201663.Jpg

Braun MQ9187XLI został wyposażony w innowacyjny przycisk bezpieczeństwa, umiejscowiony na górze uchwytu (symbol czerwonej kłódki). Dopiero po jego odblokowaniu urządzenie jest gotowe do pracy. Przycisk stanowi skuteczną ochronę przed niepożądanym użyciem blendera ręcznego przez dzieci.

Po odblokowaniu urządzenia możemy uruchomić go w trzech trybach pracy:

  • niski, gdy będziemy chcieli zblendować miękkie i delikatne składniki,
  • wysoki do zblendowania najtwardszych składników,
  • tryb pulsacyjny pozwala na równe rozdrabnianie bez rozgniatania, idealny do kruszenia lodu.

Blender ręczny Braun oferuje nam też płynną regulację prędkość dzięki intuicyjnej technologii Advanced SmartSpeed.   Im mocniej naciskasz przycisk, tym większe obroty uzyskujesz. Proste prawda?! Możesz intuicyjnie wybierać wszystkie prędkości, bez przerywania blendowania i decydować o stopniu rozdrobnienia składników.

Wyposażenie MultiQuick MQ9187

197987.Jpg
197991.Jpg

Seria MultiQuick 9 występuje z różnymi przystawkami. Moja wersja wyposażona jest w kielich, o pojemności 600 ml, z miarką, dzięki której mogę odmierzać składniki; trzepaczkę– do ubijania śmietany, jajek, przygotowania bezy, ciast, sosów, majonezów; przystawka do puree– pomoc w przygotowaniu aksamitnego purée z warzyw i owoców, np. ziemniaków, batatów, warzyw korzeniowych i strączków. Pozwala uzyskać perfekcyjnie gładką, kremową konsystencję i zachować pełnię smaku wszystkich składników.

W kilka sekund mogę przemienić blender ręczny w malakser, dzięki systemowi EasyClick Plus, który umożliwia szybki montaż przystawek. Przystawki można myć w zmywarce. Malakser to najbardziej wszechstronny pomocnik w kuchni. Wyposażony w nową misę o pojemności 3.2L (pojemność robocza 2.0L) szatkuje, rozdrabnia, ściera, kroi w plasterki i frytki, a nawet zagniata ciasto.

197673.Jpg

Oprócz malaksera jest też praktyczna szatkownica, która świetnie się sprawdzi do cięższych zadań kuchennych. Precyzyjnie sieka i mieli nawet najtwardsze składniki. W kilka sekund pokroi m.in. twarde warzywa, owoce i sery, świeże zioła i przyprawy, a nawet pokruszy lód. Wystarczy chwila, aby poszatkować cebulę, przygotować domową bułkę tartą lub zmielić dodatki do deserów, np. orzechy, migdały lub czekoladę.

Podsumowanie

Około 15 lat temu kupiłam swój pierwszy blender ręczny i był to też produkt marki Braun. Do dziś działa niezawodnie, jak i maszynka do golenia mojego taty, dlatego darzę produkty Brauna  dużym zaufaniem. Test blendera ręcznego nowej generacji MultiQuick 9 sprawił mi dużo frajdy. Miło jest obserwować rozwój marki Braun i jej produktów!

Blender ręczny Braun MultiQuick 9 to świetny produkt. Jest przede wszystkim mocny, solidny, bardzo starannie wykonany. Bez problemu radzi sobie ze zblendowaniem nawet najtwardszych składników. Technologia ActiveBlade to dla mnie rewelacja! Kultura pracy urządzenia jest na najwyższym poziomie. Jeżeli szukacie pomysłu na prezent, to polecam Wam gorąco blender ręczny Brauna MultiQuick 9– to będzie na 100% strzał w dziesiątkę 🙂

Aktualną cenę produktu możecie sprawdzić TUTAJ.

Filmowa recencja

Artykuł powstał w ramach współpracy z firmą Braun

Obserwuj