Strona główna Oczyszczacze powietrza Jak wybrać oczyszczacz powietrza?

Jak wybrać oczyszczacz powietrza?

oczyszczacz-sharp-ua-pm50e-b-005.jpg

Pierwszym istotnym parametrem przy wyborze oczyszczacza jest metraż powierzchni do jakiej jest dedykowany. Jeśli masz duże mieszkanie to najlepszym rozwiązaniem będzie zakup dwóch oczyszczaczy przeznaczonych do mniejszej powierzchni, które za dnia pracowałyby w różnych kątach salonu - kuchni, a wieczorem moglibyście je przenieść do swojej sypialni i sypialni dzieci.

 

Drugim parametrem jest koszt i częstotliwość wymiany filtrów. W niektórych urządzeniach trzeba wymieniać filtry co pół roku lub rok, a w innych wystarczy to zrobić raz na 10 lat. Wszystko zależy od jakości filtrów i od stopnia zanieczyszczenia środowiska w jakim mieszkamy.

Warto sprawdzić,jakie filtry ma urządzenie, jakie planujemy kupić. Oczyszczacz może posiadać aż 3 filtry np. filtr zewnętrzny, który zatrzymuje największe zanieczyszczenia - kurz, sierść, okruchy, potem  filtr węglowy i filtra HEPA. Rozpiętość cenowa filtrów też może być spora, bo są filtry za 100, ale i za 700 złotych.

 

 

Inną ważną cechą oczyszczacza jest jego głośność. Dźwięk pracującego urządzenia w sypialni, wieczorową porą może nas bardzo irytować, kiedy akurat próbujemy zasnąć. Pamiętajcie, że różnicę w głośności na poziomie 3 dB odbiera się jako dwa razy głośniejsze urządzenie.

 

 

Nie bez znaczenia jest zużycie energetyczne. W końcu to urządzenie przez większą część roku będzie pracowało w naszym mieszkaniu non-stop. Miesięczne koszty mogą wynośić kilka lub kilkanaście złotych.

 

Zwróćcie uwagę również na wielkość i estetykę wykonania oczyszczacza, bo oczyszczacz powietrza to nie jest urządzenie sezonowe, które po zakończonym sezonie grzewczym wyląduje w piwnicy. To jest sprzęt, który przez cały rok stoi w Waszym mieszkaniu oczyszczając powietrze z kurzu, bakterii, roztoczy, pyłków, dymu papierosowego i zapachów kuchennych.

 

Warto rozważyć zakup urządzenia wielofunkcyjnego, które oprócz funkcji oczyszczacznia będzie miało funkcję jonizacji i nawilżania powietrza.

Technologia jonizacji skutecznie usuwa z naszego otoczenia roztocza, grzyby, pleśnie, alergeny, wirusy dlatego jest ona szczególnie polecana alergikom, astmatykom oraz osobom o słabej odporności.

 

Natomiast nawilżacz pomoże nam się rozprawić z suchym powietrzem w sezonie grzewczym, a latem może pełnić poniekąd funkcję "klimatyzatora". Producent oczyszczaczy z nawilżaczami marki Sharp podpowiada, że jeśli do pojemnika na wodę wrzucimy kilka kostek lodu, to oczyszczacz będzie emitował bryzę, która schłodzi pomieszczenie. 

 

 

Nie czekaj, zadbaj o siebie i swoich najbliższych kupując oczyszczacz powietrza.

 

 

 

 

 

 

 

 Nasze marki