Strona główna Lodówki Pojemna lodówka do zabudowy!

Pojemna lodówka do zabudowy!

Jednym z ważniejszych parametrów przy wyborze lodówki jest jej pojemność. Z tego też powodu klienci, którzy planują nową zabudowę kuchenną często rezygnują z lodówki do zabudowy na rzecz lodówek wolnostojących, bo te gwarantują im większą pojemność.

 

Jak duże są różnice w pojemności? Okazuje się, że całkiem spore, bo np. pojemność lodówki do zabudowy o wysokości ok.177 cm  wynosi ok. 275-300 l brutto i jest ok. 50 l mniejsza od pojemności lodówki wolnostojącej o  podobnej wysokości.  Różnica wynika z faktu, że urządzenia do zabudowy są węższe i płytsze od urządzeń wolnostojących, ponieważ muszą się zmieścić w standardową zabudowę meblową.

 

Jak zatem rozwiązać problem brakującej pojemności w lodówkach do zabudowy?

 

Możliwości jest kilka. Jeśli w kuchni mamy dostateczną ilość miejsca, możemy wstawić do zabudowy dwa osobne urządzenia : chłodziarkę i zamrażarkę. Mogą to być dwa urządzenia o podobnej wysokości lub różnej. Wszystko zależy od tego, czy  potrzebujemy większej przestrzeni w chłodziarce czy w zamrażarce.

W ofercie rynkowej mamy spory wybór urządzeń, które tylko chłodzą lub tylko mrożą, więc jest w czym wybierać.

 

 

Jeśli chcielibyście pojemniejszą lodówkę do zabudowy i nie macie ograniczeń w postaci standardowych wymiarów mebli 60 x 60 (sz x gł), to polecam zakup urządzenia o szerokości  69 cm i głębokości 54,5 cm, które zmieści się do zabudowy meblowej o szerokości 75 cm i głębokości  min 55 cm. Modele o takich wymiarach ma w swojej ofercie tylko marka Whirlpool.

Aktualnie dostępne są trzy modele: SP40801EU, SP40800EU, SP40802EU- wszystkie mają wysokość 193,5 cm, a ich pojemność  to aż 400 l.

 

Fani lodówek typu Frenchdoor czy Side by Side  znajdą  również modele w wersji  do zabudowy. Nie są to tanie lodówki, niemniej jednak oferują te same możliwości co urządzenia wolnostojące czyli dużą pojemność, kostkarkę, komory zero stopni i do tego  w przeciwieństwie do modeli wolnostojących licują się z meblami!!!

 

LIEBHERR ECBN 6256 PREMIUMPLUS BIOFRESH NOFROST

 


09 Kwiecień, 2019   |   1541