Strona główna Blog Żelazka Jak używać parownicy?

Kategorie

Jak używać parownicy?

2020-05-31

Nawet pozornie proste czynności mogą nam sprawiać sporo trudności, szczególnie kiedy wykonujemy je po raz pierwszy. Dlatego zanim uruchomicie po raz pierwszy parownicę, warto przeczytać tych kilka zdań.

  • Napełnik zbiornik wody i dobrze zamknij.
  • Podłącz parownicę do gniazdka i następnie włącz. Po niespełna minucie wskaźnik świetlny się włączy i zasygnalizuje gotowość do działania
  • Przed rozpoczęciem pracy skieruj strumień pary z dala od odzieży- początkowo mogą być wytwarzane krople wody. Następnie przyłóż płytę parową do materiału i naciśnij przycisk pary- nie zwalniaj go aż do zakończenia kontaktu z tkaniną.
  • Pamiętaj, aby dotykać płytą parownicy bezpośrednio do tkaniny. Nie musisz obawiać się przypalenia, bo tylko w niektórych modelach parownicy płyta ta się nagrzewa, a jej temperatura zawsze jest na tyle niska, że nie przypali żadnej tkaniny.
  • Do pojemnika na wodę zawsze nalewaj czystej wody. Po zakończeniu pracy opłucz pojemnik. 

Pamiętaj o korzystaniu z rękawicy podczas używania steamera, aby nie poprarzyć się gorącą parą!

Jak dbać o parownicę?

Jeżeli chcesz, aby parownica służyła Ci na długie lata, to należy o nią starannie zadbać, ponieważ woda ma to do siebie, że pozostawia osady, które  mogą zniszczyć urządzenie.

 

Pamiętaj zatem, aby opróżniać pojemnik na wodę po każdym użytkowaniu, szczególnie jeśli wiesz, że nie będzie używana w następnych dniach. W przypadku twardej wody, używaj do parownicy demineralizowanej wody lub wody przefiltrowanej przez filtr usuwającym kamień- kupisz go TUTAJ). Niektóre parownice ( np. Blaupunkt)  mają funkcję anti-calc, która zapobiega odkładaniu się kamienia w kanalikach parowych. Dzięki zastosowaniu wbudowanego filtra żywicznego, woda zmiękczana jest bezpośrednio w zbiorniku, a urządzenie zachowuje swoje właściwości na długie lata.

 

Njaczęstszą przyczyną awarii żelazek i parownic jest właśnie kamień, ale właściwa pielęgnacja może je przed nim uchronić. Pomimo tego, że są to tanie urządzenia i najłatwiej jest je wymieniać,  to dbajmy o nie, zamiast produkować elektrośmieci.

projekt-bez-tytulu-2020-05-30t191405-629.png


31 Maj, 2020   |   1887
  |   Średnia ocena na podstawie 0 głosów.

Nasze marki