Pralka I Suszarka Zestaw Bosch- Grafitowa Elegancja W Pralni!

Pralka i suszarka zestaw Bosch

Dziś przedstawię Wam wyjątkowy zestaw urzadzeń pralkę i suszarkę marki Bosch z linii Serie 6 w grafitowym kolorze! Te urządzenia wpadły mi w oko na targach IFA w Berlinie we wrześniu 2022 roku. Sami przyznacie, że trudno przejść obok nich obojętnie. Już wtedy postanowiłam, że jak tylko te urządzenia będą dostępne na polskim rynku, to przedstawię Wam ten wyjątkowy zestaw .

Jak sami widzicie na fotografii z targów IFA  urządzenia pięknie się prezentują ustawione obok siebie, ale jeżeli chcielibyście zaoszczędzić miejsce w łazience, to suszarka może stanąć też na pralce. Obydwa urządzenia są pełnogabarytowe.

Pralka Bosch WGG2440RPL

Pralka I Suszarka Zestaw Bosch- Grafitowa Elegancja W Pralni!

Pralka Bosch WGG2440RPL to model o pojemności 1- 9 kg , w klasie energetycznej A – na 100 cykli prania zużywa 46 kWh. Zużycie wody w jednym cyklu to 48 litrów wody. Głośność urządzenia podczas wirowania to 71 dB. Prędkość wirowania to 400-1400 obr/min. Wymiary pralki to 84,8x59x59,8 cm (wxszxgł).

Programy prania

Ta pralka oprócz klasycznych programów prania:  bawełna, syntetyki, delikatne czy wełna oferuje wiele innych, ciekawych programów. Oto one: program do prania pierza i puchu, jeans/ciemne kolory, program do prania odzieży funkcyjnej- czyli odzieży wierzchniej z technologią membranową i wodoodpornym wykończeniem,  Higiena Plus czy Super krótki 15/ 30.

Program Super krótki 15/ 30 przyda się zapewne każdemu z nas, bo jest to program, w którym upierzemy 3,5 kg lekko zabrudzonej odzieży z bawełny lub materiałów syntetycznych  w zaledwie 30 minut . W połączeniu z opcją SpeedPerfect umożliwia w jedyne 15 min wypranie 2 kg prania. Innym ciekawy programem jest Program Higiena Plus. To program, który utrzymuje stałą temperaturę podczas fazy prania, a dodatkowy cykl płukania jest uruchamiany, aby zapewnić higienicznie czyste pranie, szczególnie skutecznie zabijając zarazki i roztocza kurzu domowego. Efekt – higieniczne czyste pranie i usunięcie 99,99% pospolitych zarazków nawet w temperaturze 40°C.

Ogromną zaletą tej pralki również to, że ona przypomni nam o konieczności wyczyszczenia bębna. Kiedy na panelu sterowania wyświetli nam się taki komunikat, wystarczy uruchomić bez prania Program czyszczenie bębna

Innowacyjne technologie

Jedną z ciekawszych funkcji tej pralki jest System AntiStain, który  z łatwością usunie nawet 16 (w zależności od modelu) rodzajów najbardziej uporczywych plam, od czekolady, aż po trawę i czerwone wino. Przed rozpoczęciem wybranego programu pralka automatycznie dopasuje temperaturę, ruchy bębna i czas namaczania odpowiednio do każdego zabrudzenia. Bez względu na rodzaj plam, dzięki AntiStain można w łatwy sposób uzyskać doskonałe efekty.

Bardzo przydatną funkcją w pralce jest mozliwość skrócenia czasu prania. W pralkach Bosch ta funkcja nazywa się SpeedPerfect.  Ta specjalna funkcja opracowana  została z myślą o dniach, w których liczy się każda chwila. Dzięki SpeedPerfect możesz skrócić czas prania nawet o 65%. Opcja może być wykorzystana w połączeniu z większością programów, niezależnie od wielkości załadunku oraz rodzaju tekstyliów.

Jesli chcesz sprawdzić aktualną cenę tego modelu wejdź TUTAJ.

Suszarka Bosch WQG233CRPL

Suszarka Bosch

Model, który idealnie komponuje się z grafitową pralką jest suszarka w tym samym kolorze i z tej samej linii Serie 6 czyli  Bosch WQG233CRPL .

Ta suszarka to oczywiście model w technologii pompy ciepła, więc suszy delikatnie i energooszczędnie. Jej załadunek to od 1-8 kg. Klasa energetyczna to A+++, przy założeniu 160 cykli suszenia w ciagu roku zużyje 176 kWh. Cykl suszenia pełnego załadunku 8 kg odzieży w programie bawełna będzie trwał 165 minut. Ten model to urządzenie w najwyższej klasie kondensacji – czyli A. Wymiary urządzenia to 84,8×59,8×61,3 cm (wxszxgł).

Dzięki Funkcji AutoDry suszarka wysuszy prania dokładnie tak jak tego oczekujesz- w zależności od wybranego efektu: do prasowania albo suche i gotowe do złożenia. Czujniki stale mierzą temperaturę i wilgotność dla ochrony prania przed przegrzaniem i przesuszeniem.

Programy suszenia i technologie w suszarce Bosch

Suszarka Bosch oprócz popularnych programów suszenia takich jak: bawełna, syntetyki, Sport/Fitness czy Ręczniki oferuje również Program do suszenia pościeli i dużych tekstyliów oraz Program parowy IronAssist.

Program do suszenie pościeli i dużych tekstyliów, to program w którym dzięki obrotom bębna w obu kierunkach, tkaniny nie plączą się i nie owijają wokół siebie. Dzięki  rewersyjnym ruchom bęban suszenie jest efektywne a pranie równomiernie wysuszone.

Funkcja IronAssist powstała z myślą o ułatwieniu, a nawet wyeliminowaniu prasowania. Umieszczona w bębnie sucha odzież zostaje delikatnie podgrzana, a następnie spryskana mgiełką wodną. Powstała w ten sposób para skutecznie wygładza zagniecenia. Precyzyjnie dostosowana do potrzeb ilość pary zapewnia optymalną pielęgnację różnych załadunków, takich jak noszone kilka razy garnitury, koszule lub bluzki.

Na wyposażeniu suszarki jest też specjalny kosz, który posłuży Ci do wysuszenia  wełny, obuwia sportowego czy innych delikatnych tkanin. Chcąc wysuszyć  odzież wełnianą należy luźno ułożyć ją w koszu, który następnie nalezy zawiesić w suszarce. Kolejnym krokiem jest wybór dedykowanego programu „wełna w koszu”. Taki sposób suszenia wełny  sprawia, że filcowanie i kurczenie się materiału, to już przeszłość.

Aktualną cenę tego modelu możesz sprawdzić TUTAJ.

To kilka ujęć tego zestawu z targów IFA w Berlinie.

Obserwuj