Strona główna Blog Recenzja zmywarki Electrolux EEC767310L

Kategorie

Recenzja zmywarki Electrolux EEC767310L

2022-04-04
download-1.png

Jak na Panią AGD przystało od kilku miesięcy testuję w mojej kuchni nową zmywarkę do zabudowy. Tym razem wybrałam zmywarkę  marki Electrolux EEC767310L, która nie tylko świetnie wygląda - za co zresztą zdobyła dwie prestiżowe nagrody w 2019 roku RedDot Award i iF Award, ale również świetnie zmywa naczynia, dba o środowisko i oszczędza mój kręgosłup! Jeżeli jesteście zainteresowani takim produktem, to zapraszam do przeczytania mojej recenzji.

Sterowanie QuickSelect

opera-zrzut-ekranu-2022-04-02-164408-www-neone.png
remote-jpg-4.png

Ten model zmywarki Electroluxa  nie ma najbardziej wyśrubowanych parametrów technicznych ze wszystkich zmywarek, bo jej klasa energetyczna to  D- zużywa 0,85 kWh i 11litrów wody na 1 cykl zmywania w programie Eco,  ale ma za to sterowanie, które uczy świadomego zużycia wody i energii!

 

To sterowanie nazywa się QuickSelect. Jest bardzo proste i intuicyjne! Nie musimy wybierać konkretnego programu zmywania tylko przesuwając palcem po osi MyTime wybieramy długość trwania cyklu oraz dodatkowe funkcje w zależności od rodzaju naczyń i stopnia ich zabrudzenia.  Obok osi czasu mamy wskaźnik Ecometer, który w zależności od wybranego programu i funkcji pokazuje nam jak bardzo oszczędny jest nasz wybór. Dzięki niemu zapewne nie jeden raz zastanowisz się, czy rzeczywiście musisz umyć coś w ciągu godziny. Obok dodatkowych funkcji mamy przycisk Auto - to automatyczny program zmywania, który sam rozpoznaje ilość naczyń i stopień ich zabrudzenia i sam dobiera temperaturę zmywania,  ilość wody i długość trwania cyklu.

 

Ja najczęściej korzystam w ciągu dnia z programu Auto, a wieczorem uruchamiam program ECO- bo w nocy nie przeszkadza mi fakt, że cykl trwa 4h, a mam czyste sumienie, że zużywam najmniej wody i energii.

Dodatkowe funkcje w zmywarce Electrolux

Zmywarka EEC767310L oferuje mi 3 dodatkowe funkcje ExtraHygiene, ExtraPower i GlassCare.

 

  • ExtraHygiene- zapewnia najlepszy efekt higieniczny dzięki utrzymaniu temp. 65-70 stopni przez 10 minut ostatniej fazy płukania. Produkty z programem Extra Hygiene usuwają ponad 99,9999% bakterii i wirusów  i uzyskały certyfikat NAJWYŻSZEJ SKUTECZNOŚCI USUWANIA BAKTERII I WIRUSÓW od Swissatest  centrum kompetencyjne w zakresie badań materiałów i testowania w dziedzinie prania, czyszczenia i higieny).
  • ExtraPower- gwarantuje lepszy efekt zmywania w ramach danego programu, bo powoduje podniesienie temperatury i wydłużenie czasu zmywania.
  • GlassCare- ta funkcja chroni delikatne szkło, bo zapobiega gwałtownym zmianom temperatury i obniża ja do 45 stopni.

AirDry- skuteczne suszenie

Wszystkie naczynia mam też zawsze idealnie wysuszone dzięki funkcji Air Dry, która poprawia skuteczność suszenia (czyli nie zastępuje suszenia  tylko je poprawia) i polega na tym, że podczas fazy suszenia drzwi zmywarki otwierają się automatycznie i pozostają otworzone. Dzięki AirDry następuje naturalna wymiana powietrza a efekty suszenia są znacznie lepsze niż w zmywarce bez tej funkcji! Sam cykl zmywania jest krótszy i zużywa mnie energii.

 

Czasami klienci piszą do mnie, że zmywarka źle suszy naczynia i wtedy sugeruję, aby sprawdzić, czy wybierany przez nich program ma w ogóle fazę suszenia, bo np. w mojej zmywarce Electrolux krótkie programy jej nie mają. Faza suszenia jest elementem cyklu, który trwa min.1,5h.  Ważne jeste też to, że czas trwania fazy suszenia i otworzenia się drzwi zależy od wybranego programu i opcji.

 

Funkcja AirDry jest też bezpieczna dla blatów kuchennych. Natomiast jeżeli w Waszym domu są małe dzieci, to zaleca się wyłączenie tej funkcji.

 

Podnoszony dolny kosz -ComfortLift

remote-jpg-8.png

Zmywarka Electrolux  nie tylko świetnie zmywa i suszy naczynia, ale również dba o mój kręgosłupponieważ jest to zmywarka z podnoszonym dolnym koszem. W komfortowy sposób, bez konieczności wielokrotnego schylania się, mogę rozładować i załadować zmywarkę. Ja uwielbiam to rozwiązanie! Uważam, ze powinno być standardem w każdej zmywarce!

 

Technika podnoszenia i opuszczania kosza jest bardzo ważna, aby go nie uszkodzić! Kosz podnosi się  pociągając tylko za uchwyt kosza  i wówczas blokuje się automatycznie w górnym położeniu,  ale aby go obniżyć trzeba  docisnąć uchwyt zwalniający do ramy kosza. Po jego odblokowaniu wystarczy delikatnie popchnąć kosz zmywarki w dół. Jeżeli kosz jest załadowany  tylko częściowo, to może się okazać, że kosz jest za lekki i samo popchnięcie nie wystarczy, aby kosz się schował we wnętrzu zmywarki, wówczas  należy go docisnąć. 

 

Czy to rozwiązanie ma jakieś wady? Niektórzy twierdzą, że utrudnione jest uzupełnianie soli w dnie zmywarki, bo nie da się wyjąć kosza ze zmywarki, ale według mnie przestrzeń pomiędzy podniesionym koszem a dnem zmywarki jest wystarczająco duża, aby zrobić to bez problemu. Według mnie należy jedynie uważać na gości w domu, którzy rwą się do pomocy w rozładowaniu czy załadowaniu zmywarki, bo jeśli nie znają techniki podnoszenia i opuszczania kosza, to mogą go uszkodzić!

Szuflada na sztućce MaxiFlex

remote-jpg-6.png

Ja osobiście jestem fanem szuflady na sztućce! W tym modelu szuflada na sztućce MaxiFlex jest tak zaprojektowana, że mogę w niej  pomieścić bez problemu nie tylko sztućce ale także inne przybory kuchenne o różnych kształtach i rozmiarach. Dzięki bliskiemu sąsiedztwu szuflady meblowej schowanie sztućców po umyciu w zmywarce zajmuje mi dosłownie kilka sekund. Dzięki szufladzie MaxiFlex mam też zdecydowanie więcej cennego miejsca w dolnym koszu.. Niektórzy uważają, że układanie brudnych sztućców w szufladzie jest czasochłonne , ale ja się z tym nie zgadzam, bo przecież odkładam je tam sukcesywnie i to bez konieczności schylania jak to ma miejsce w zmywarkach z koszykiem.

Program czyszczenia zmywarki -Machine Care

Bardzo lubię w tej zmywarce to, że sama przypomina mi o konieczności wyczyszczenia jej wnętrza, bo na panelu pojawia się specjalna ikonka i wówczas wystarczy opróżnić zmywarkę, użyć specjalnego preparatu do czyszczenia zmywarki,  a na panelu sterowania wybrać program czyszczenia MachineCare naciskając przez 3 sekundy  dwa przyciski– ExtraPower + Auto. Dbając o zmywarkę dbamy tak naprawdę o jakość zmywania, przedłużamy żywotność urządzenia i ograniczamy produkcję elektrośmieci.

Ta  zmywarka ma również zawiasy ślizgowe, dzięki czemu montując zmywarkę nie trzeba podcinać cokołów meblowych. Otwierając zmywarkę panel meblowy na froncie zmywarki przesuwa się delikatnie ku górze i dzięki temu nie haczy o cokół meblowy! Takie sprytne rozwiązanie!

Podsumowanie

Zmywarka Electroluxa EEC767310L to według mnie bardzo udany model. Nie tylko świetnie zmywa i suszy naczynia, ale również w komfortowy i łatwy sposób się go obsługuje. Intuicyjny panel sterowania QuickSelect to jedno z wielu świetnych rozwiązań. Użytkownik nie musi wybierać konkretnego programu zmywania, a jedynie czas w jakim zmywarka ma umyć naczynia. Po przetestowaniu wielu zmywarek bardziej aniżeli parametry techniczne cenię sobie starannie wykończone wnętrze, płynnie wysuwające się kosze i szufladę, składane podpórki, które umożliwiają stworzenie wygodnej przestrzeni do umycia różnych naczyń.  Takie rozwiązania  jak gumowe stabilizatory SoftSpikes, które zapewniają doskonałą ochronę szklanych naczyń czy uchwyty SoftGrip, które bezpiecznie podtrzymują kieliszki, sprawiają, że powierzysz tej zmywarce nawet delikatne szkło. Oczywiście prawdziwą petardą w tej zmywarce jest podnoszony dolny kosz czyli ComfortLift, który bardzo ułatwia załadunek i rozładunek naczyń. Dziś już nie wyobrażam sobie korzystać ze zmywarki bez takiego mechanizmu! 

 

Ta zmywarka wysoko stawia poprzeczkę kolejnym zmywarkom, jakie przyjdzie mi testować! 

 

Jeśli jesteście zainteresowani zakupem tego modelu, to jego aktualną cenę możecie sprawdzić TUTAJ.

Recenzja w wersji filmowej04 Kwiecień, 2022   |   567
  |   Średnia ocena na podstawie 0 głosów.

Podobne artykuły

Nasze marki