Październik 2021 to data wprowadzenia przez Amikę  do swojej oferty nowej kategorii produktowej -pralek ładowanych od góry, której do tej pory brakowało w ofercie firmy. Nowe modele  łączą w sobie nowoczesne funkcjonalności i rozwiązania dostępne w najnowszych pralkach ładowanych od frontu oraz niewielki gabaryt, który sprawdzi się w każdej przestrzeni.

Nowe pralki Amiki ładowane od góry

Aktualnie w ofercie pralek ładowanych od góry są cztery modele: TWA1T610DLSDWA1T610DLS (załadunek 6 kg, prędkość wirowania 1000 obr/min) oraz  DWA1T712DLSTWA1T712DLS (załadunek 7 kg,  prędkość wirowania 1200 obr/min). Wszystkie pralki są modelami w klasie eneregetycznej D i generują poziom hałasu podczas wirowania na poziomie 80 dB (A). Ważone zużycie wody dla programu Eco 40-60 to 43l dla modeli o załadunku 6 kg i 45l wody dla modeli o załadunku 7 kg.

Nowe-Topy-Amiki.jpg

Wśród najnowszych urządzeń na rynku, pralki marki Amica wyróżniają się na tle konkurencji przede wszystkim swoimi funkcjami parowymi.

SteamPower Pro

Opera-Zrzut-Ekranu-2021-10-25-133800-Www-Amica.png

Para generowana na początku cyklu prania gwarantuje perfekcyjnie czyste, w pełni zdezynfekowane ubrania. Badania potwierdziły, że wytwarzana w trakcie prania para w pralkach Amica* zabija do 99,99% wirusów i 97% bakterii, dzięki czemu odzież, pościele i inne tkaniny są sterylnie czyste. Para dodana do programu Łatwe prasowanie jest generowana także przed ostatnim wirowaniem i wnikając we włókna tkaniny, rozluźnia je. Tym samym redukuje zagniecenia, a prasowanie staje się łatwiejsze.
*Badania przeprowadzone przez BBH Biotech z Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego fundacji UAM w warunkach laboratoryjnych, w których po zastosowaniu SteamPower PRO osiągnięto następujące wyniki:
Redukcję liczebności komórek bakteryjnych możliwych do rozmnażania do 97%.
* Badania wykonane na programie Bawełna 60 stopni z użyciem pary zgodnie z algorytmem programu z udziałem mikroorganizmów z grupy E.coli.
Redukcję liczebności mikroorganizmów wirusowych do 99,99%.
*Badania wykonane na programie Bawełna 90 stopni z użyciem pary zgodnie z algorytmem programu z udziałem inaktywowanego wirusa grypy do 99,99%.

 

Oprócz funkcji parowych nowe pralki Amiki oferują jeszcze inne ciekawe funkcje i programy. Oto one:

Program Sterylizacja 70°C

Opera-Zrzut-Ekranu-2021-10-25-134027-Www-Amica.png

Chcąc maksymalnie zdezynfekować ubrania, pościel lub inne tkaniny, warto skorzystać z Programu Sterylizacja 70°C. Jest to unikatowy program na rynku, który zgodnie z zaleceniami WHO przez 30 minut utrzymuje temperaturę powyżej 60°C. Tak dobrane parametry zapewniają bowiem skuteczne wyeliminowanie wszelkich drobnoustrojów, czyli sterylnie czyste i bezpieczne dla zdrowia ubrania.

EcoBar

Dbając o czystość ubrań nie zapominajmy również o dbaniu o zasoby planety a także pilnowaniu rachunków za wodę i prąd. Dzięki wskaźnikowi poboru energii elektrycznej oraz wody odczytasz, jakie jest zużycie dla wybranego przez Ciebie programu, co pozwoli ci dobrać parametry prania zgodnie z preferencjami. Pełna wiedza = optymalny wybór, oszczędność i dbanie o środowisko!

OptiTime

Opera-Zrzut-Ekranu-2021-10-25-134223-Www-Amica.png

Oprogramowanie pralki pozwala na zaawansowaną modyfikację programów prania w taki sposób, który umożliwia użytkownikowi oszczędność energii elektrycznej na wybranym programie albo czasu jego trwania. Całość odbywa się za pomocą tylko jednego przycisku i jest w jasny i przyjazny sposób komunikowane na wyświetlaczu urządzenia. Maksymalne % skrócenia czasu to 44% (średnio 20-30%), maksymalny % redukcji zużycia energii to 43,5%.

EasyOpen i DrumUp

Aby jak najbardziej ułatwić użytkownikom codzienne korzystanie z pralek, specjalna konstrukcja z systemem sprężyn w pokrywie otwierającej bęben EasyOpen pozwala na bezpieczne, powolne i wygodne otwieranie od góry. Zestaw czujników magnetycznych DrumUp zatrzymuje bęben w pozycji pionowej, dzięki czemu nie ma już potrzeby każdorazowego obracania bębna ręcznie. Z nowymi pralkami marki Amica możemy od teraz zawsze wyjmować czyste, sterylne i pachnące pranie.

Pojemnik na detergent

Dzięki umieszczeniu zbiornika w dogodnym miejscu na drzwiach pralki bez problemu uzupełnisz zarówno proszek, jak i płyn do prania czy płukania. Pojemnik łatwo też zdemontować i wyczyścić. Wszystko z myślą o Twojej wygodzie.

Wyświetlacz LED

Chcesz, aby wstawianie prania zajmowało Ci jak najmniej czasu? Na czytelnym, dużym wyświetlaczu łatwo odnajdziesz i ustawisz wszystkie funkcje i dobierzesz odpowiednie parametry. Dzięki temu codzienne pranie stanie się maksymalnie intuicyjne.

Programy prania w nowych topach Amiki

W nowych pralkach Amiki oprócz programu do dezynfekcji mam jeszcze inne ciekawe programy jak:

  • Program Odświeżanie 15′-program dla lekko zabrudzonych lub dłużej nienoszonych ubrań; odzyskają one świeżość w ciągu zaledwie 15 minut. Program zapewnia oszczędność czasu i energii.
  • Program Łatwe prasowanie-unikatowy program, który dwukrotnie wykorzystuje parę: na początku cyklu do skutecznego usuwania zabrudzeń i dezynfekcji oraz na końcu do zmiękczania tkanin i zmniejszenia zagnieceń.
  • Program Antyalergiczny-dzięki intensywnemu praniu z dodatkowym cyklem płukania w podgrzanej wodzie Twoje pranie zostanie pozbawione wszelkich alergenów i drobnoustrojów.
  • Program Ochrona koloru-program dedykowany jest ciemnym ubraniom. Parametry programu są dobrane tak, aby zabezpieczać je przed płowieniem i zapewniać skuteczne wypłukanie odzieży z resztek detergentów.
  • Program Sport– gwarantujący szczególna ochronę i skuteczne pranie odzieży sportowej i rekreacyjnej

 

Dla higieny, optymalnych efektów prania i dłuższej żywotności urządzenia bardzo ważna jest dbałość o czystość pralki.  W pralkach ładowanych od góry Amiki po 25 praniach uruchomi się sygnalizator świetlny CleanReminder, który przypomni Ci o konieczności wyczyszczenia pralki. W tej sytuacji wystarczy na panelu sterowania wybrać program Autoczyszczenia, który w temperaturze  90°C wyparza i usuwa niebezpieczne grzyby, pleśnie, alergeny oraz inne drobnoustroje. Dzięki temu Twoje pranie jest zawsze perfekcyjnie czyste, świeże i pięknie pachnie, a pralka posłuży Ci dłużej.

Wymienne łożyska

Wszystkie pralki Amica wyposażone są w wymienne łożyska. Łożyska w pralkach Amica nie są na stałe zatopione w wannie pralki. Można je w prosty sposób wymienić samodzielnie lub przy pomocy serwisanta.

Nowe pralki Amiki ładowane od góry  dostępne są już w wybranych sklepach ze sprzętem AGD.  

Artykuł sponsorowany

Obserwuj