Mop Hizero - Recenzja Mopa

Bardzo często prosiliście mnie o porównanie mopa Hizero i mopa Karcher FC7, z którego ja na co dzień korzystam i z którego jestem bardzo zadowolona. W końcu udało mi się go pożyczyć od koleżanki i  przetestować dla Was.

  • Data aktualizacji treści: 26.10.2023
  • Data aktualizacji merytorycznej: 5.02.2022

Cena Hizero i Karcher FC7 – porównanie

Hizero to jest mop, który jest w dystrybucji firmy Sterna Polska i można go kupić tylko przez ich sklep internetowy  albo przez ich przedstawiciela, który może do Was osobiście przyjechać, po to żeby Wam go  przedstawić  i żebyście sami mogli go przetestować, a mop Karcher FC7 można kupić wielu  w sklepach ze sprzętem z elektroniką użytkową – zarówno stacjonarnych jak i internetowych np. TUTAJ.

Za mop Hizero trzeba zapłacić 2799  (cena mopa Hizero u przedstawiciela 2649 pln), a mop Karcher FC7 można kupić za blisko 1000 zł taniej.

Projekt-Bez-Tytulu-2022-02-05T232716-493.Png

Obydwa urządzenia, zarówno Hizero, jak i Karcher to mopy elektryczne, bezprzewodowe, przy pomocy których można umyć podłogę szybko, bezwysiłkowo,  bez noszenia wiadra, wyżymania szmaty i używając do tego niewielką ilość wody. Litr wody wystarczy, aby umyć 100 m2 powierzchni!

Używając tych mopów  nie trzeba wcześniej odkurzać podłóg , bo bez problemu zbierają okruchy, włosy, sierść zwierząt kurz, piach, rozlane płyny. Mop Hizero w przeciwieństwie do FC7 poradzi sobie również z ekstremalnymi zabrudzeniami podłogi, czyli zbierze z nich rozlaną zupę pomidorową nawet z makaronem, igły z choinki, fusy z kawy, resztki jedzenia  po obiadku bobasa w fazie konsumowania rączkami. Właściciele mopa Karcher FC7 muszą takie duże zabrudzenia zebrać papierowym ręcznikiem kuchennym i dopiero potem przystąpić do mycia.

Różnice techniczne pomiędzy Hizero a Karcher FC7

Mop Hizero i Karcher to urządzenia akumulatorowe. Czas ładowania tych urządzeń to 4h  i na pełnym naładowaniu FC7 może pracować do 45 minut a Hizero do godziny. Waga Karcher to 4,3 kg, a Hizero waży – 4 kg i ma specjalne kółeczka, więc nie trzeba go nosić, tylko można go odwieźć w dowolne miejsce.

Każdy z mopów ma system 2 zbiorników – na wodę czysta i brudną, tyle że w Hizero te pojemniki są na tyłach urządzenia a w Karcher FC 7 pojemnik na czystą wodę jest z tyłu, a na brudną jest pomiędzy wałkami myjącymi. Pojemność pojemnika na wodę czystą w Karcher to 400 ml a w mopie Hizero 550 ml, pojemność pojemnika na wodę brudną w Karcher to 200 ml a w Hizero to 600 ml, więc nie trzeba go tak często opróżniać!

Mop Hizero - Porównanie
Mop Hizero, A Karcher - Porównanie

Zasadniczą różnicą pomiędzy tymi urządzeniami jest dodatkowy pojemnik na stałe zabrudzenia, bo tak jak już pisałam mop Hizero jest w stanie zebrać zupę z makaronem świderki, fusy od kawy, igły od choinki, resztki jedzenia z podłogi i te stałe zabrudzenia są zbierane z wałka myjącego za pomocą dodatkowego wałka z włosiem  do specjalnej tacki, która znajduje się wewnątrz mopa, czyli brudna woda jest zbierana do pojemnika na tyłach a stałe zabrudzenia do tacki. Natomiast w mopie Karcher  FC7 zabrudzenia z wałków zbierane są przez specjalne listwy i  grzebyki – część stałych zabrudzeń wpada wraz z brudną wodą do pojemnika między wałkami, a część zatrzymuje się na grzebykach.

Mop Hizero myje podłogi jednym wałkiem, a Karcher FC7 czterema, więc FC7 myje podłogi szybciej. Wałki w mopie Karcher są z mikrofibry, a wałek Hizero jest polimeru, przypomina gąbkę.

Obydwa urządzenia komunikują nam wizualnie konieczność podładowania i że pojemniki na wodę wymagają uzupełnienia bądź opróżnienia.

Czyszczenie mopów Hizero i Karcher FC7

Po użyciu mopów wałki można wyczyścić w programie samooczyszczenia. Wałki Karcher  po kilku użyciach trzeba też gruntownie wyczyścić  np. piorąc je w pralce, w temperaturze 60 stopni inaczej zaczną brzydko pachnieć i zostawiać smugi.  Wałek polymerowy z Hizero teoretycznie wystarczy wyczyścić w programie samoczyszcznia, ale jak się nim zbierze rozlane mleko czy zupę, to też warto umyć go przez głębokie zanurzenie w wodzie z odrobiną szarego mydła. Wałek Hizero po wyschnięciu jest  twardy, więc przed ponownym użyciem mopa trzeba go namoczyć i odcisnąć. Pod żadnym pozorem nie można zbierać wałkiem szkła, bo można go pociąć i nadaje się wówczas do wymiany.

Oprócz wyczyszczenia wałków czeka nas jeszcze trochę dodatkowej pracy! W Hizero musimy opróżnić  pojemnik z brudną wodą, tackę na stałe zabrudzenia, ściągnąć włosy z wałka czyszczącego wałek bioniczny i  wewnątrz Hizero jest też specjalny separator, który wymaga wyczyszczenia przynajmniej raz na miesiąc, a jeśli ma się zwierzęta domowe, które gubią sierść to zdecydowanie częściej.

W Karcher FC7 też trzeba opróżnić pojemnik na brudną wodę, można go umyć ręcznie bądź wstawić do zmywarki. Trzeba również wyciągnąć grzebyki zbierające zabrudzenia z wałków i umyć je pod bieżącą wodą.

Jakość i komfort mycia podłóg

Sam proces mycia podłóg jest według mnie bardziej komfortowy w FC 7.  On płynie miękko po podłogach, nie wyczuwamy nim fug- przejeżdża po nich gładko. Dzięki odsłoniętym wałkom z mikrofibry dojeżdża do samych krawędzi ścian! Podłoga po umyciu jest zdecydowanie wilgotniejsza aniżeli po umyciu Hizero!

Mop Hizero jest sztywniejszy, jakby trochę szurał po podłodze, jest też wolniejszy, ale można samemu nadać mu szybsze tempo mycia.  Jadąc mopem Hizero do przodu on zamiata zabrudzenia i myje, a cofając wyciera podłogę- jest bardziej sucha niż po umyciu FC7, ale nadal wilgotna. Hizero przeskakuje na  łączeniach płytek/nierównościach i nie dojeżdża do krawędzi ścian, przez obudowę wałka.

Efekt końcowy osiągnięty przez obydwa mopy na matowych płytkach i na parkiecie olejowanym był bardzo dobry. Jedyna zauważalna różnica, to taka, że na podłogach mytych przez Hizero krawędzie przy ścianach wymagały doczyszczenia. Hizero nie radzi sobie dobrze z myciem podłóg, które mają wyczuwalną strukturę, bo wałek Hizero jest sztywniejszy/”płaski” od wałków z mikrofibry i nie wchodzi się w zagłębienia.

Czy mop Hizero lub Karcher pozostawia smugi?

Jeśli wałki są brudne lub użyje się zbyt dużo detergentu, to smugi widoczne są zarówno po Hizero jak i po mopie Karcher. Jeśli jednak wałki są czyste, detergent prawidłowo dozowany, to różnice są widoczne tylko na podłogach na wysoki połysk! Na nich rzeczywiście mop Hizero nie zostawia żadnych smug z racji mniejszej wilgotności podłóg po umyciu, a po mopie Karcher widoczne są zaschnięte kropelki wody.

Różnice w kosztach eksploatacyjnych

Jeżeli chodzi o koszty akcesoriów to litrowy płyn do czyszczenia podłóg w Hizero kosztuje 80 pln,  wałek do mopa 100 pln (wymiana sugerowana co 6 miesięcy), szczotka czyszcząca wałek bioniczny 80 pln, a w Karcher FC& koszty  4 wałków to ok. 160 złotych, koszt 0,5 l płynu to 30 pln.

W marce Karcher możemy kupić płyny do różnych podłóg: uniwersalny, do podłóg drewnianych olejowanych, lakierowanych  czy kamiennych oraz dokupić specjalne wałki ze szczotkami  do mycia/wyszorowania podłóg kamiennych.

Koszt wymiany akumulatora w Hizero to 360 pln a w mopie Karcher FC7 ponad 1000 pln. Nowoczesne akumulatory utrzymują 100% moc na ok. 1000 cykli ładowania.  Chcąc zadbać o akumulator pamiętajcie, że rozładowane urządzenie należy od razu naładować, a nie pozostawiać na dłuży czas bezczynnie!

Moja opinia o mopie Hizero w porównaniu do Karcher FC7

Obydwa mopy świetnie myją podłogi, ale Hizero lepiej sobie radzi na podłogach o wysokim połysku, bo nie pozostawia na nich żadnych smug, natomiast Karcher dociera do samych krawędzi podłogi i bez problemu zbiera kurz i piach przy listwach przypodłogowych.  Komu polecam jaki mop? Hizero polecam osobom, które mają podłogi na wysoki połysk albo potrzebują urządzenia do zabrudzeń ekstremalnych, a jeśli ktoś nie ma błyszczących kafli i nie potrzebuje zbierać mopem makaronu z podłogi to może zaoszczędzić tysiąc złotych i kupić FC7.

 

Jeżeli jesteście z województwa mazowieckiego i chcecie, aby przedstawiciel marki Hizero przyjechał do Was zaprezentować ten produkt, to podaje Wam kontakt do Magdy 601 243 937, kontakt na instagramie https://www.instagram.com/mop_ekspert_hizero/

Mop Hizero i Karcher FC7 – filmowa recenzja i test


Obserwuj