Niewiele osób wie, że oczyszczacz tak naprawdę jest urządzeniem  całorocznym i nie służy tylko do walki ze smogiem!

Oczyszczacz działa na zasadzie filtrowania powietrza  i najczęściej robi to przy użyciu aż 3 filtrów: filtra zewnętrznego, który zatrzymuje największe zanieczyszczenia- kurz, sierść, okruchy, potem  filtra węglowego i filtra HEPA.

Filtr węglowy

Fz-D40Dfe-Filtr-1508314570.Png

zawiera aktywny węgiel,  a jego popularność wynika z faktu, że pochłania ogromne ilości groźnych zanieczyszczeń, takich jak lotne związki organiczne, pyły zawieszone PM 10, PM 2,5  i dym tytoniowy. Oprócz oczyszczaczy aktywny węgiel znalazł zastosowanie w uzdatnianiu wody pitnej i akwariowej. Jest to również jedną z substancji pochłaniających szkodliwe substancje, którymi wypełnia się maski przeciwgazowe oraz pokrywa odzież ochronną przeznaczoną dla służb porządkowych i wojska.

Filtr Hepa

zatrzymuje co najmniej 99,97% zanieczyszczeń takich jak wirusy, bakterie, zarodniki grzybów oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu).

Filtry są jednak ochroną pasywną, dlatego coraz częściej spotykamy się z urządzeniami wyposażonymi w jonizatory. Dzięki jonizacji możliwości oczyszczacza stają się jeszcze większe.

Jonizator

Sharp-Plasmacluster-Katalog-2010-106-03-E13447.Jpg
Jony-Sharp.jpg

produkuje  jony dodatnie i ujemne, czyli imituje zjawisko występujące w  środowisku naturalnym np. duże skupiska  jonów istnieją w  leśnym powietrzu  i potrafią zneutralizować niebezpieczne substancje. Jony są całkowicie nieszkodliwe i bezpieczne.

Kluczową cechą jonów jest to, że są one niestabilne elektrycznie i poszukują innych cząsteczek, z którymi mogą się związać, przyczepiają się do nich, zwiększają ich wagę i uniemożliwiają dalsze unoszenie się w powietrzu oraz je unieszkodliwiają. Wirusy i zarodniki grzybów pleśniowych są otaczane przez jony i ulegają rozpadowi.

Prowadzone od lat badania wspólnie z ośrodkami akademickimi potwierdzają, że technologia jonizacji jest skuteczna w usuwaniu roztoczy, grzybów, pleśni, alergenów, wirusów czy przykrych zapachów i dlatego jest ona szczególnie polecana alergikom, astmatykom oraz osobom o słabej odporności.

Czyste powietrze to powietrze wolne od elektrostatyki,  a niestety  w naszym otoczeniu wzrasta ilość sprzętów elektronicznych,  które prowadzą do zaburzeń równowagi jonowej.

W środowisku wypełnionym sprzętem elektronicznym bardzo często odczuwamy zmęczenie i narzekamy na problemy z koncentracją. Dzięki jonizatorowi w Twoim otoczeniu zostanie przywrócona równowaga jonowa.

Jonizacja poprawia również nawilżenie i kondycję skóry.

Oczyszczacz Powietrza Nie Służy Tylko Do Walki Ze Smogiem!

Funkcja nawilżania w oczyszczaczu

Oprócz funkcji jonizacji oczyszczacz może posiadać również funkcję nawilżacza.

Staje się  ona bardzo istotna szczególnie w sezonie grzewczym, kiedy powietrze jest przesuszone.

Latem nawilżacz może pełnić funkcję „klimatyzatora”. Producent oczyszczaczy z nawilżaczami marki Sharp podpowiada, że jeśli do pojemnika na wodę wrzucimy kilka kostek lodu, to oczyszczacz będzie emitował bryzę, która schłodzi pomieszczenie.

Prognozy dotyczące poprawy jakości powietrza nie są optymistyczne, dlatego zakup oczyszczacza staje się nieunikniony.

Jeśli macie duże mieszkania lub domy i zastanawiacie się, jak w takim razie skutecznie oczyścić  tak dużą przestrzeń – polecam zakup  dwóch  urządzeń, które w ciągu dnia pracowałyby razem w salonie, a wieczorem jeden moglibyście zabrać do swojej sypialni, a drugi moglibyście wstawić do sypialni dzieci.

Dzięki takiemu rozwiązaniu  wszyscy będą mieli czyste i nawilżone powietrze w swoich pokojach.

Oczyszczacz Powietrza Nie Służy Tylko Do Walki Ze Smogiem!

Pamiętajcie, że oczyszczacz powietrza to urządzenie całoroczne!!!

On przez cały rok walczy z kurzem, wirusami, alergenami, przywraca w naszych mieszkaniach  równowagę jonową.

Dodatkowo jesienią i zimą walczy ze smogiem i  nawilża przesuszone powietrze, wiosną pozwala odpocząć alergikom od alergenów, a  latem może nawet schładzać gorące powietrze!

Obserwuj