Strona główna Blog Lodówki Pojemna lodówka do zabudowy!

Kategorie

Pojemna lodówka do zabudowy!

2022-04-09

Jednym z ważniejszych parametrów przy wyborze lodówki jest jej pojemność. Z tego też powodu klienci, którzy planują nową zabudowę kuchenną często rezygnują z lodówki do zabudowy na rzecz lodówek wolnostojących, bo te gwarantują im większą pojemność.

 

Jak duże są różnice w pojemności? Okazuje się, że całkiem spore, bo np. pojemność lodówki do zabudowy o wysokości ok.177 cm  wynosi ok. 275-300 l brutto i jest ok. 50 l mniejsza od pojemności lodówki wolnostojącej o  podobnej wysokości.  Różnica wynika z faktu, że urządzenia do zabudowy są węższe i płytsze od urządzeń wolnostojących, ponieważ muszą się zmieścić w standardową zabudowę meblową.

super.jpg

Jak zatem rozwiązać problem brakującej pojemności w lodówkach do zabudowy?

 

Możliwości jest kilka. Jeśli w kuchni mamy dostateczną ilość miejsca, możemy wstawić do zabudowy dwa osobne urządzenia : chłodziarkę i zamrażarkę. Mogą to być dwa urządzenia o podobnej wysokości lub różnej. Wszystko zależy od tego, czy  potrzebujemy większej przestrzeni w chłodziarce czy w zamrażarce.

W ofercie rynkowej mamy spory wybór urządzeń, które tylko chłodzą lub tylko mrożą, więc jest w czym wybierać.  

Lodówki do zabudowy o szerokości 70 cm!

Jeśli chcielibyście pojemniejszą lodówkę do zabudowy i nie macie ograniczeń w postaci mebli o standardowych wymiarach 60 x 60 (sz x gł), to polecam zakup urządzenia o szerokości  69 cm. Modele o takich wymiarach ma w swojej ofercie marka Whirlpool i Beko. Aktualnie w ofercie Whirlpoola dostępne są trzy modele, wszystkie mają wysokość 193,5 cm, a ich pojemność  to aż 400 l.:

  • SP40 800EU1- (klasa energetyczna F, głośność 35 dB)  chcesz sprawdzić aktualną cenę urządzenia wejdź TU
  • SP40 801EU1 (klasa energetyczna F, głośność 35 dB, stojak na butelki) chcesz sprawdzić aktualną cenę urządzenia wejdź TUTAJ
  • SP40 802EU2- (klasa energetyczna E, głośność 35 dB, stojak na butelki, komora zero stopni) chcesz sprawdzić aktualną cenę urządzenia wejdź TUTAJ
eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.jpg

Inną ciekawą propozycją są lodówki marki Beko BCNE400E40SN i Beko BCNE400E50SHN w technologii NoFrost o wysokości 194 cm, szerokości 69 cm i głębokości 55 cm. Pojemność chłodziarki to 280l, a zamrażarki 90l. Ich głośność to tylko 34 dB. Modele różnią się tylko klasą energetyczną- model Beko BCNE400E40SN jest w klasie energetycznej E a Beko BCNE400E50SHN jest w klasie D. Ogromną zaletą tych lodówek jest HarvestFresh- to innowacyjna technologia 3 kolorów, dzięki której możemy na dłużej zachować witaminy A i C w przechowywanych warzywach i owocach. Dzięki temu nasze produkty zachowają świeżość na dłużej. W dedykowanej szufladzie HarvestFresh imitowany jest 24-godzinny cykl słońca za pomocą światła w kolorach niebieskim, zielonym i czerwonym. Cenę Beko BCNE400E40SN sprawdzisz TUTAJ, a Beko BCNE400E50SHN - TUTAJ.

Lodówki typu Frenchdoor i SBS do zabudowy

ecbn-6256.jpg

Fani lodówek typu Frenchdoor czy Side by Side  znajdą  również modele w wersji  do zabudowy. Nie są to tanie lodówki, niemniej jednak oferują te same możliwości co urządzenia wolnostojące czyli dużą pojemność, kostkarkę, komory zero stopni i do tego  w przeciwieństwie do modeli wolnostojących licują się z meblami!!!

 

Model typu Frenchdoor znadziesz w ofercie firmy LIEBHERR  np. ECBN 6256 (aktualną cenę sprawdzisz TU) a lodówkę typu SBS stworzysz sobie ustawiając obok siebie wysoką chłodziarkę i zamrażarkę tej samej marki.

Prezentacja lodówki do zabudowy Whirlpool SP40 802

Jeśli ten artykuł był dla Was pomocny, będę wdzięczna za subskrypcję mojego kanału na YT !  Co tydzień filmuję coś nowego! Was to nic nie kosztuje, a mi bardzo pomaga w rozwoju mojego projektu!  KANAŁ PANI AGD NA YT

 

Aktualizacja artykułu 24.04.2209 Kwiecień, 2022   |   41978
  |   Średnia ocena 5.00 na podstawie 1 głosów.

Nasze marki