Strona główna Blog IFA 2019- relacja

Kategorie

IFA 2019- relacja

2019-09-11

Tegoroczne targi elektroniki użytkowej w Berlinie IFA zdominowały dwa przekazy:

  • Bądź eko - nie marnuj wody, energii i żywności
  • Bądź smart -komunikuj się ze swoim sprzętem zdalnie lub głosowo

Technologie EKO

Na wielu stoiskach  producenci zwracali naszą uwagę na proekologiczną technologię, jaką jest autodozowanie detergentu. Technologię tą stosuje się zarówno w pralnictwie jak w zmywarkach.  Polega ona na tym, że w zależności od programu, załadunku, stopnia zabrudzenia urządzenia same pobierają właściwą ilość detergentu. Dzięki autodozowaniu oszczędzamy wodę, energię i detergent a w konsekwencji również środowisko!

 

Bardzo wymowną prezentację przygotowała firma Liebherr uświadamiając nam, jak wiele wyrzucamy jedzenia - w Polsce to aż 25% zakupionej żywności,  a dzięki właściwemu przechowywaniu, prawie połowa z tych odpadów nie musiałaby lądować w koszu! Nowe technologie prezentowanie na IFA w chłodnictwie przede wszystkim pomagają nam przedłużyć świeżość produktów. 

 

SMART

mcim03262460-2720x1530-16-9-intelligentdry-wm1.jpg

Technologie SMART oznaczają  komunikację ze sprzętem AGD przy użyciu telefonu czy za pomocą  głosu.

Firma Candy przedstawiła pralkę, której wystarczy przesłać zdjęcie naszej brudnej odzieży, jaką zamierzamy wyprać, a ona sama dobierze właściwy program prania.

 

Komunikacja ze sprzętem na odległość to nie wszystko. Teraz również sprzęty mogą komunikować się ze sobą. Dzięki nowoczesnej technologii czujników i odpowiedniemu zaprojektowaniu urządzeń, pralka i suszarka potrafią łączyć się „online”. Pralka przesyła do suszarki parametry ostatniego prania (informuje o tym jaki program został włączony do ostatniego cyklu, jaki był poziom zapełnienia bębna i jaki jest wskaźnik wilgoci po wirowaniu). Dzięki temu suszarka może automatycznie dopasować optymalne parametry suszenia. Opcja ta dostępna jest w suszarkach Bosch i Siemens wyposażonych w system Home Connect 2.0. My musimy tylko przełożyć  pranie z pralki do suszarki!

 

 

Samoczyszcząca się suszarka!

Marki Bosch i Siemens zaprezentowały suszarki z innowacyjną technologią usuwania kłaczków!  Modele z AutoClean nie mają już tradycyjnego  filtra przy drzwiach, gdzie zbierały się  kłaczki z ubrań i który trzeba było opróżniać po każdym suszeniu. Teraz kłaczki są automatycznie wdmuchiwane do dolnej części urządzenia, gdzie wymiennik ciepła jest regularnie spłukiwany i kłaczki  są bezpiecznie przechowywane w specjalnym kolektorze, który wymaga opróżnienia jedynie 8 do 10 razy w roku* lub po maksymalnie 20 cyklach.

Urządzenie oczywiście automatycznie  zasygnalizuje  nam konieczność czyszczenia filtra wyświetlając specjalną ikonę na  panelu sterowania. Już wkrótce dostępne będą 2 modele Boscha z technologią AutoClean. Będą to modele  o symbolach WTX87KH0PLWTX87MH0PL.

Automatyczny system czyszczenia w suszarkach

Innowacje

Na IFA zawsze znajdę też coś, co mnie zaskoczy. Tym razem były to produkty marki Midea: zlewozmywak, którego prawa komora to mała zmywarka czy pralka i suszarka- małe urządzenia o załadunku 3 kg, które w małym wnętrzu można powiesić na ścianie...

 

Midea zlewozmywak ze zmywarką WQP6-8303A
Midea zlewozmywak ze zmywarką...
Midea Pralka i Suszarka mini size
Midea Pralka i Suszarka mini...

Produkty designerskie

Oczywiście  na targach IFA nie zabrakło pięknych designerskich produktów, które świadczą o tym, że AGD jest piękne i może stanowić ozdobę każdego wnętrza!

 

Lodówki Samsunga Bespoke
Lodówki Samsunga Bespoke
Lodówka Samsunga we współpracy z  artystami
Lodówka Samsunga we...
Liebherr z osobistą grafiką
Liebherr z osobistą grafiką

Nowe odkurzacze pionowe na IFA 2019

Na IFA marki Miele i Samsung z dumą  zaprezentowały nowe odkurzacze pionowe. 

Przekrój odkurzacza Samsung PowerStick Jet
Przekrój odkurzacza Samsung...
Stoisko Samsunga na IFA 2019
Stoisko Samsunga na IFA 2019
Modele Powerstick Jet
Modele Powerstick Jet


11 Wrzesień, 2019   |   1400
  |   Średnia ocena na podstawie 0 głosów.

Podobne artykuły

Nasze marki